Orlen Liga: PGNiG Nafta Piła - Atom Trefl Sopot na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Michał Kaczmarczyk
0:3 (10:25, 24:26, 20:25) Atom Trefl Sopot spokojnie zakończył mecz na swoją korzyść, choć sam przebieg spotkania (poza pierwszym setem) nie był jednostronny. MVP: Anna Podolec (Atom Trefl)
Skomentuj 0
Skomentuj 0
0:2 (10:25, 24:26, 19:23) Natalia Krawulska fatalnie atakuje, pilanki chyba nie uratują spotkania, choć na to się zapowiadało.
Skomentuj 1
0:2 (10:25, 24:26, 18:21) Anna Kudakova nie przedarła się przez ręce sopocianek.
Skomentuj 0
0:2 (10:25, 24:26, 18:19) Serwis Brizitki Molnar okazał się na wagę złota! Paszek znów zmienia Babicz.
Skomentuj 0
0:2 (10:25, 24:26, 18:18) Na tablicy wyników pojawił się niepokojący dla gospodyń remis, znów czas dla Nafty.
Skomentuj 0
  • 0:2 (10:25, 24:26, 18:17) Izabela Bełcik zatrzymała na siatce Magdalenę Hawryłę.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 18:16) Brizitka Molnar zmyliła pilski blok kiwką, Wiesław Popik zapobiegliwie zaprosił swoje zawodniczki na trzydziestosekundową pogawędkę wychowawczą
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 17:14) Póki co na pilskim parkiecie mamy starcie asów! Serwisowych. Tym razem punktowała w ten sposób Podolec.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 16:12) Brizitka Molnar zmienia słabiej spisującą się Hill. Ale to pilanki przejęły inicjatywę, po asie serwisowym Krawulskiej Nafta prowadzi czterema punktami!
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 13:11) Kuligowska przedarła się przez blok Atomówek i to pilanki prowadzą. Przerwa na żądanie trenera Buijsa.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 11:11) Hawryła blokuje Kimberly Hill i mamy remis!
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 9:11) Jak pisze nasz pilski korespondent: nie ma mocnych na Podolec!
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 8:9) Agata Babicz celnie po skosie, Nafta wciąż wierzy w odmianę sytuacji.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 7:8) Ósmy punkt dla Atomu za sprawą zablokowania Krawulskiej.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 6:7) Kimberly Hill wykazuje się świetną precyzją, zbijając piłkę idealnie w końcową linię.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 5:5) Stan remisowy utrzymuje się po ataku Krawulskiej.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 3:3) Izabela Bełcik zepsuła zagrywkę, a zaraz potem Joanna Kuligowska nie pozwoliła Leys na skuteczny atak.
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26, 1:0) Wracamy po 10 minutach przerwy i zaczynamy od... ataku Podolec w siatkę.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    0:2 (10:25, 24:26) Pilanki mogą sobie pluć w brodę! Odrobiły siedem punktów straty i miały seta na wyciągnięcie ręki, ale druga partia kończy się zwycięstwem Atomu po ataku Leys.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 24:25) Nagły zwrot akcji, po asie serwisowym Bełcik to Atomówki mają szansę.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 24:23) Faimie Rose Kingsley atakuje w wolne pole i mamy pierwszą piłkę setową dla Nafty!
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 22:22) Remis po spudłowanej próbie Podolec!
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 21:22) Krawulska po bloku! W tej partii jeszcze wiele może się wydarzyć!
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 19:22) Magdalena Hawryła punktuje na zagrywce, na co trener Buijs reaguje zdecydowanie przerwą na żądanie.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 18:22) Hawryła zmienia Kudakovą. Tymczasem po błędzie podwójnego odbicia u Bełcik pilanki powoli odrabiają straty.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 15:21) Natalia Krawulska po skosie, Atom bliżej wygranej w drugim secie.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 14:20) Sytuacja PGNiG Nafty staje się nie najlepsza, ale drużyna walczy: właśnie asem popisała się młoda Magdalena Wawrzyniak.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 12:19) Świetny mecz rozgrywa Anna Podolec, która kiwa skutecznie nad blokiem przeciwniczek.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 12:17) Joanna Kuligowska skuteczna w ataku po prostej.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 11:17) Pewnie rzeczy się nie zmieniają: znów as Charlotte Leys i znów Wiesław Popik prosi o czas dla swojej ekipy.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 11:16) Anna Podolec blokuje Kuligowską i status quo zostaje utrzymane. Najwyraźniej siatkarki Teuna Buijsa chcą postraszyć swoją walecznością... Eczacibasi Stambuł.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 10:12) Gospodynie nie ułatwiają sobie zadania: Wawrzyniak atakuje daleko w aut.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 9:10) Agata Babicz (w końcu) punktuje w ataku, obijając wysoki blok Atomu.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 8:9) Atomówki nie ustępują. Za sprawą Podolec to one prowadzą w secie i zmuszają trenera Popika do wzięcia przerwy.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 8:6) Po nieudanym serwisie Amerykanki Hill to pilanki niespodziewanie prowadzą na pierwszej przerwie techniczej!
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 7:6) Podolec spisuje się w ataku z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 6:4) Dobrze pokazuje się Magdalena Wawrzyniak, punktując z zagrywki. Tym razem czas dla Atomu.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 4:4) Druga partia jest zdecydowanie bardziej wyrównana. Kimberly Hill została powstrzymana przez pilski trójblok i mamy wciąż remis.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25, 1:1) Podolec obija ręce Kingsley.
    Skomentuj 0
    0:1 (10:25) Atomówki gromią w pierwszym secie!
    Skomentuj 0
    0:0 (10:24) Klaudia Kaczorowska zmienia Belgijkę Leys, a za Efemienko pojawia się Justyna Łukasik. Blok Szeluchiny i za chwilę kończymy?
    Skomentuj 0
    0:0 (7:20) Mistrzynie Polski wciąż nękają rywalki zagrywką, tym razem zrobiła to Izabela Bełcik.
    Skomentuj 1
    0:0 (7:17) Czujnością na siatce wykazuje się Faimie Rose Kingsley.
    Skomentuj 0
    0:0 (6:16) Ogromna przewaga Atomu na drugiej przerwie technicznej! Sopocianki zablokowały Agatę Babicz.
    Skomentuj 0
    0:0 (4:14) Joanna Kuligowska nie poddaje się i po raz kolejny obija blok.
    Skomentuj 0
    0:0 (3:13) Tonący chwyta się... zmian: Krawulska za Kajzer, Archangielskaja za Wawrzyniak. Po asie serwisowym Podolec kolejny czas dla Nafty.
    Skomentuj 0
    0:0 (3:10) Anna Podolec atakuje obok bloku.
    Skomentuj 0
    0:0 (2:8) Gospodynie w końcu zdobywają punkt po ataku Joanny Kuligowskiej.
    Skomentuj 0
    0:0 (1:8) Daria Paszek zmienia Agatę Babicz, a Leys nie schodzi z pola serwisowego!
    Skomentuj 0
    0:0 (1:5) Po celnej zagrywce Charlotte Leys o czas poprosił trener Nafty Piła.
    Skomentuj 0
    0:0 (1:3) Zuzanna Efimienko punktuje ze środka.
    Skomentuj 0
    W ostatnich ośmiu spotkaniach z Atomem pilski zespół ugrał tylko cztery sety, może teraz będzie lepiej? Oto składy obu ekip: Atom: Leys, Bełcik, Podolec, Szelukina, Efimienko, Hill, Zenik (libero) Nafta: Kuligowska, Kajzer, Wawrzyniak, Kudakova, Babicz, Kingsley, Kuehn-Jarek (libero)
    Skomentuj 0
    Co ciekawe, według statystyk najlepiej atakującymi obu drużyn są... środkowe: po stronie drużyny z Wielkopolski wyróżnia się Faimie Rose Kingsley (32 proc. skutecznego ataku), zaś u Atomówek - Julia Szeluchina (27 proc.). Obie siatkarki plasują się w czołówce najlepiej blokujących zawodniczek w całej lidze.
    Skomentuj 0
    Inaugurujemy 15. kolejkę rundy zasadniczej Orlen Ligi starciem PGNiG Nafty Piła z mistrzyniami Polski, Atomem Trefl Sopot. Nadmorski zespół jest faworytem tego spotkania, ale pilanki pod wodzą Wiesława Popika nieraz sprawiały niespodzianki w starciu z teoretycznie silniejszymi rywalami.