W tym artykule dowiesz się o:
Najlepszy powrót z dalekiej podróży: Polski Cukier Muszynianka Muszyna w rywalizacji z Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza
Trzecia drużyna fazy zasadniczej Orlen Ligi, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, miała spore problemy w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw z dąbrowiankami, gdyż w pierwszym starciu poległa 0:3, zaś o losach drugiej konfrontacji miał zadecydować tie-break, który ostatecznie muszynianki przechyliły na swoją korzyść. [ad=rectangle] W trzeciej potyczce ekipa z Dąbrowy Górniczej również postawiła trudne warunki podopiecznym Bogdana Serwińskiego, lecz lepiej końcówki poszczególnych setów rozegrała Muszynianka, która w końcowym rozrachunku awansowała do strefy medalowej mistrzostw Polski.
Najbardziej zacięte spotkania: PGNiG Nafta Piła - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:18, 24:26, 19:25, 25:21, 15:9) PGNiG Nafta Piła - KSZO Ostrowiec SA 3:2 (23:25, 25:16, 22:25, 25:22, 15:13) Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (28:26, 25:15, 21:25, 21:25, 15:6)
W pierwszej rundzie fazy play-off Orlen Ligi tylko 3 spośród 18 spotkań zakończyły się po tie-brekach, w tym 2 pojedynki z udziałem Nafty Piła. Pilanki obydwa pięcio-setowe starcia przechyliły na swoją korzyść, pokonując Developres SkyRes Rzeszów i KSZO Ostrowiec SA. Natomiast w trzeciej potyczce zakończonej po piątej partii Polski Cukier Muszynianka Muszyna ograł Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.
Najbardziej jednostronna rywalizacja: Chemika Police z SK bank Legionovią Legionowo
Chemik Police w ćwierćfinałowej rywalizacji nie dał szans zespołowi SK bank Legionovii Legionowo, wygrywając dwa razy po 3:0. Ekipa z Legionowo była jedyną w I rundzie fazy play-off, która nie ugrała choćby seta.
Największy sukces w historii: KSZO Ostrowiec SA
KSZO Ostrowiec SA przed rokiem po raz pierwszy w swojej historii uzyskał awans do Orlen Ligi, natomiast teraz pokonując w dwumeczu PGNiG Naftę Piła zapewnił sobie udział w rywalizacji o miejsca od 5 do 12, co jest kolejnym - największym - sukcesem siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Najwięcej pracy w przyjęciu zagrywki: Natalia Krawulska w II meczu Developres SkyRes Rzeszów - PGNiG Nafta Piła
W drugim starciu ekip z Rzeszowa oraz Piły, które zakończyło się triumfem Developresu 3:1, najwięcej pracy w przyjęciu zagrywki miała zawodniczka Nafty Natalia Krawulska. Pilanka w czasie tej konfrontacji przyjmowała aż 51 razy, popełniając tylko 1 błąd. Krawulska zanotowała 41-procentowe przyjęcie pozytywne oraz 27-procentowe przyjęcie perfekcyjne.
Najwięcej wykonanych ataków: Katarzyna Brojek w II meczu KSZO Ostrowiec SA - Pałac Bydgoszcz
Katarzyna Brojek była numerem jeden w ofensywie w ekipie KSZO w trakcie pojedynku z Pałacem Bydgoszcz. Blisko 29-letnia zawodniczka z Ostrowca Świętokrzyskiego z starciu z bydgoszczankami atakowała 55-krotnie (3 błędy, 4 eazy zablokowana), kończąc 36 procent swoich zbić.
Najtrafniejszy komentarz: Małgorzaty Skorupy z Pałacu Bydgoszcz
Pałac Bydgoszcz notuje słaby sezon. Po tym jak w fazie zasadniczej zdobył tylko 4 punkty w 22 meczach, tym razem poległ w dwumeczu z Developresem.
- Przegrałyśmy kolejne spotkanie i tak szczerze mówiąc to mój repertuar wymówek się kończy. Nie wiem już co mam mówić po tych spotkaniach - powiedziała po drugiej porażce z rzeszowiankami Małgorzata Skorupa.
Najdłuższy set (punktowo): Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz IV set (31:29)
Najkrótszy set (punktowo): KSZO Ostrowiec SA - PGNiG Nafta Piła III set (25:9)
Najdłuższy mecz (czasowo): PGNiG Nafta Piła - KSZO Ostrowiec SA (129 min.)
Najkrótszy mecz (czasowo): Chemik Police - SK bank Legionovia Legionowo (67 min.)
Najskuteczniejsza w ataku (minimum 6 prób): Natalia Misiuna z Pałac Bydgoszcz (86-procentowa skuteczność; 12/14 - 2. mecz z KSZO)
Najmniej skuteczna w ataku (minimum 6 prób): Małgorzata Lis z BKS-u (0-procentowa skuteczność; 0/8 - 3. mecz z Impelem), Dorota Ściurka z Budowlanych (0-procentowa skuteczność; 0/6 - 2. mecz z Atomem), Magdalena Wawrzyniak z PGNiG Nafta Piła (0-procentowa skuteczność; 0/7 - 2. mecz z Developresem)