W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police)[*6]
W konfrontacji z DPD Legionowią Legionowo, policanki triumfowały bardzo pewnie. Podopieczne Ferhata Akbasa zainkasowały komplet punktów po trzysetowym boju, co można było uznać za pewną niespodziankę, bowiem ekipa z Mazowsza wielokrotnie udowadniała, że jest nieobliczalna. Rozgrywająca reprezentacji Polski nie pozwoliła jednak rywalkom na wiele. Doskonale prowadziła grę, czyszcząc siatkę swoim koleżankom, dzięki czemu rywalki tylko trzykrotnie zdołały zapunktować w bloku.
ZOBACZ WIDEO: Kwalifikacje siatkarek. Maria Stenzel: Czy wygrał lepszy? Chyba nie
Atakująca: Gyselle de la Caridad Silva Franco (Grupa Azoty Chemik Police)[*2]
Kubańska atakująca to doskonały transfer działaczy z Polic. W większości spotkań to na jej barkach opiera się ofensywa lidera rozgrywek. Co ważne, 29-latka w roli liderki odnajduje się znakomicie. W konfrontacji z DPD Legionovią Legionowo potwierdziła to po raz kolejny. 16 punktów zdobyte w trzech setach, trzy asy serwisowe i ponad 60-procentowa skuteczność to statystyki, których Kubance pozazdrościć może nie jedna atakująca.
Środkowa: Jaroslava Pencova (Grot Budowlani Łódź)[*1]
Na trudnym terenie w Kaliszu Grot Budowlani zainkasowali komplet punktów. Tak dobrze mogłoby nie być, gdyby nie doskonała gra środkowych. Jaroslava Pencova i Małgorzata Śmieszek stanowiły zdecydowany atut ekipy Błażeja Krzyształowicza. Ostatecznie wyróżnienie trafiło do rąk Słowaczki, która skończyła 12 z 18 piłek, a dodatkowo dorzuciła do dorobku drużyny pięć punktowych bloków.
Środkowa: Joanna Pacak (ŁKS Commercecon Łódź)[*3]
Kapitalne statystyki w grze blokiem zaważyły na nominacji dla Joanny Pacak. Środkowa mistrza Polski w trzech setach zapunktowała aż dziewięć razy, taki bilans to ewenement w rozgrywkach LSK. Zdecydowanie gorzej 23-latka spisywała się w ofensywie, marnując kolejne okazje do rehabilitacji. Tylko 2 z 13 ataków zakończyły się po myśli łodzianki.
Przyjmująca: Aleksandra Kazała (Enea PTPS Piła)[*2]
Jedną z największych niespodzianek kolejki sprawiły siatkarki Enea PTPS Piła, wygrywając wyjazdowe starcie z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Podopieczne Mirosława Zawieracza kiepsko radziły sobie w ataku, jednak to nie przeszkodziło im w wygranej 3:1. Aleksandra Kazała była w tym pojedynku jedną z liderek ekipy znad Gwdy. Jej atut stanowiły solidne przyjęcie i niezły atak. Mecz zakończyła z 15 punktami na koncie.
Przyjmująca: Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów)[*2]
W starciu z niezbyt wymagającym rywalem Serbka wybijała się na tle swoich koleżanek. Jej doskonałe przyjęcie i ofensywa sprawiły, że po trzech setach komplet punktów trafił na konto podopiecznych Stephane'a Antigi. Jelena Blagojević zakończyła mecz z 11 punktami, lepszym dorobkiem pochwalić się mogła tylko Katarzyna Zaroślińska-Król.
Libero: Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź)[*4]
Trener Jacek Nawrocki może być spokojny o dyspozycję reprezentacyjnej libero, która od początku sezonu prezentuje równą, wysoką formę. Maria Stenzel w Kaliszu była ostoją łódzkiej defensywy, co pozwoliło drużynie Grot Budowlanych zakończyć mecz bez straty punktu. W przyjęciu filigranowa siatkarka była perfekcyjna, a w grze obronnej stanowiła zmorę dla kaliskiej ofensywy, która musiała się mocno napracować, aby zmieścić piłkę w boisku.
Ławka rezerwowych: Sylwia Kucharska (Enea PTPS Piła), Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes Rzeszów), Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Karolina Bednarek (Enea PTPS Piła), Charlotte Leys (Grot Budowlani Łódź), Ewelina Żurowska (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Paulina Maj-Erwardt (Grupa Azoty Chemik Police).