Turniej kwalifikacyjny IO kobiet: Grupa B - Apeldoorn
Zakończony
Belgia
TUR 15 : 10 BEL
czas 5 SET

Ponownie Meryem Boz. Turcja po wyniszczającej batalii dostała się do półfinału z drugiego miejsca w grupie B. Być może będzie przeciwnikiem Polek, jeżeli te zwyciężą z Azerbejdżanem.

czas 5 SET

Meryem Boz wzięła odpowiedzialność na swoje barki. Tego wymaga się od liderki ofensywy. Piłki meczowe dla reprezentacji Turcji.

czas 5 SET

Jeszcze walczą Belgijki. Po szczęśliwym ataku Dominiki Sobolskiej trener Turczynek postanowił raz jeszcze krótko porozmawiać z podopiecznymi.

czas 5 SET

Euforia Turczynek, które wybroniły atak Britt Herbots oraz przeprowadziły kontratak przez prawe skrzydło. Blisko, coraz blizej formalne gospodynie.

czas 5 SET

Meryem Boz oraz Zehra Gunes złapały podwójnym blokiem Britt Herbots. Po udanej akcji na siatce reprezentacji Turcji przerwa na żądanie selekcjonera z Belgii.

czas 5 SET

Otoczony polskimi siatkarkami sędzia sprawdził na monitorze, czy Marlies Janssens trafiła w boisko swoim serwisem. Owszem.

czas 5 SET

W kilku sytuacjach zbyt nerwowo Belgijki, natomiast reprezentantki Turcji imponują siłowymi rozwiązaniami znanymi z początkowych partii.

czas 5 SET

Hande Baladin trafiła idealnie w linię boczną i przy zmianie stron reprezentacja Turcji ma aż trzy punkty przewagi. Belgia musi poderwać się do pościgu, jeżeli chce awansować.

czas 5 SET

Eda Erdem Dundar popisała się w kontrataku. Po prostej strzeliła w Britt Ruysschaert. Idzie po swoje drużyna znad Bosforu.

czas 5 SET

Zacięta batalia i trwa tie-break. Wciąż prowadzi Turcja.

czas 5 SET

Już dwa nieporozumienia między Ilką Van De Vyver oraz Dominiką Sobolską, dlatego selekcjoner reprezentacji Belgii zażądał przerwy. Jego drużyna jest w opałach od początku tie-breaka.

czas 5 SET

Turcja na razie skuteczna w pierwszym tempie. Wnioski po fatalnej końcówce czwartego seta zostały przez nią wyciągnięte.

czas 5 SET

Kaja Grobelna rozpoczęła punktowanie dla Belgii. Trudna sytuacja jej zespołu, ponieważ Turcja miała również swoje szanse w kontrataku.

czas 5 SET

Rozpoczął się tie-break i pierwszy punkt trafił na konto Turczynek.

czas 4 SET

Britt Herbots w kontrataku. Wielki finisz zespołu z Beneluksu, który zdobył pięć punktów z rzędu. Czwarty set dla Belgii i półfinalistę turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 wyłoni tie-break.

czas 4 SET

Piłki setowe dla Belgii! Hande Baladin trafiła w antenkę na lewym skrzydle. Prowadzi ostrzał z pola serwisowego Marlies Janssens.

czas 4 SET

Belgia ponownie udowodniła, że w tym secie dwupunktowe prowadzenie nic nie oznacza.

czas 4 SET

Belgia wygoniła z pola serwisowego niebezpieczną Meryem Boz, mimo to Turcja coraz blizej zwycięstwa. Eda Erdem Dundar zachowała się jak profesor w kontrataku.

czas 4 SET

Kolejna przerwa. Tym razem zdenerwował się selekcjoner reprezentacji Belgii, kiedy zobaczył karygodną pomyłkę w przyjęciu Britt Herbots.

czas 4 SET

Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Turcji po serii punktowej Belgijek. Obie drużyny mogą odczuć skutki tego wyczerpującego spotkania w sobotnim półfinale.

czas 4 SET

Eda Erdem Dundar złapana blokiem przez skoncentrowane rywalki. Ponownie remis. Można to powtarzać do znudzenia w czwartym secie.

czas 4 SET

Zbliża się decydująca faza seta, a Turcja została dwa punkty w prezencie od nieskutecznych w ataku Belgijek. Być moze to przeważy szalę na jej korzyść.

czas 4 SET

Ponownie remis. Kaja Grobelna dostała szybką wystawę na prawym skrzydle i rozhuśtane przy siatce Turczynki nie ustawiły szczelnego bloku.

czas 4 SET

Turcja minimalnie odskoczyła. Meliha Ismailoglu wymierzyła karę za zamieszanie w belgijskiej drugiej linii. Dobry atak po dłoniach rywalek z lewego skrzydła.

czas 4 SET

Podobny scenariusz jak w poprzednim secie, w którym prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę siatki.

czas 4 SET

Ryzyko wreszcie się opłaciło. As serwisowy w wykonaniu Edy Erden Dundar i tym razem skromne prowadzenie Turczynek.

czas 4 SET

Belgia krok przed przeciwnikiem. Po stronie podopiecznych Giovanniego Guidettego seria błędów serwisowych, a to daje rozpęd rywalkom.

czas 4 SET

Długie akcje, a po nich remis. Belgia zlikwidowała czteropunktową stratę do Turcji i pozostaje równorzędnym kandydatem do wygrania seta.

czas 4 SET

Już prawie nic nie zostało z przewagi reprezentacji Turcji zbudowanej na początku czwartej partii.

czas 4 SET

Długa akcja będąca ozdobą seta. Britt Herbots wyszła wysoko w powietrze i skutecznie zaatakowała po wcześniejszych obronach jej koleżanek. Nie ma jeszcze wywieszonej białej flagi po stronie Belgii.

5
2
2
1
1
czas 4 SET

Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Belgii. Dobra energia wróciła na turecką stronę siatki.

1
1
1
3
4
czas 4 SET

Reprezentacja Turcji dwa kroki przed przeciwnikiem. Dominika Sobolska miała dużo miejsca na siatce, mimo to przestrzeliła. Drugi w tym secie zepsuty atak Belgijki, a to tylko pomaga siatkarkom znad Bosforu.

1
1
1
2
4
czas 4 SET

Turcja gra w bazowym ustawieniu z Cansu Ozbay oraz Meryem Boz. Ta druga przed momentem strzeliła mocno z drugiej linii w rywalkę.

1
1
1
1
4
czas 4 SET

Przyglądamy się dalszej części rywalizacji. Czwarty set rozpoczął się długą akcją, którą zakończyła Britt Herbots atakiem poza boisko. Punkt dla Turcji.