Piłki meczowe po ataku Dusana Petkovicia.

Artur Szalpuk poradził sobie z blokiem. Nie szukał pomysłu na jego ominięcie, a zawiesił na nim piłkę, po czym odprowadził ją wzrokiem poza boisko.

2
1
SKR 10 : 6 RAD
czas 5 SET

Karol Butryn nie radzi sobie z blokującymi z Bełchatowa. Trenerzy kombinują, albo zatrzymują grę, albo wysyłają sędziego do monitora.

2
2
1
SKR 9 : 5 RAD
czas 5 SET

Jeszcze jedna rozmowa trenera Roberta Prygiela z zawodnikami. Przerwa na żądanie. Karol Butryn zaatakował prosto w blok, w którym wykazali się Norbert Huber oraz Milad Ebadipour.

2
2
1
SKR 8 : 5 RAD
czas 5 SET

Zmiana stron przy trzypunktowym prowadzeniu PGE Skry Bełchatów. Milad Ebadipour wykorzystał do zdobycia "oczka" dłonie wysunięte ponad siatkę przez próbujących blokować radomian.

2
2
SKR 6 : 4 RAD
czas 5 SET

W polu serwisowym był Dusan Petković, a to często oznacza kłopoty zespołu z Radomia. Pomógł mu challenge, ponieważ początkowo sędziowie nie dostrzegli bloku Karola Kłosa po ataku Bartosza Firszta.

SKR 5 : 3 RAD
czas 5 SET

Przerwa na żądanie trenera Roberta Prygiela. To efekt widowiskowej akcji Grzegorza Łomacza oraz Karola Kłosa. Kiwnął przytomnie doświadczony środkowy i rozwścieczył byłego atakującego.

3
3
SKR 4 : 3 RAD
czas 5 SET

Po raz pierwszy prowadzi w tie-breaku PGE Skra Bełchatów. Nie popisał się Dejan Vincić i nie wykorzystał przechodzącej piłki.

3
3
SKR 2 : 2 RAD
czas 5 SET

Mocne uderzenia na początek tie-breaka z obu stron tak jakby siatkarze nie rozegrali dopiero co czterech setów i spotkali się po raz pierwszy.

SKR 0 : 1 RAD
czas 5 SET

Tradycji stało się zadość. Pierwszy punkt w secie dla Cerradu Enei Czarnych Radom.

Czy PGE Skra Bełchatów wygra tie-breaka?
2
czas 4 SET

Podział punktów i lepszy zespół wyłoni tie-break.

1
SKR 21 : 25 RAD
czas 4 SET

Na koniec partii Milad Ebadipour przestrzelił serwisem. Set dla Cerradu Enei Czarnych Radom.

2
2
2
SKR 20 : 24 RAD
czas 4 SET

Piłki setowe dla Czarnych po ataku Bartosza Firszta. Wystawiał mu Michał Ruciak i młodzian musiał sobie radzić na potrójnym bloku.

SKR 18 : 22 RAD
czas 4 SET

Robert Prygiel postanowił wybić z uderzenia serwującego zawodnika PGE Skry Bełchatów. Ekipa z Radomia miała już jeden poważny przestój w tym secie i wolałaby uniknąć kolejnego.

SKR 16 : 22 RAD
czas 4 SET

Konfrontacja jeden na jednego i Michał Ostrowski wykonał prestiżowy blok na atakującym w tej sytuacji Karolu Kłosie.

SKR 15 : 20 RAD
czas 4 SET

Cerrad Enea Czarni Radom zameldowali się z wyraźną zaliczką na granicy 20 punktów. Michał Gogol jeszcze próbuje coś ugrać wprowadzając Kamila Droszyńskiego oraz Mariusza Wlazłego z kwadratu rezerwowych.

SKR 14 : 18 RAD
czas 4 SET

Trochę zagotowali się jedni i drudzy, a szkoda, ponieważ spotkanie było prowadzone dość płynnie przez sędziów i choć jest druga faza czwartego seta, to jeszcze nie można było odczuć, że mecz jest tasiemcowaty jak brazylijska telenowela.

SKR 13 : 17 RAD
czas 4 SET

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Piechocki za protestowanie.

3
3
1
SKR 13 : 16 RAD
czas 4 SET

Atakujący obu klubów mają ostatnio swoje trudności. Karol Butryn nie zaczarował bełchatowian od początku meczu, a i Dusan Petković odrobinę wyhamował. Blok na Serbie.

SKR 10 : 13 RAD
czas 4 SET

Przełamanie zespołu z Radomia po długim zapuszczeniu korzeni w jednym ustawieniu. Nadal przyjezdni bliżej wygrania seta, ale sytuacja jest mniej komfortowa niż kilka minut temu.

2
2
SKR 9 : 12 RAD
czas 4 SET

Może faktycznie podopieczni Michała Gogola nie mieli żadnego powodu do panikowania zgodnie ze słowami swojego szkoleniowca. Po bloku PGE Skra Bełchatów zredukowała o połowę stratę do Cerradu Enei Czarnych Radom.

2
SKR 5 : 12 RAD
czas 4 SET

Przerwa na żądanie trenera Michała Gogola. Powiedział tylko jedno zdanie "nic się nie dzieje".

SKR 5 : 11 RAD
czas 4 SET

Milan Katić pojawił się na boisku zamiast Milada Ebadipoura i to kolejna reakcja trenera Michała Gogola na serię Cerradu Enei Czarnych Radom. Z pola serwisowego strzela niemiłosiernie Alen Pajenk.

SKR 3 : 8 RAD
czas 4 SET

Poszli jak bolid na prostej do przodu przyjezdni. Wyraźna zaliczka radomian, którzy energicznie punktują i już zapomnieli o blokach PGE Skry Bełchatów z poprzedniego seta.

2
2
SKR 2 : 6 RAD
czas 4 SET

W trzecim secie Cerrad Enea Czarni Radom zostali odrobinę za wcześnie pochwaleni i zgaśli. Dlatego na razie lepiej się wstrzymać. Fakty są takie, że przyjezdni zablokowali potrójną zaporą Dusana Petkovicia, a Michał Gogol zażądał przerwy.

SKR 2 : 4 RAD
czas 4 SET

PGE Skra Bełchatów podkręciła sobie poziom trudności seta podobnie jak w dwóch poprzednich. Zobaczymy, czy ponownie dogoni Czarnych. Na razie Milad Ebadipour strzelił obok bloku z drugiej linii.

czas 4 SET

Dejan Vincić i Bartosz Firszt od początku seta po stronie Cerradu Enei Czarnych Radom. Ekipa z województwa mazowieckiego już tradycyjnie otworzyła seta swoim punktem, a to efekt ataku Atanasisa Protopsaltisa z drugiej linii.

komentarz

PGE Skra Bełchatów prowadzi 2:1. Jej zwycięstwa w drugim i w trzecim secie były przekonujące.

2
2
SKR 25 : 16 RAD
czas 3 SET

W trzecim secie PGE Skra Bełchatów blokowała aż miło gospodarzom na trybunach. Nie można było lepiej podsumować partii niż właśnie czapą.

SKR 24 : 16 RAD
czas 3 SET

Piłki setowe po odrobinę szczęśliwej i odrobinę efektownej akcji zakończonej zbiciem ze środka Norberta Hubera.

SKR 22 : 15 RAD
czas 3 SET

Szeroko uśmiecha się Milad Ebadipour po swoim ataku z lewego skrzydła. To jego drużyna jest na odpowiednim pasie kierującym do wygrania trzeciego seta.

2
SKR 20 : 14 RAD
czas 3 SET

Drużyna z Bełchatowa popisowo w bloku. Karol Kłos wiedział, w którym miejscu znajdzie się piłka po sytuacyjnej wystawie i to od niego odbiła się jako ostatnia zanim spadła na boisko.

SKR 18 : 13 RAD
czas 3 SET

Porozmawiali przyjezdni, ale to niewiele im dało. Trwa nie pierwsza w tym spotkaniu seria PGE Skry Bełchatów przy zagrywkach Dusana Petkovicia. Nie ma przyjęcia po stronie radomian, a gospodarze coraz bardziej rozhuśtani. Jeszcze jedna przerwa na żądanie Roberta Prygiela.

SKR 15 : 13 RAD
czas 3 SET

Artur Szalpuk z widowiskowym blokiem na Karolu Butrynie. Atakujący zespołu z Radomia musiał schować głowę, żeby nie oberwać wskutek swojego mocnego ataku w dłonie bełchatowian. Przerwa na żądanie trenera Roberta Prygiela.

SKR 11 : 11 RAD
czas 3 SET

Fragment rywalizacji punkt za punkt. Bartosz Firszt uspokoił sytuację w drugiej linii radomian, a ich rozgrywający ma ponownie możliwość wybierania atakującego, a nie korzystania z jednej opcji.

SKR 9 : 7 RAD
czas 3 SET

Rośnie przewaga gospodarzy, którzy choć rozpoczęli trzeciego seta ospale, to ponownie szybko dorwali przeciwnika. To już prawdopodobnie zmiana na dłużej - Bartosz Firszt za Wojciecha Włodarczyka zmęczonego odbieraniem zagrywek bełchatowian.

SKR 6 : 5 RAD
czas 3 SET

PGE Skra Bełchatów na prowadzeniu. Norbert Huber strzelił atakiem z piłki dostarczonej perfekcyjnie przez Grzegorza Łomacza. Po kilkudziesięciu sekundach dorzucił cios zagrywką.

czas 3 SET

Drużyna prowadzona przez Roberta Prygiela wraca do tego, co dobre w jej grze na początku spotkania. Gwoli sprawiedliwości, jest jedna zmiana w Skrze. Akurat schował się obok boiska Norbert Huber, dlatego nie został zauważony.

czas 3 SET

Na początek trzeciego seta Dusan Petković wyrzucił piłkę w aut swoim atakiem mającym za duży rozmach, a za mało dokładności. Drużyny w podstawowych ustawieniach po zmianach w drugiej partii.