W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywający: Łukasz Kozub (ur. 3 listopada 1997 r.)
Łukasz Kozub pokazał się z bardzo dobrej strony podczas mistrzostw Europy w Bułgarii i aż dziw, że nie trafił do "drużyny marzeń" wybranej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV).
Kozub świetnie zastąpił nieobecnego Kamila Droszyńskiego (zrezygnował z gry w MEJ) i umiejętnie pokierował poczynaniami kadry Polski. Zawodnik MKS-u Będzin udanie współpracował z reprezentacyjnymi kolegami, a w szczególności dobrze rozumiał się na środku siatki z Jakubem Kochanowskim.
Atakujący: Jakub Ziobrowski (ur. 23 stycznia 1997 r.)
Jakub Ziobrowski ma za sobą kolejny bardzo dobry turniej (po mistrzostwach świata oraz Europy kadetów) i był jednym z liderów Polaków w ofensywie.
Siatkarz Cerrad Czarnych Radom był trudny do zatrzymania dla rywali, a w trakcie ME juniorów w sumie zapisał na swoim koncie 109 oczek (6. miejsce w rankingu najlepszych punktujących).
Udane występy Ziobrowskiego zauważyli działacze Europejskiej Konfederacji Siatkówki, którzy uznali go najlepszym atakującym bułgarskiej imprezy.
I środkowy: Jakub Kochanowski (ur. 17 lipca 1997 r.)
Jakub Kochanowski przygotował bardzo dobrą formę na mistrzostwa Europy juniorów i był wyróżniającym się reprezentantem Polski.
Zawodnik Indykpolu AZS-u Olsztyn rozumiał się niemal bez słów z rozgrywającym Łukaszem Kozubem i atakował z wysoką skutecznością na poziomie średnio 77 procent. Ponadto udanie grał w bloku (19 pkt) oraz na zagrywce (10 asów serwisowych). W sumie Kochanowski wywalczył dla Biało-Czerwonych 87 punktów.
II środkowy: Norbert Huber (ur. 14 sierpnia 1998 r.)
Norbert Huber dobrze uzupełniał się z drugim środkowym Jakubem Kochanowskim i odpłacił się selekcjonerowi kadry Polski za zaufanie jakim ten go obdarzył.
Mocną stroną Hubera podczas mistrzostw Europy juniorów był blok (12 pkt) oraz serwis (8 pkt), a także nieźle radził sobie w ataku, notując średnią skuteczność na poziomie 57 procent. W sumie zdobył on 44 punkty.
I przyjmujący: Bartosz Kwolek (ur. 17 lipca 1997 r.)
Bartosz Kwolek tradycyjnie brał ciężar gry na swoje barki i prowadził Polaków do kolejnych zwycięstw w trakcie MEJ 2016, co w końcowym rozrachunku dało Biało-Czerwonym złoty medal.
Kwolek podczas bułgarskiego turnieju atakował nie tylko efektownie, ale i efektywnie. Siatkarz AZS Politechniki Warszawskiej był pewny w przyjęciu i został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w czasie mistrzostw Europy juniorów.
W sumie ten 19-latek zdobył dla polskiego zespołu 117 oczek, co dało mu 4. lokatę w rankingu najlepszych punktujących.
Ze względu na swój styl gry oraz wzrost ("tylko" 193 centymetry) Kwolek jest porównywany do kapitana seniorskiej kadry Polski, Michała Kubiaka.
ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk propagatorką biegania w Racocie (źródło TVP)
{"id":"","title":"","signature":""}
II przyjmujący: Tomasz Fornal (ur. 31 sierpnia 1997 r.)
Tomasz Fornal udanie wspomagał Bartosza Kwolka w przyjęciu reprezentacji Polski podczas MEJ, a sam rzadko mylił się w tym elemencie.
Siatkarz Cerrad Czarnych Radom nieźle poczynał sobie na lewym skrzydle, zaś jego techniczne zagrania mogły się podobać. Fornal również dobrze radził sobie na zagrywce, a w całym turnieju zapisał na swoim koncie 73 punkty.
Libero: Mateusz Masłowski (ur. 13 czerwca 1997 r.)
Mateusz Masłowski w trakcie mistrzostw Europy juniorów dobrze kierował grą defensywną reprezentacji Polski oraz nieźle przyjmował, wywiązując się w powierzonych mu zadań. Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów dołożył swoją sporą cegiełkę do sukcesu Biało-Czerwonych w MEJ.
Ławka rezerwowych:
Rozgrywający: Łukasz Rajchelt
Atakujący: Damian Domagała
Środkowy: Dawid Woch
Przyjmujący: Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak
Łukasz Rajchelt, Damian Domagała, Dawid Woch, Sławomir Busch i Szymon Jakubiszak sporadycznie pojawiali się na boisku w trakcie MEJ 2016, gdyż trener Sebastian Pawlik miał swoją "żelazną" szóstkę, której raczej nie zwykł zmieniać.