Oto znani kandydaci na trenera reprezentacji Polski. Któryś z nich poprowadzi Biało-Czerwonych?

Szesnastu szkoleniowców zgłosiło się do konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Z tego grona znanych jest czternaście nazwisk, wśród których wydaje się, że znajdują się faworyci do objęcia Biało-Czerwonych.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Radostin Stojczew

Radostin Stojczew (Bułgaria) 

47-letni Radostin Stojczew to twórca potęgi włoskiego zespołu Trentino Volley, z którym zdobył pięć medali w Lidze Mistrzów (3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), cztery Klubowe Mistrzostwa Świata, cztery mistrzostwa i trzy wicemistrzostwa Italii. 

W latach 2010-2012 opiekował się on bułgarską kadrą i doprowadził ją do awansu na igrzyska olimpijskie w Londynie, po czym zrezygnował z pełnienia tej funkcji (konflikt z władzami Bułgarskiego Związku Piłki Siatkowej, a w szczególności z jego prezesem, Danczo Lazarowem). 

Stojczew to charyzmatyczny szkoleniowiec i tytan pracy. Pod jego okiem w zespole z Trydentu mieli okazję trenować Polacy: Łukasz Żygadło, Jakub Bednaruk i Michał Winiarski. 

Radostin Stojczew po zakończeniu sezonu 2015/2016 odszedł z Trentino i od tamtej pory pozostaje bez pracy. Kandydaturę Bułgara poparł niedawno atakujący reprezentacji Polski, Bartosz Kurek.

Camillo Placi (Włochy)

Camillo Placi to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który swoją trenerską karierę rozpoczął w 1985 roku. W swoim życiu miał okazję pracować w sztabach reprezentacji Rosji, Bułgarii oraz Serbii.

W poprzednim sezonie Placi prowadził włoski klub Top Volley Latina, zaś obecnie opiekuje się drużyną tureckiego giganta, Halkbanku Ankara.

Kto Twoim zdaniem powinien zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • Jacek Włodarczewski Zgłoś komentarz
  tylko Alekna :D
  • jendrula Zgłoś komentarz
   Trener trenerem ale musi mieć zawodników do stworzenia zespołu na miarę oczekiwań. Po zespole mś nie pozostało ani śladu, część pokończyła kariery, obniżyli formę pozostali. Nowy
   Czytaj całość
   trener musi budować zespół od nowa.
   • kemot06 Zgłoś komentarz
    Trenerem powinien zostać Stojczew... Najwyższa pora aby zmienić koncepcje trenerską z włosko-argentyńskej. A tym bardziej nie powinno się wracać do tych samych trenerów.