Kto nie spisał się podczas "ostatków" Orlen Ligi?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Sezon ekstraklasy siatkarek zbliża się do końca, co wcale nie oznacza, że brakowało nam kandydatur do zestawienia najgorszych występów mijającego tygodnia.

1
/ 7

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot nie mają za wiele do powiedzenia w finałowej rywalizacji, dwukrotnie wyraźnie uległy Chemikowi Police. Jednym z mankamentów Atomówek był atak, do czego przyczyniła się rozgrywająca. Radenković nie zaskakiwała blokujących swoimi wyborami. W drugim spotkaniu sopocianki miały wyraźnie lepsze przyjęcie od przeciwniczek, a w ataku spisały się zdecydowanie słabiej. Danica Radenković na tle swojej vis-à-vis, Joanny Wołosz, wypadła blado.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

2
/ 7

Legionovianki nie spisały się w rywalizacji z bydgoskim Pałacem, a jednym z ich największych mankamentów była postawa siatkarek atakujących z prawego skrzydła. Smarzek, powołana niedawno do reprezentacji Polski na rok 2016, pojawiła się w drugim secie, zmieniając Monikę Bociek, ale trudno mówić o tym, by udanie zastąpiła koleżankę z zespołu. Młoda zawodniczka punktowała 7 razy w 22 próbach, ale po blokach rywalek na niej i ofensywnych błędach Legionovia straciła... 10 punktów. Jakby nie patrzeć, bilans wychodzi na minus.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

3
/ 7

W pierwszym meczu w rywalizacji o 5. miejsce łodzianki pokonały Polski Cukier Muszynianka Enea 3:2, lecz Polańska nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Wprawdzie zdobyła trzy punkty blokiem, ale w ataku skończyła zaledwie jedną z czternastu piłek! Cierpliwość Jacka Pasińskiego skończyła się w trakcie trzeciego seta.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

4
/ 7

Środkowa: Kiesha Leggs (PTPS Piła) [2]*

Rywalizację o 7. miejsce pilanki rozpoczęły od porażki 0:3 z BKS-em Aluprofem Profi Credit Bielsko-Biała. Leggs była jednym ze słabszych ogniw PTPS-u. Zaliczyła tylko jeden punktowy blok, a przy tym skończyła tylko jeden z sześciu ataków. Tę środkową stać na o wiele lepsze występy.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

5
/ 7

Przyjmująca: Klaudia Kaczorowska (PGE Atom Trefl Sopot) [4]*

Delikatnie mówiąc, reprezentantka Polski nie zachwyciła w pierwszych dwóch meczach finału Orlen Ligi. W pierwszym spotkaniu bardzo słabo wypadła zarówno w przyjęciu, jak i w ataku (11 proc. skuteczności!). Podobnie spisała się w drugim pojedynku. Wprawdzie poprawiła swoją dyspozycję w odbiorze, lecz w ataku wciąż była nieefektywna, notując marne 12 proc. skuteczności.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

6
/ 7

Trudno winić przyjmującą Zagłębianek za porażki jej walczącego o brąz Orlen Ligi zespołu we Wrocławiu, tym bardziej, że trener MKS-u ostatnio mocno rotował składem na jej pozycji i z oczywistych względów w przyjęciu dąbrowskiej drużyny brakowało stabilizacji. Nie da się jednak ukryć, że nie był to dobry dwumecz byłej Pałacanki: w pierwszym spotkaniu została zdjęta z parkietu po dwóch setach mimo aż 5 asów serwisowych, a to z powodu kiepskiej skuteczności (1/8 w ataku). W drugi meczu zabrakło nawet szczęśliwej ręki w polu serwisowym, a wrocławianki skutecznie stopowały ofensywne próby Kaliszuk (25 procent skuteczności).

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

7
/ 7

Podkarpacki zespół przegrał 2:3 w pierwszym starciu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o 11. miejsce na koniec sezonu. W Developresie co set regularnie spadał poziom przyjęcia zagrywki, w czym udział miała Lucyna Borek (4 błędy na 35 odbiorów, 40 proc. przyjęcia pozytywnego/20 perfekcyjnego). Oddajmy jednak siatkarce kadry Jacka Skroka, że w tym wypadku występ "wyróżniony" w Antyszóstce nie oznacza katastrofy, po prostu tym razem inne zawodniczki na tej pozycji spisały się nieco lepiej.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)