Ten trudny pierwszy raz... w Antyszóstce 12. kolejki Orlen Ligi

W tym tygodniu do naszego zestawienia trafiło sporo debiutantek, ale nie zabrakło także takich postaci Orlen Ligi, u których trwa ewidentny kryzys formy.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Rozgrywająca: Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz) [1]*

Mecz z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza nie należał do popisowych gier reprezentantki Polski, która już w drugim secie przegranego (0:3) spotkania trafiła na stałe do kwadratu rezerwowych. Pleśnierowicz chciała poradzić sobie z brakiem Magdy Jagodzińskiej w meczowym składzie wykreowaniem Eweliny Krzywickiej na liderkę ataku, ale to sprawdziło się jedynie w partii numer jeden.

Ofensywa bydgoszczanek z 24-latką w składzie osiągnęła 32 procent skuteczności w pierwszym secie i ledwie 22 w drugim. Gdy na parkiet weszła Paulina Bałdyga, gra Pałaca została w końcu wzbogacona o udane akcje środkowych, a skrzydłowe dostawały szybsze piłki, co przyniosło nieco lepszą grę Pałacanek.

* liczba nominacji do Antyszóstki kolejki w tym sezonie Orlen Ligi

Czy zgadzasz się z naszymi wyborami do Antyszóstki kolejki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Boguś L. Zgłoś komentarz
    Mam pytanie do autora, ile meczów w tej kolejce obejrzał? Bo we wszystkich uzasadnieniach widzę jedynie statystyki!!! Żałosne, tworzyć ranking na bazie cyferek. Tak poważnego portalu nie
    Czytaj całość
    stać na więcej?