W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Jewgienija Starcewa (Dynamo Kazań)
Dla reprezentantki Rosji, wygrana w Lidze Mistrzyń to dopiero drugi złoty medal w karierze. Przed czterema laty wraz z ekipą Sbornej, Starcewa sięgnęła po tytuł mistrzyń świata. W LM znakomicie poprowadziła grę zespołu z Kazania, dzięki czemu Dynamo zdołało przerwać turecką dominację. Ekipy znad Bosforu, po tytuł sięgały bowiem przez ostatnie trzy lata.
Atakująca: Jekaterina Gamowa (Dynamo Kazań)
Urodzona w Czelabińsku siatkarka czekała cztery lata, aby sięgnąć z drużyną z Kazania po triumf w Lidze Mistrzyń. Co ciekawe, dla Gamowej jest to pierwszy taki medal w karierze. Wcześniej dwukrotnie z Dynamem Moskwa i raz z Fenerbahce Stambuł zdobywała srebro. Turniej w Baku należał jednak wyłącznie do niej. Gwiazda reprezentacji Rosji obok głównego trofeum, sięgnęła także po tytuł najlepiej punktującej oraz MVP całej imprezy.
[/b]
Przyjmująca: Carolina Costagrande (VakifBank Stambuł)
Włoska siatkarka była jedną z wyróżniających się zawodniczek w swoim zespole, jednak nie zdołała poprowadzić klubowych mistrzyń świata do wygranej w Lidze Mistrzyń. W decydującym meczu znakomicie radziła sobie z przyjmowaniem zagrywki rywalek, jednak w ataku było już nieco gorzej. Mimo to, analizując jej występy w tegorocznej edycji LM trzeba przyznać, że miejsce w "Szóstce" rozgrywek zdecydowanie jej się należało.
Przyjmująca: Jordan Larson (Dynamo Kazań)
Amerykanka po zakończeniu meczu finałowego miała podwójne powody do zadowolenia. Wraz z zespołem sięgnęła po triumf w Lidze Mistrzyń, sama natomiast otrzymała statuetkę dla najlepiej blokującej zawodniczki. Obok Jekateriny Gamowej, była też najlepiej punktującą siatkarką ekipy z Kazania.
[/b]
Środkowa: Maja Poljak (Eczacibasi Stambuł)
Reprezentantka Chorwacji, od momentu kiedy przeniosła się do ekipy Eczacibasi Stambuł, nie może doczekać się kolejnego drużynowego medalu na arenie europejskiej. Nie powiodło się jej również w tym sezonie. Doświadczona środkowa ze swojej postawy może być jednak zadowolona. W końcowych statystykach znalazła się bowiem w czołówce najlepiej blokujących i najlepiej punktujących siatkarek tegorocznej edycji.
Środkowa: Christiane Furst (VakifBank Stambuł)
Reprezentantka Niemiec po turnieju w Baku może odczuwać spory niedosyt. Jej zespołowi nie udało się bowiem obronić złotego medalu sprzed roku. Ze swojej postawy Christiane Furst może być jednak w pełni zadowolona. W rozgrywkach Ligi Mistrzyń od początku do końca prezentowała wysoką formę. W finale potwierdziła ogromne umiejętności, jednak to nie wystarczyło do wygranej.
Libero: Brenda Castillo (Rabita Baku)
Apetyty na złoty medal Ligi Mistrzyń w ekipie z Baku były ogromne. Ostatecznie jednak skończyło się na brązowym medalu. Mimo to reprezentantka Dominikany miała powody do zadowolenia. Otrzymała bowiem statuetkę dla najlepszej libero Ligi Mistrzyń 2013/2014. To z pewnością nieco poprawiło jej nastrój po niezbyt udanym turnieju finałowym.
Ławka rezerwowych: Rozgrywająca: Naz Aydemir (VakifBank Stambuł) Atakująca: Neslihan Demir (Eczacibasi Stambuł) Przyjmująca: Kenia Carcasés Opón (Volero Zurych) Środkowa: Zuzanna Efimienko (Atom Trefl Sopot) Libero: Monica De Genaro (Imoco Volley Conegliano)