Liga Mistrzów: Grupa E
11 lut 2020 18:00
VOJ 18 : 25 KĘD
czas 3 SET

Koniec! Brawo dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która pokazała rywalom miejsce w szeregu.

czas 3 SET

Piłki meczowe, a to zasługa czujnego przy siatce Krzysztofa Rejno.

5
6
VOJ 18 : 23 KĘD
czas 3 SET

W tym meczu tyle zmian po obu stronach siatki, że nawet w sparingach bywa mniejszy chaos w ustawieniach. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle radzi sobie w takim mieszanym składzie. Kolejny punkt atakiem Piotra Łukasika.

3
4
VOJ 17 : 22 KĘD
czas 3 SET

Końcowe odliczanie. Już za chwileczkę, za momencik.

3
2
VOJ 16 : 21 KĘD
czas 3 SET

Pieczołowite prace konserwacyjne parkietu. Trwały dłużej niż Vojvodina Nowy Sad była na prowadzeniu w trzecim secie. Szczęśliwie, ale oszukali blok kędzierzynianie i idą po 3:0.

czas 3 SET

Również zmienia trener gospodarzy, co utrudnia pracę statystykom. Nie zmienia się natomiast zasadniczo przebieg tego spotkania. Przed momentem Simone Parodi umiejętnie zaatakował między blokującymi.

3
3
1
VOJ 12 : 18 KĘD
czas 3 SET

Umiejętnie ustawił się w bloku Krzysztof Rejno i triumfował w konfrontacji sam na sam z Nemanją Masuloviciem. Takie pojedynki z reguły wyglądają widowiskowo.

3
3
VOJ 10 : 16 KĘD
czas 3 SET

Przerwa pomogła tym, którzy o nią nie prosili. ZAKSA odzyskała zaliczkę z początku seta, wróciła do równowagi po krótkim przestoju i utemperowała próbujących zebrać się do pościgu gospodarzy.

2
4
VOJ 10 : 15 KĘD
czas 3 SET

Jeszcze Kamil Semeniuk w pole serwisowe zamiast Sebastiana Wardy. Niby przyjęli gospodarze, ale dwie sekundy później leżeli na boisku po nieudanej próbie asekuracji ataku w blok. Przerwa na żądanie szkoleniowca Vojvodiny Nowy Sad.

czas 3 SET

Małe przełamanie przyjezdnych będące efektem błędu przeciwnika. Przesadził przy siatce zawodnik Vojvodiny Nowy Sad i utrudniał rozegranie Przemysławowi Stępniowi.

czas 3 SET

Tym razem Simone Parodi przestrzelił po prostej z prawego skrzydła. Trzy punkty z rzędu trafiły na konto gospodarzy, którzy są zapraszani do pościgu błędami kędzierzynian.

czas 3 SET

Simone Parodi jest na boisku i żeby nikt o tym nie zapomniał zameldował się potężnym atakiem po skosie. Sytuacja kontrolowana przez mistrzów Polski i oby tak pozostało do końca seta.

czas 3 SET

Pudło z prawego skrzydła i dwa punkty z rzędu Vojvodiny Nowy Sad. Gospodarze nie chcą zejść do szatni po godzinie spędzonej na boisku. Kibice też dopiero co zasiedli na trybunach, a ZAKSA już "wygania" ich do domów.

czas 3 SET

Kolejne nędzne otwarcie Vojvodiny Nowy Sad i jej szkoleniowiec z coraz bardziej niewyraźnym wyrazem twarzy. Przerwa na żądanie i dość rozpaczliwie wyglądająca próba pobudzenia Serbów.

czas 3 SET

Same dobre informacje jak przez większość meczu. Nikola Grbić zamieszał podopiecznymi, dał pograć już dziesięciu z nich, ale punktowanie Vojvodiny Nowy Sad to chyba proces nieodwracalny.

czas 3 SET

Sebastian Warda na boisku zamiast Davida Smitha. Trzecia partia rozpoczęła się od zepsutego serwisu przeciwnika.

4
5
1
1
1
komentarz

W drugim secie gospodarze zdobyli dwa razy więcej punktów niż w pierwszym secie, mimo to ponownie zostali pokonani przez kędzierzynian. Grupa Azoty ZAKSA już blisko wygrania meczu.

czas 2 SET

Równowaga była do stanu 22:22. W tym momencie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla po prostu zachowali spokój i wypunktowali poddenerwowanych możliwością wygrania seta przeciwników. Druga partia dla Grupy Azoty ZAKSY po kontrataku Piotra Łukasika.

czas 2 SET

Dotknięcie siatki przez Mehicia i piłki setowe dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

czas 2 SET

Szanse po obu stronach siatki. Na koniec Arpad Baroti wzbił się w powietrze z drugiej linii i choć zobaczył przed sobą sześć dłoni, znalazł sposób na wpakowanie piłki między blok a siatkę. Istotna akcja dla kędzierzynian.

czas 2 SET

Jeżeli trener gospodarzy powiedział swojemu zawodnikówi podczas przerwy, że ma huknąć z całych sił przed siebie serwisem, to ten spełnił życzenie. Po asie serwisowym Filipa Kovacevicia przerwa na żądanie Nikoli Grbicia.

czas 2 SET

Dwa punkty jedni, dwa punkty drudzy, a przed najważniejszymi akcjami przerwa na żądanie szkoleniowca Vojvodiny Nowy Sad, który uznał, że ma bezcenne wskazówki dla swoich podopiecznych.

czas 2 SET

Nie poddają się gospodarze. Dużo wskazuje na to, że drugi set rozstrzygnie się w ostatnich akcjach.

czas 2 SET

Zaliczka wróciła na stronę Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W przerwach między zepsutymi zagrywkami skutecznie przeprowadzili swoje akcje goście.

czas 2 SET

Gospodarze na prowadzeniu. Dłuższa akcja z wyblokami oraz obronami. Potrójny blok ustawili kędzierzynianie, ale spojrzał kątem oka Mehić i znalazł sposób na jego sprytne obicie.

czas 2 SET

Po przerwie na żądanie Arpad Baroti wyszedł w powietrze tak wysoko, że miał pod dłonią nie tylko piłkę, ale również blok przeciwników.

4
1
1
VOJ 14 : 13 KĘD
czas 2 SET

Gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu, a trener Nikola Grbić odrobinę poddenerwowany. Po błędzie w przyjęciu Korneliusza Banacha było fatalne rozegranie Przemysława Stępnia. Przerwa!

1
2
1
VOJ 11 : 13 KĘD
czas 2 SET

Vojvodina Nowy Sad już ma tyle punktów co na zakończenie pierwszego seta. Fragment wyrównanej walki w Nowym Sadzie. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z dwupunktową zaliczką.

4
VOJ 10 : 10 KĘD
czas 2 SET

Więcej błędów po stronie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zepsuło się przyjęcie, odrobinę spadła skuteczność na siatce, a na dodatek Simone Parodi wyrzucił serwis poza boisko.

czas 2 SET

Pierwszy moment, w którym zrobiło się odrobinę niebezpieczniej z perspektywy mistrzów Polski. Ich zaliczka stopniała do punktu wskutek dwóch kontrataków zespołu z Serbii.

1
2
VOJ 4 : 7 KĘD
czas 2 SET

Arpad Baroti dostał dość skomplikowaną piłkę, mimo to poradził sobie z blokiem. Vojvodina Nowy Sad odrobinę uszczelniła swoją zaporę stawianą przy siatce, ale na zatrzymanie kędzierzynian więcej niż raz na kilka akcji to jeszcze za mało.

4
2
VOJ 2 : 6 KĘD
czas 2 SET

Pierwsza przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy. Powtórka z rozrywki, ale siatkarze VojVodiny Nowy Sad raczej nie bawią się dobrze. Na początku drugiego seta są niszczeni zagrywkami kędzierzynian.

3
2
czas 2 SET

Już na prowadzeniu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i zaliczka rośnie. Nie pierwszy tego popołudnia as serwisowy Krzysztofa Rejno. Nawet dwa!

5
2
1
czas 1 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle panowała niepodzielnie w pierwszym secie.

Czy ZAKSA wygra również drugiego seta?
3
VOJ 11 : 25 KĘD
czas 1 SET

Filip Grygiel wyskoczył wysoko na lewym skrzydle i zaatakował w koniec pola. Set dla mistrzów Polski.

9
6
1
VOJ 10 : 24 KĘD
czas 1 SET

Piłki setowe, więc szansa na podsumowanie jednostronnego seta po mniej niż 20 minutach. Gospodarze przekroczyli ostatecznie barierę 10 punktów, ale na tym osiągnięciu się zapewne skończy.

1
1
1
VOJ 8 : 21 KĘD
czas 1 SET

Korneliusz Banach zameldował się na boisku, więc Nikola Grbić urządził sobie przegląd kadr. Po przyjęciu libero sprawnie przeprowadzona akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła. Zaatakował Przemysław Stępień.

6
7
1
VOJ 7 : 20 KĘD
czas 1 SET

Po raz pierwszy weryfikacja wideo w tym meczu. Nikola Grbić kazał poszukać na monitorze dotknięcia siatki, a sędzia popatrzył i przyznał punkt gościom. To już 20. w secie.

8
7
1
VOJ 6 : 19 KĘD
czas 1 SET

As serwisowy Krzysztofa Rejno. Piłka posłana idealnie w koniec pola Vojvodiny Nowy Sad. Z każdą minuta ZAKSA coraz bliżej przekonującego wygrania seta.

11
8
VOJ 5 : 16 KĘD
czas 1 SET

Krzysztof Rejno huknął ze środka. Podwójna zmiana w zespole z Kędzierzyna-Koźla. Przemysław Stępień i Filip Grygiel na boisku.

czas 1 SET

Jest na trybunach grupa kibiców z Kędzierzyna-Koźla. Początek spotkania taki, że dużo okazji do bicia brawa, a mało do wzdychania z rozczarowaniem.

11
6

Kolejna przerwa. Siatkarze Vojvodiny Nowy Sad dopiero co rozmawiali ze swoim szkoleniowcem przed meczem, a ten już zaprosił ich na kolejne dwie minutki do siebie. Po stronie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle spokój.

4
4
1

Piotr Łukasik dołożył potężny serwis i wszystko układa się na razie zgodnie z planem podopiecznych Nikoli Grbicia. Przeciwnicy już wyglądają na zawodników ze zwieszonymi rękami.

5
4

Szybka piłka Piotra Łukasika, który po przyjęciu ekspresowo zorganizował się do ataku, a z wystawy Beniamina Toniuttiego aż żal było nie skorzystać.

5
4

Minęło zaledwie kilka minut konfrontacji w Nowym Sadzie, a trener gospodarzy musiał już poprosić o przerwę dla swoich podopiecznych. Vojvodina Nowy Sad rozpoczęła mecz spanikowana w ofensywie.

1
1

Pierwszy punkt w meczu zdobył Piotr Łukasik atakiem z lewego skrzydła. Beniamin Toniutti ponowił rozegranie do przyjmującego i ten nie zawiódł.

4
2
1
17:20

Szóstki:

Vojvodina: Todorović, Kovacević, Mehić, Rudić, Masulović, Blagojević, Lakcević (l.)

ZAKSA: Toniutti, Łukasik, Parodi, Smith, Rejno, Baroti, Zatorski (l.)

1
17:20

Trwa prezentacja drużyn w Nowym Sadzie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała poprzedni mecz z Cuprum Lubin.

17:18

Sędziowie: Mario Bernaola, Roy Bensimon

17:14

Vojvodina Nowy Sad z dwoma punktami i bez zwycięstwa na koncie jest na ostatnim miejscu w grupie. Przeciwnik kędzierzynian potrafił doprowadzić do tie-breaka w dwóch poprzednich konfrontacjach: domowej z Knackiem Roeselare i wyjazdowej z VfB Friedrichshafen.

17:14

Kędzierzynianie rozpoczęli meczem z Vojvodiną Nowy Sad fazę grupową Ligi Mistrzów. We własnej hali pokonali rywali z Serbii 3:0 w setach do 20, 21 i 21. Po kilkanaście punktów wywalczyło aż czterech podopiecznych Nikoli Grbicia.

17:09

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ekspresowo zagwarantowała sobie awans z pierwszego miejsca do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Siatkarze świadomi komfortowej sytuacji deklarują: chcemy odnieść komplet zwycięstw w grupie. We wtorek wyjazdowa konfrontacja z Vojvodiną Nowy Sad.