Oceniamy sezon reprezentacyjny Polaków. Bartosz Kurek najjaśniejszym punktem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski ma za sobą długi sezon. Siatkarze grali w turnieju w Tokio, następnie w Lidze Światowej, a wszystko zwieńczyli w Rio. Jak oceniamy występy poszczególnych kadrowiczów?

1
/ 5

Rozgrywający:

Łomacz zaczął sezon świetnie, bardzo udanym turniejem w Tokio. Jego dobra, spokojna gra istotnie przyczyniła się do doskonałego rezultatu Polaków. Liga Światowa to już huśtawka formy jego jak i całej drużyny, mecze niezłe przeplatane słabymi. I to samo w krakowskim finale: dobrze zagrany mecz z Francją, a po nim znacznie gorszy z Serbią. Na igrzyskach bardzo pomagał zespołowi zagrywką, natomiast z rozegraniem bywało różnie. Na pewno nie jest to zawodnik na bardzo trudnych i mocno zagrywających rywali, jest bardzo mało odporny na złe przyjęcie i nieco brakuje mu błysku w grze.

Drzyzga przez cały sezon pojawiał się na boisku sporadycznie, ale zdarzało się, że były to wejścia z ławki udane i ważne dla wyniku. W meczu z Francją w Tokio czy z Serbią w Krakowie odwrócił losy spotkania. W Rio dostał bardzo mało szans od trenera i właściwie był niewidoczny. Gra szybciej od Łomacza, ale mniej dokładnie.

2
/ 5

Atakujący:

Bartosz Kurek - 4,5 Dawid Konarski - 4 Maciej Muzaj - bez oceny

Kurek to niewątpliwie najjaśniejsza postać Biało-Czerwonych. W Tokio doskonale zagrywał i skutecznie atakował, gorzej było z jego występami w Lidze Światowej, bo stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Konarskiego. Ale odzyskał je w Rio i tam był lokomotywą, która wciągnęła Polskę do ćwierćfinału. Nawet piłki sytuacyjne i trójbloki rywali nie były w stanie go zatrzymać. Do tego dołożył osiem bloków oraz cztery asy serwisowe, choć akurat w zagrywce mógł dać drużynie więcej.

Konarski miał znacznie lepszy sezon w kadrze niż poprzedni. W Tokio dawał świetne zmiany, w Krakowie grał lepiej niż reszta zespołu, a do tego wiele punktował blokiem. Na igrzyskach wrócił jednak na pozycję zmiennika i nie miał prawie w ogóle okazji do grania.

Muzaj w składzie reprezentacji pojawił się tylko podczas turnieju Ligi Światowej w Kaliningradzie. To za mało, by można było go ocenić.

ZOBACZ WIDEO: Dwie Polki zachwyciły cały kraj. "To były łzy szczęścia i wzruszenia"

3
/ 5

Środkowi:

Nie był to tak udany sezon dla środkowych, jak można się było tego spodziewać. Karol Kłos przez cały czas grał najrówniej i swoją postawą zapewnił sobie miejsce w wyjściowej szóstce. Zaskakiwał przeciwników swoją trudną zagrywką, dobrze rozumiał się z rozgrywającym, więc zawsze dostawał piłki do ataku.

Bieniek po sezonie klubowym do reprezentacji wrócił w kiepskiej formie, w Tokio stracił więc miejsce na rzecz Możdżonka. Z czasem jednak powrócił do lepszej dyspozycji i jego najmocniejszą bronią była zagrywka, ale także mnóstwo błędów w tym elemencie. Podobnie jak w wypadku Kłosa, brakowało z jego strony bloków punktowych.

Możdżonek był bohaterem zmagań w stolicy Japonii. W każdym elemencie spisywał się znakomicie i dołożył dużą cegiełkę do awansu do Rio. W Lidze Światowej prezentował się już słabiej i ostatecznie trener nie zabrał go na igrzyska.

Zabranie Nowakowskiego było ryzykowne, bowiem środkowy stracił cały sezon klubowy i dopiero wracał do formy. Brakowało mu ogrania, pierwsze szanse otrzymywał podczas Ligi Światowej i miał okazję wykazać się w Rio. Ostatecznie rozegrał dobre spotkanie z Kubą i to byłoby na tyle.

4
/ 5

Przyjmujący:

Michał Kubiak - 4 Mateusz Mika - 2,5 Rafał Buszek - 3,5 Bartosz Bednorz - bez oceny Artur Szalpuk - bez oceny

W Tokio kapitan był pod każdym względem liderem drużyny, walczył jak lew i podrywał kolegów, sporo też punktował. W Lidze Światowej miał sporo wolnego i to było widać w Krakowie, gdzie prezentował się bardzo słabo. Na igrzyskach grał we wszystkich spotkaniach w wyjściowym składzie i wypadł nieźle. Skutecznie atakował (55 procent skuteczności), przyzwoicie przyjmował, sporo bronił, blokował (7 bloków) i podrywał zespół do walki, choć w meczu z USA też zgasł. Nie radził sobie na wysokiej piłce na lewym skrzydle (szczególnie w spotkaniu z Rosją), ale przy jego warunkach nie jest to zaskoczenie.

Mika po kontuzji cały sezon wracał do formy, ale ona, jak ten króliczek, do samego końca nie dała się dogonić. W Tokio miał bardzo słaby występ, w Lidze Światowej tak samo, choć w meczu z Francją w Krakowie błysnął jak za dawnych czasów i wyglądało na to, że wraca. Jednak igrzyska pokazały, że była to złudna nadzieja. Ostatnie dwa lata i kontuzje odcisnęły na nim wyraźny ślad. Miał problemy z przyjęciem, męczył się w ataku, brakowało też jego zagrywki czy bloku. Niewidoczny i często zmieniany.

Zmieniany najczęściej przez Buszka, który w Tokio godnie go zastępował, tak samo w Krakowie. "Buszu" dość dobrze spisywał się w przyjęciu zagrywki, ale często męczył się w ataku. Na igrzyskach dostał niewiele szans, ale jego wejście w meczu z Rosją było bezcenne dla wyniku. Niezwykle wartościowy zmiennik.

Szalpuk i Bednorz grali za mało aby oceniać

5
/ 5

Libero:

Paweł Zatorski - 4 Damian Wojtaszek - bez oceny Piotr Gacek - bez oceny 

Najlepszy polski libero wywiązywał się dobrze z postawionych przed nim zadaniami, ale miewał lepsze i gorsze momenty. Słabiej wypadł w Lidze Światowej, gdzie jego reakcje wydawały się być poniżej poziomu, do którego wszystkich przyzwyczaił. Bardzo dobrze prezentował się w Tokio, po tamtym turnieju nie można mu było niczego zarzucić.

Gacek grał tylko w turnieju kwalifikacyjnym w turnieju w Japonii, po którym zakończył karierę reprezentacyjną, natomiast Wojtaszek był powołany tylko w Lidze Światowej. Zasady MKOl nie pozwoliły selekcjonerom na zabranie dwóch libero na igrzyska.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (9)
avatar
osmiorniczka
30.08.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rację mają ci, co piszą ze Możdżonek w LŚ prawie nie grał. Na kilometr było widać niechęć trenera do jego osoby. Nowakowski na 2,5?! A za co?!  
Frydek Malinowski
30.08.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Bartosz Kurek - 4,5 Michał Kubiak - 4 Mateusz Mika - 2,5 Czytaj całość
Frydek Malinowski
29.08.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
W napisanej informacji nie ma żadnego spamu. Informacja ujawnia i potwierdza rozbieżności w ocenie przez Redakcje Miki. Chodzi mi o rzetelność informacji. Chciałem to uczynić ale zostałem z Czytaj całość
avatar
stary kibic
28.08.2016
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Zdecydowanie wpływ na ocenianie miały decyzje sztabu.. W większości spotkań gra minimalną ilością zawodników, rzadkie zmiany często nie w porę, nawet w meczach wydawałoby się szkoleniowych.. S Czytaj całość
Wiesia K.
27.08.2016
Zgłoś do moderacji
1
2
Odpowiedz
Nowakowski 2,5 - a za co aż tyle ??? Zatorski - ocena zdecydowanie zawyżona jeśli wziąć pod uwagę Rio- ale ja już nie pierwszy raz mam wrażenie ,ze jest on taką "świętą krową" i nie wiadomo d Czytaj całość
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.