PlusLiga: 25. kolejka
21 lut 2021 20:30
20 : 25 WAR
czas 3 SET

To już koniec tego meczu! Nie była to długa rywalizacja. VERVA Warszawa zrewanżowała się w stu procentach za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej. Konfrontacja podsumowana atakiem Igora Grobelnego. 25:20 w trzecim secie i wygrana przyjezdnych 3:0 w dobrym stylu.

czas 3 SET

Piłki meczowe po ataku Igora Grobelnego.

2
18 : 22 WAR
czas 3 SET

Przełamanie po paśmie niepowodzeń gości. Mogło im się zrobić gorąco.

17 : 21 WAR
czas 3 SET

Cztery punkty z rzędu Aluronu CMC Zawiercie. Nie poddają się do końca gospodarze. Marcin Kania teraz urządził poważne egzaminy przyjmującym VERVY Warszawa, a że ci oblali testy, to konieczna jest przerwa na żądanie szkoleniowca.

13 : 21 WAR
czas 3 SET

Bartosz Kwolek w polu serwisowym, a to tradycyjnie duże niebezpieczeństwo dla gospodarzy. Pozostało im odprowadzić piłkę wzrokiem po asie.

1
1
12 : 19 WAR
czas 3 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca Aluronu CMC Zawiercie. Prawdopodobnie ostatnia w meczu. Odwrócenie losu tego seta, biorąc pod uwagę okoliczności, jest bardzo, bardzo trudnym zadaniem. Trener postanowił zawołać do siebie podopiecznych po kolejnym bloku VERVY Warszawa.

9 : 16 WAR
czas 3 SET

Nie wykorzystują swoich szans gospodarze. Mateusz Malinowski dostał piłkę od rozgrywającego i miał za zadanie ominąć podwójny blok przeciwnika. W zasadzie to zrobił, ale ponadto zaatakował poza boisko. Będą mieć do siebie pretensje o liczne akcje zawiercianie.

7 : 13 WAR
czas 3 SET

Paweł Halaba ma problem z przebiciem się przez blok. Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona stawiają ścianę na siatce, a i skrzydłowi potrafią odebrać ochotę do atakowania swoim przeciwnikom.

2
1
5 : 10 WAR
czas 3 SET

Po powrocie na boisko kolejne piłki przyznane VERVIE Warszawa. Konsekwentni są będący na prowadzeniu siatkarze. Atakował obok bloku w pole przeciwnika Piotr Nowakowski.

1
1
5 : 8 WAR
czas 3 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy. Nie trzeba chyba specjalnie podkreślać, że w hali w Zawierciu słychać już ostatni dzwonek na poderwanie się do walki Aluronu CMC.

5 : 7 WAR
czas 3 SET

Mieli swoją szansę na doprowadzenie do remisu gospodarze, jednak nie wykorzystał jej Piotr Orczyk. Piłka trafiona dłonią przez tego zawodnika poszybowała poza boisko. Takimi podarunkami Aluron CMC Zawiercie tylko ułatwia zadanie przeciwnikom.

3 : 4 WAR
czas 3 SET

Pierwsze prowadzenie w trzecim secie VERVY Warszawa. Skutecznie grają blokiem przyjezdni i to niewątpliwie jeden z największych atutów w ich siatkówce.

1
1 : 0 WAR
czas 3 SET

Pora na trzeciego seta i być może będzie to ostatnia partia. W siatkówce nie brakuje jednak przykładów, kiedy po dwóch jednostronnych rundach następuje przełom w pojedynku.

czas 3 SET
Czy mecz zakończy się po trzecim secie?
1
1
komentarz

Aluron CMC Warta Zawiercie musi się natychmiast budzić, jeżeli zamierza zapunktować.

13 : 25 WAR
czas 2 SET

W drugim secie wydarzenia zostały dominowane przez VERVĘ Warszawa. Drużyna ze stolicy Polski wygrała już otwierające rundę trzy akcje, a później jeszcze powiększała prowadzenie do efektownego wyniku 25:13. Na zakończenie partii Mateusz Malinowski zepsuł atak.

12 : 24 WAR
czas 2 SET

Piłki setowe dla VERVY Warszawa po kontrataku z wykorzystaniem drugiej linii.

2
1
11 : 22 WAR
czas 2 SET

Bartosz Kwolek dostał piłkę i doskonale wiedział, co z nią zrobić. Konsekwentnie atakuje w pole przyjmujący VERVY Warszawa. Nie ma pomysłu na jego zatrzymanie Aluron CMC Zawiercie.

1
1
11 : 20 WAR
czas 2 SET

Aluron CMC Zawiercie pozostaje kilka kroków za przeciwnikiem i to delikatnie powiedziane. VERVA Warszawa tymczasem na granicy 20 punktów w drugim secie i postara się sprawnie zakończyć tę rozgrywkę.

1
1
1
7 : 16 WAR
czas 2 SET

Druga w secie przerwa na żądanie szkoleniowca Aluronu CMC Zawiercie. Trudno myśleć o dogonieniu przeciwnika przy tak ogromnym dystansie, ale gospodarze mają za zadanie odnaleźć zagubioną równowagę w grze. Obecnie w zespole z województwa śląskiego panuje jeden wielki chaos.

5 : 14 WAR
czas 2 SET

Igor Grobelny bezwzględnie atakiem z przechodzącej piłki. Trafia serwisami VERVA Warszawa Orlen Paliwa, a to pomaga w punktowaniu. Już dziewięć "oczek" zaliczki stołecznego zespołu w drugim secie.

1
5 : 12 WAR
czas 2 SET

Nie trafią zagrywkami gospodarze, a to utrudnia wywarcie presji na przeciwnikach i dogonienie ich. Z kolei VERVA Warszawa z pewnością w działaniu, czego potwierdzeniem była akcja przeprowadzona z wykorzystaniem Bartosza Kwolka.

3 : 9 WAR
czas 2 SET

Z trudem przychodzi punktowanie zawodnikom z Zawiercia w drugim secie. Na przełamanie po serii niepowodzeń zaatakował Mateusz Malinowski. Tym razem nie zdążyli z blokiem rywale.

2 : 7 WAR
czas 2 SET

Po asie serwisowym Igora Grobelnego przerwa na żądanie trenera Aluronu CMC Zawiercie. Trzeba natychmiast reagować, ponieważ zbudowani sukcesem w pierwszym secie warszawiacy zaczynają odjeżdżać w drugiej rundzie.

0 : 3 WAR
czas 2 SET

Tym razem startują na wysoki poziom przyjezdni. Dwa razy złapali blokiem przeciwnika. Między innymi Mateusz Malinowski nie przebił się ze swoim atakiem przez dłonie.

0 : 1 WAR
czas 2 SET

Pora na drugiego seta w meczu w Zawierciu. W pierwszym dobre otwarcie zaliczyli gospodarze, ale nie nacieszyli się długo swoim prowadzeniem. Zobaczymy, co wydarzy się po krótkiej przerwie w pojedynku.