Piłki meczowe po zepsutym serwisie zawodnika VfB.

9
3
KĘD 22 : 19
czas 3 SET

Można powiedzieć, że Łukasz Kaczmarek rozkręcił się, chociaż z drugiej strony spotkanie powoli dobiega końca. Po asie serwisowym widowiskowy atak.

10
9
1
KĘD 21 : 19
czas 3 SET

Trochę stopniała prewaga gospodarzy. Nikola Grbić zareagował na serię udanych akcji, a przede wszystkim na nieporozumienia w swoim zespole, przerwą na żądanie.

czas 3 SET

20. punkt kędzierzynian w trzecim secie. Przemysław Stępień odpowiadał za przeprowadzenie kontrataku i zrobił to precycyjnie oraz w odpowiednim tempie z wykorzystaniem będącego w drugiej linii Piotra Łukasika.

7
5
1
KĘD 19 : 14
czas 3 SET

Jeszcze dotknięcie siatki. Szczęściu trzeba pomagać, a zawodnicy z Niemiec tego nie robią, więc najpewniej za moment będą zbierać się do szatni.

7
5
KĘD 18 : 14
czas 3 SET

Kamil Semeniuk atakował technicznie i skutecznie. Ruszyli do parteru goście, ale nie potrafili podnieść piłki na wystarczającą wysokość.

4
2
KĘD 17 : 13
czas 3 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca VfB Friedrichshafen. To być może ostatnia taka pauza w trwającym meczu. Jeden z podopiecznych wygłosił mało płomienną, ale merytoryczną przemowę.

1
2
2
KĘD 16 : 13
czas 3 SET

Na potwierdzenie poprzedniego wpisu Krzysztof Rejno huknął ze środka siatki po dłoniach niezgrabnie próbujących blokować przyjezdnych. Przewaga ZAKSY na razie stabilna.

3
6
1
KĘD 14 : 11
czas 3 SET

Kontratak przeprowadzony z wykorzystaniem środkowego. Ta strefa funkcjonuje jak w zegarku, a Przemysław Stępień nie ma żadnych obaw, żeby wystawiać tam piłkę.

3
5
1
KĘD 12 : 10
czas 3 SET

Piotr Łukasik skorzystał z przechodzącej piłki po nieudanym przyjęciu zagrywki Sebastiana Wardy. Przerwa na żądanie szkoleniowca gości i jeszcze jedna ożywiona dyskusja.

1
KĘD 8 : 8
czas 3 SET

Remis. Tym razem Paweł Zatorski nie miał równie dużo szczęścia w obronie po ataku Nikoli Gjorgiewa.

1
1
6
1
KĘD 8 : 6
czas 3 SET

Paweł Zatorski cieszy się ze zdobycia punktu. Nie do końca tak się stało, ale trzeba przyznać, że to po przebiciu libero z Kędzierzyna-Koźla pogubili się przyjezdni i wyrzucili piłkę poza boisko.

5
2
KĘD 7 : 5
czas 3 SET

Krzysztof Rejno przyczaił się na przeciwnika na lewym skrzydle. Środkowy z Kędzierzyna-Koźla wiedział, w którym momencie wyskoczyć przy siatce, żeby pomóc grawitacji w ściągnięciu piłki w pole VfB.

3
2
1
KĘD 5 : 4
czas 3 SET

Żwawy pościg Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Filip Grygiel postanowił ostrzelać przyjezdnych mocnymi zagraniami.

7
3
1
KĘD 2 : 4
czas 3 SET

VfB Friedrichshafen ma przed sobą coraz mniej doświadczonego przeciwnika, więc zamierza to wykorzystać. Trzecia partia rozpoczęła się od jego skutecznych akcji, a akurat zagrywka po stronie niemieckiego zespołu funkcjonuje nienagannie.

1
1
2
2
KĘD 1 : 0
czas 3 SET

Trzeci set. Filip Grygiel oraz Sebastian Warda to nowe postacie na boisku.

3
2
2
KĘD 25 : 21
czas 2 SET

Pierwsza piłka setowa wykorzystana. 25:21, czyli powtórka z rozrywki.

13
9
1
KĘD 24 : 21
czas 2 SET

Duży bałagan w strefie zmian. Trenerzy mają kilka koncepcji na jedną partie i wszystkie wprowadzają w życie. Tymczasem piłki setowe.

9
7
1
KĘD 22 : 18
czas 2 SET

Publiczność spokojnie przygląda się meczowi. Nie można powiedzieć, że goście statystują, ale też nie można powiedzieć, że wprowadzają jakąś panikę w Kędzierzynie-Koźlu.

14
9
5
KĘD 20 : 17
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako pierwsza dobiła do bariery 20 punktów, a to zasługa ataku Piotra Łukasika. Tymczasem Arpad Baroti powrócił na boisko po kilku minutach na złapanie oddechu.

7
5
1
KĘD 19 : 15
czas 2 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca gości. ZAKSA w odpowiednim momencie wyregulowała celownik w polu serwisowym, a VfB ponownie potrzebuje porozmawiać ze swoim trenerem.

10
7
KĘD 16 : 14
czas 2 SET

Mała stabilizacja na boisku. Po ataku z wykorzystaniem dłoni przeciwnika Kamila Semeniuka utrzymuje się dwupunktowa zaliczka zespołu z województwa opolskiego.

11
5
1
KĘD 15 : 13
czas 2 SET

Kolejna zmiana przygotowana przez Nikolę Grbicia, ale akurat tę już widzieliśmy w poprzednim secie. Łukasz Kaczmarek pojawił się na boisku zamiast Arpada Barotiego.

4
6
KĘD 13 : 11
czas 2 SET

Sędzia udał się na karny spacer do monitora, ponieważ na żywo nie zauważył dotknięcia bloku po ataku Kamila Semeniuka.

7
3
KĘD 11 : 11
czas 2 SET

Remis. Gospodarze mieli problem z przeprowadzeniem akcji po serwisie Antona Mennera.

4
KĘD 11 : 9
czas 2 SET

Dwupunktowa przewaga daje odrobinę spokoju kędzierzynianom, ale na posyłających potężne zagrywki przeciwników wypada uważać.

2
KĘD 8 : 7
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na prowadzeniu po asie serwisowym Kamila Semeniuka.

7
4
KĘD 7 : 7
czas 2 SET

Remis. Piotr Łukasik dostał bezpańską piłkę na skrzydło i nie musiał dwa razy zastanawiać się jak skierować ją w boisko.

4
2
KĘD 5 : 7
czas 2 SET

Z kolei siatkarze z Niemiec nękają przeciwników zagrywkami. Asa posłał Tomas Krisko.

3
KĘD 5 : 5
czas 2 SET

Tomas Krisko przestrzelił swoim atakiem z lewego skrzydła. VfB miał szansę na zbudowanie przewagi, która została zmarnowana. Z kolei gospodarze psują za dużo zagrywek.

1
KĘD 4 : 4
czas 2 SET

VfB wywiera presję na kędzierzynianach na początku drugiego seta jakby nabrał pewności w pierwszej partii. Krzysztof Rejno nie pozwolił na ucieczkę atakiem ze środka.

1
KĘD 0 : 1
czas 2 SET

Na początek drugiego seta pierwsze prowadzenie zespołu z Niemiec. To efekt nieudanego serwisu Kamila Semeniuka, który gra zamiast Simone Parodego.