W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Anna Kaczmar (Developres SkyRes Rzeszów)
Wcześniej była niedoceniana, ale w ostatnich dwunastu miesiącach potwierdziła, że jest jedną z czołowych rozgrywających w Lidze Siatkówki Kobiet. Redaktorzy portalu WP SportoweFakty na zakończenie minionego sezonu wybrali ją do szóstki rezerwowych. Swoją postawą w trwających rozgrywkach, Anna Kaczmar potwierdziła, że zdobyte doświadczenie z czasem owocuje.
Atakująca: Kaja Grobelna (Grot Budowlani Łódź)
Reprezentantka Belgii to zdecydowanie jedna z najlepszych atakujących w żeńskiej ekstraklasie. Podobnie jak Anna Kaczmar, po minionym sezonie znalazła się w naszej redakcyjnej szóstce rezerwowych, przegrywając rywalizację z Katarzyną Zaroślińską. W obecnych rozgrywkach potwierdziła wysoką formę, będąc najlepiej punktującą zawodniczką Grot Budowlanych. Mimo młodego wieku, ma ogromny potencjał. Kiedy się rozpędzi, jest trudna do zatrzymania.
Przyjmująca: Natalia Mędrzyk (Impel Wrocław/ Chemik Police)
Udany sezon w zespole Impela Wrocław sprawił, że ofertę kontraktu złożył jej Chemik Police, którego barwy Natalia Mędrzyk obecnie prezentuje. Trener Jacek Nawrocki powołał 25-latkę do szerokiej kadry, jednak z powodów zdrowotnych siatkarka nie wystąpiła w biało-czerwonych barwach. Na zakończenie 2017 roku zawodniczka mistrza Polski plasuje się na czele rankingu najlepiej przyjmujących LSK, co potwierdza jej równą, wysoką formę w ostatnich kilkunastu miesiącach.
Przyjmująca: Jelena Blagojević (Chemik Police/ Developres Rzeszów)
Rok 2017 rozpoczęła w barwach Chemika Police, z którym sięgnęła po mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Po zakończeniu rozgrywek, postanowiła jednak zmienić otoczenie i przenieść się na południe kraju. W barwach Developresu Rzeszów Serbka odnalazła się znakomicie. Aktualne trzecie miejsce zespołu z Podkarpacia w tabeli LSK to w dużej mierze jej zasługa.
Środkowa: Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław/ Grot Budowlani Łódź)
W barwach Impela Wrocław, środkowa reprezentacji Polski prezentowała się znakomicie, ale to nie pomogło jej ekipie w zdobyciu medalu. W przerwie letniej 23-latka przeniosła się do Grot Budowlanych Łódź. Męczący sezon w barwach drużyny narodowej, nie wpłynął na jej postawę w barwach nowej ekipy. Agnieszka Kąkolewska od początku potwierdziła, że będzie mocnym punktem drużyny prowadzonej przez Błażeja Krzyształowicza. Rok 2017 zakończyła na 3. miejscu w rankingu najlepszych środkowych.
Środkowa: Stefana Veljković (Chemik Police)
Serbska środkowa to jedna z największych gwiazd nie tylko Chemika Police, ale całych rozgrywek. W minionym sezonie sięgnęła z zespołem po mistrzostwo i puchar Polski. Nie można jednak wykluczyć, że to jej ostatnie trofea zdobyte z drużyną prowadzoną przez Jakuba Głuszaka. 27-latka znalazła się na celowniku Liu Jo Modena. Włosi chcieliby pozyskać mistrzynię Europy już w styczniu. Jej transfer zależy od tego, czy obie strony zdołają dojść do porozumienia.
ZOBACZ WIDEO Juventus lepszy od Romy, Szczęsny uratował mistrza przed stratą punktów [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]
Libero: Krystyna Strasz (ŁKS Commercecon Łódź)
Po odejściu z MKS-u Dąbrowa Górnicza, filigranowa libero związała się z ŁKS-em, otwierając nowy rozdział w swojej sportowej karierze. Wychowanka ekipy z Zagłębia po transferze nie zatraciła nic ze swoich walorów. W zespole z Łodzi jest zdecydowanie jedną z czołowych postaci. W rankingu libero Ligi Siatkówki Kobiet również niezmiennie plasuje się w czołówkach rankingów. Dobra postawa drużyny z Miasta Włókniarzy w 2017 roku to w dużej mierze również jej zasługa.
Ławka rezerwowych
Rozgrywająca: Marlena Pleśnierowicz (Pałac Bydgoszcz / BKS Profi Credit Bielsko-Biała)
Atakująca: Adela Helić (Developres Rzeszów)
Przyjmujące: Emilia Mucha (BKS Profi Credit Bielsko-Biała) oraz Helene Rousseaux (Developres Rzeszów)
Środkowe: Gabriela Polańska (Grot Budowlani Łódź) i Aleksandra Trojan (BKS Aluprof Bielsko-Biała / Impel Wrocław)
Libero: Aleksandra Krzos (Chemik Police)