Dwa punkty więcej na koncie przyjezdnych. Potrzebują jeszcze trzech, żeby podnieść ręce w geście triumfu. Daleko to i blisko.

3
2
7 : 10 RES
czas 5 SET

Po zmianie stron nie zakończyła się passa przyjezdnych. Przerwa na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza i ostatnia próba pobudzenia zawiercian do pościgu.

6
4
3
6 : 8 RES
czas 5 SET

Sytuacja odwraca się jak w kalejdoskopie. Zmiana stron przy dwupunktowym prowadzeniu Asseco Resovii Rzeszów, a po perfekcyjnym bloku aż krzyknęli sobie goście głośniej od kibiców przyjezdni.

czas 5 SET

Na prowadzeniu już siatkarze w żółtych koszulkach oraz zielonych spodenkach. To efekt szczelnie ustawionego bloku na lewym skrzydle. Nie było tam miejsca na zmieszczenie piłki.

1
1
2
2
2 : 3 RES
czas 5 SET

Rafał Buszek zaatakował z wykorzystaniem dłoni zawiercian. To Asseco Resovia Rzeszów jest zespołem uciekającym, a Aluron Virtu CMC odrobia skromne straty.

2
2
1
0 : 1 RES
czas 5 SET

Bartłomiej Lemański zatrzymał blokiem Nikołaja Penczewa. Bułgar musi szukać ciekawszego sposobu na atakowanie, a pierwszy punkt w tie-breaku trafił na konto Asseco Resovii Rzeszów.

2
1
Czy Aluron Virtu CMC wygra tie-breaka?
Tak
Nie
komentarz

Podział punktów i pozostało wyłonić lepszy zespół w tie-breaku.

25 : 17 RES
czas 4 SET

Pierwsza piłka setowa wykorzystana i lepszą drużynę wyłoni tie-break.

24 : 17 RES
czas 4 SET

Piłki setowe dla zespołu z Zawiercia.

1
20 : 13 RES
czas 4 SET

Szybko udaremniona gonitwa rzeszowian. W pole serwisowe wszedł zadaniowo Mateusz Malinowski i huknął w okolicę linii końcowej.

20 : 13 RES
czas 4 SET

1
18 : 13 RES
czas 4 SET

W podobnym momencie trzeciego seta rozpoczął się ułański pościg Aluronu Virtu CMC, a aktualnie poderwała się nieznacznie Asseco Resovia Rzeszów. Przerwa na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza.

1
1
16 : 9 RES
czas 4 SET

Powoli można przegrupowywać się przed tie-breakiem. Wydaje się, że Aluron Virtu CMC znalazł optymalne ustawienie na piątkowy wieczór. Po stronie Asseco Resovii Rzeszów większy nieporządek.

15 : 7 RES
czas 4 SET

Marcin Waliński w konfrontacji jeden na jednego przy siatce miał kilka możliwości wymanewrowania przeciwnika. Przyjmujący z Zawiercia delikatnie obił piłkę o rękę blokującego.

13 : 6 RES
czas 4 SET

Pewnym krokiem w kierunku tie-breaka zawiercianie, a Asseco Resovia Rzeszów jeszcze podaje rękę i zaprasza do zdobywania kolejnych punktów przeciwnika. Po nędznym ataku Tomasa Rousseauxa przerwa na żądanie trenera przyjezdnych.

1
1
1
9 : 3 RES
czas 4 SET

Zawiercianie wyraźnie pobudzili publiczność na trybunach. W polu serwisowym pokazał się tym razem Grzegorz Bociek i też urządził sobie bombardowanie rzeszowian.

czas 4 SET

Trwa seria Aluronu Virtu CMC. Po stronie bezlitośnie punktowanego zespołu Bartłomiej Lemański za Grzegorza Kosoka oraz Kawika Shoji za Marcina Komendę.

1
1
1
5 : 0 RES
czas 4 SET

Marcin Waliński w polu serwisowym, a to już raz przepowiadało problemy Asseco Resovii Rzeszów. Historia lubi się powtarzać i gospodarze dynamicznie budują przewagę w czwartym secie.

czas 4 SET

Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpoczął seta od zdobycia punktu. Trener gospodarzy nie mógł zrezygnować z Arshdeepa Dosanjha oraz Grzegorza Boćka, którzy podnieśli drużynę z kolan w poprzedniej rundzie.

1
1
1
1
1
komentarz

Asseco Resovia Rzeszów rządziła od początku seta i choć w pewnym momencie wystartował spektakularny pościg zmienników z Zawiercia, to został on udaremniony.

4
2
2
22 : 25 RES
czas 3 SET

Asseco Resovia Rzeszów wygrała drugiego seta z rzędu i jest blisko rozstrzygnięcia meczu.

2
2
2
21 : 24 RES
czas 3 SET

Piłki setowe dla rzeszowian po sprytnym zachowaniu Rafała Buszka, który zawiesił piłkę na bloku i odprowadził wzrokiem poza boisko.

2
2
2
19 : 22 RES
czas 3 SET

Ważny punkt dla zespołu z Podkarpacia. Gospodarze nie wykorzystali zawieszonej nad siatką przechodzącej piłki, a po chwili dostali za to surową karę.

1
1
1
1
19 : 21 RES
czas 3 SET

Asseco Resovia Rzeszów jako pierwsza na granicy 20 punktów. Z jednej strony ma na wyciągnięcie ręki trzeciego seta, ale z drugiej strony dawno straciła komfort.

1
1
1
17 : 18 RES
czas 3 SET

Sześć punktów z rzędu zdobytych przez zawiercian. Sędzia popatrzył głęboko w monitor i zobaczył na powtórkach dotknięcie siatki przez Zbigniewa Bartmana. Passa przy potężnych zagrywkach Marcina Walińskiego.

1
16 : 18 RES
czas 3 SET

Nabrali rumieńców gospodarze. Arshdeep Dosanjh oraz Grzegorz Bociek ściskają się po kolejnych udanych akcjach Aluronu Virtu CMC. Nękani zagrywkami rzeszowianie zagubili się na kilka minut.

1
14 : 18 RES
czas 3 SET

Trener Asseco Resovii Rzeszów postanowił zatrzymać coraz lepiej zapowiadający się pościg Aluronu Virtu CMC, tyle że po niej kolejny punkt trafił na konto gospodarzy.

11 : 18 RES
czas 3 SET

Asseco Resovia Rzeszów wygoniła z pola serwisowego Grzegorza Boćka. Piłka rozegrana na prawe skrzydło przez Marcina Komendę wylądowała po chwili w polu zawiercian.

1
8 : 16 RES
czas 3 SET

Przerwa na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza. Szkoleniowiec wymownie gestykulował i pokrzyczał na swoich podopiecznych, którym zagląda w oczy widmo przegrania również trzeciego seta.

1
1
1
8 : 14 RES
czas 3 SET

Arshdeep Dosanjh oraz Grzegorz Bociek na boisku. W zasadzie nieustanna rotacja po stronie Aluronu Virtu CMC, tylko poprawy w grze nie widać. Po podwójnej zmianie doświadczony atakujący zameldował się atakiem.

1
1
1
7 : 13 RES
czas 3 SET

Konsekwentnie punktuje drużyna ze stolicy Podkarpacia. Akcja zakończona blokiem przez Asseco Resovię, a Nikołaj Penczew wrócił do drugiej linii za Wojciecha Ferensa.

1
1
1
5 : 9 RES
czas 3 SET

Kolejna przerwa na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza. Asseco Resovia Rzeszów nie straciła rytmu z poprzedniego seta, natomiast gospodarze nie odzyskali jakości z pierwszej partii.

1
1
1
5 : 8 RES
czas 3 SET

Dłuższa akcja, po której cieszą się z punktu rzeszowianie. Piotr Lipiński uruchomił rozegraniem Bartosza Gawryszewskiego, a ten wpadł na jedynego blokującego Zbigniewa Bartmana.

1
1
1
4 : 6 RES
czas 3 SET

Bartosz Gawryszewski dostał szansę od trenera Aluronu Virtu CMC. Ponadto w drugiej linii zameldował się Wojciech Ferens. To efekt kolejnego kilkupunktowego prowadzenia Asseco Resovii Rzeszów.

1
1
1
0 : 1 RES
czas 3 SET

W trzecim secie tak jak w poprzednim pierwszy punkt trafił na konto Asseco Resovii Rzeszów. Na boisku po stronie gospodarzy ponownie Piotr Lipiński oraz Patryk Czarnowski.