• 30 : 32
  • 18 : 25
  • 26 : 28

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne plusligowe emocje z WP Sportowe Fakty.

Choć w ogólnym rozrachunku, Trefl Gdańsk lepiej prezentował się na przestrzeni sezonu w dwumeczu z rzeszowianami udało im się ugrać zaledwie seta.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Fabian Drzyzga.

Błąd Wlazłego kończy sezon dla Trefla i Asseco Resovii. Rzeszowianie na piątym miejscu w tegorocznym sezonie!

Do trzech razy sztuka Cebulja. Ewidentnie kiwka jest jego piętą achillesową, dopiero gdy uderzył mocno po kierunku to skończył.

Przy kolejnym serwisie Wlazłego, Szerszeniowi udało się utrzymać piłkę w górze, a wykończył ją Cebulj.

Wlazły serwuje asa i teraz to Trefl ma setową.

Lipiński bije obok podwójnego boku i wyrównuje.

Resovia nie dogadała się przy okazji pierwszej akcji, ale gdy Trefl nie wykorzystał swojej okazji w kontrze, Cebulj był bezwzględny z pipe'a.

Ależ wykończenie przez Wlazłego. Pokazuje, że Trefl jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Lipiński popełnił błąd w najgorszym momencie! Meczowa dla Resovii.

Winiarski prosi o drugi czas. Jego ekipa od około 15 minut miała dwa punkty ciągłej przewagi nad rywalami, a w decydującej fazie straciła ją.

Tammemaa serwuje asa i wyrównuje wynik.

Butryn bije na dwa razy. Za pierwszym gdańszczanie podbijają atakującego, a za drugim już nie dają rady.

Czas dla Winiarskiego.

Butryn ponownie kończy. Drzyzga nie kombinuje tylko podaje do niego.

Reichert razem z Lipińskim utrzymują dobry poziom na skrzydłach.

Resovia znów nie kończy pierwszej akcji, ale ratuje się blokiem. Wlazły powstrzymany.

Lipiński zmieścił piłkę za kołnierzem rzeszowian.

Kończy Butryn i utrzymuje kontakt w wyniku z rywalem.

Przerwa pomogła Resovii o tyle, że Urbanowicz od razu zaserwował w siatkę.

Giuliani bierze czas na ochłonięcie.

Kończy Wlazły, ale Resovia reklamuje nieczyste zagranie po stronie Trefla. Zawrzało po stronie gospodarzy.

Trefl utrzymuje dwupunktowe prowadzenie. Atakował Lipiński.

Mocno Reichert po skosie z lewego skrzydła.

Hain minimalnie mieści się w boisku.

Zepsute zagrywki po obu stronach siatki.

Podwójna piłka u Drzyzgi.

Długa akcja, w której można było spodziewać się wszystkiego, ale nie... tak efektownego bloku Szerszenia na Wlazłym! Brawa dla obu libero za obrony.

Hain dostaje piłkę od Drzyzgi na przełamanie i tym razem kończy. Znów Mordyl skakał w ciemno.

Mordyl w pojedynkę stopuje Haina na środku siaki.

Wlazły przełamuje ręce blokujących.

Olenderek świetnie w obronie, a Lipiński w kontrze.

Kolejne rozegranie na czysta siatkę do Butryna.

Reichert znalazł się w dobrym miejscu i o dobrym czasie. Zaatakował piłkę wystawioną pięścią przez Urbanowicza.

Butryn przełamuje ręce blokujących.

Tammemaa przejął piłkę idącą na skzydło co było błędem... Trefl dostał okazję do kontry i wykorzystał ją bez problemu.

Zerwany atak Wlazłego.

Mocne zbicie Haina na środku.

Choć wydawało się, że będzie przechodząca, Kozub uratował piłkę i wystawił do Mordyla.

Po efektownym zbiciu na siatce, zza 9. metra Wlazły psuje.

Potężne zbicie Wlazłego nad rękami Szerszenia.

Czysta siatka u Butryna. Atakujący radzi sobie bez najmniejszych problemów.

Szerszeń atakuje aut i daje punkt rywalom.

Dla odmiany trzeciego seta otwiera dłuższa akcja, a nie punkt oddany bezpośrednio rywalowi. Kończył Hain na środku.

Zepsuty serwis Wlazłego kończy drugiego seta. Resovia o wiele lepsza w zagrywce i bloku.

As serwisowy Domagały. Setowa dla Resovii.

Sporo chaosu po stronie Resovii, ale punktuje. Brawa dla Szerszenia za wyjście z trudnej sytuacji.

Kolejny raz Resovia uruchamia blok. Janikowski powstrzymany na lewej flance.

Resovia nie kończy w pierwszym uderzeniu, ale ratuje się blokiem.

Ależ czapa na Cebulju. Słoweniec atakował z pipe'a, ale czekał tam już Urbanowicz.

Zabrakło asekuracji po stronie Resovii. Butryn powstrzymany przez blok Wlazłego.

Urbanowicz kończy nad rękami blokujących.

Butryn mocno na potrójnym bloku.

Drugi raz już Trefl czujnie na skrzydle. Cebulj zastopowany.

Po przerwie Szerszeń serwuje i Lipiński ma dobrą piłkę, ale nie kończy. Broni Potera, a z bardzo trudnej piłki kończy Cebulj.

Przerwa dla Winiarskiego.

Wchodzi Kozub za Janusza.

Najpierw rzeszowianie psują zagrywkę, a później Cebulj psuje atak na skrzydle. Przewaga Resovii topnieje.

Udanie Butryn na lewym skrzydle.

Reichert bardzo dobrze serwuje i piłka wraca na gdańską stronę. Kończy kontrę Lipiński.

Wlazły potężnie bije po prostej omijając w bloku Drzyzgę.

Udanie bije Cebulj.

Urbanowicz wysoko łapie piłkę i radzi sobie z podwójnym blokiem.

Resovia do tego pracuje blokiem. Wlazły zablokowany.

Rzeszowianie grają przez środek.

Lipiński wyprowadza zespół z impasu.

Szerszeń dokłada do tego asa serwisowego.

Ponownie Lipiński popełnia błąd. Ten sam!

A jednak Lipiński dopuścił się błędu przejścia linii.

Lipiński popisał się oglądem sytuacji. Zaatakował z sytuacyjnej w narożnik siatki.

Hain idealnie skoczył do Urbanowicza.

Pierwsza akcja drugiego seta grana przez tego, który skończył poprzedniego. Butryn w akcji.

Szerszeń huknął zagrywką i piłka wróciła na stronę Resovii. W kontrze próbował Cebulj, ale ostatnie słowo należało do Butryna.

Potera podbija atak Reicherta, ale Drzyzga nie utrzymuje dalej piłki w grze.

Butryn zerwał atak, ale złapał przy okazji blok.

I kolejne przełamanie, tym razem dla Resovii. Atakował Szerszeń.

Butryn wyrównuje.

Przełamanie dla Trefla! Urbanowicz zastopował Szerszenia, piłka wpadła w samą linię boczną boiska.

Butryn daje kolejną setową dla Resovii.

Lipiński na spokojnie atakuje w dziurze między blokującymi.

Szybka akcja do Szerszenia i trzecia setowa dla Resovii.

Wlazły wyrównuje.

Do trzech razy sztuka Cebulja. Dwukrotnie Trefl przypilnował go blokiem, a za trzecim razem Cebulj kiwnął tak, że blok nie miał nic do powiedzenia.

Trefl nie kończy na skrzydłach, a Cebulj bije po rękach w kontrze. Setowa dla Resovii po serii pięciu punktów

Dobry serwis Szerszenia i przestrzelony atak Wlazłego. Resovia wyrównuje.

Trefl atakuje w aut i Resovia łapie kontakt mając Szerszenia na zagrywce.

Końcówka meczu i niemal każda akcja jest sprawdzana na kamerach... Wybija to z rytmu.

Czysta siatka u Cebulja z pipe'a.

Niby pilnowali rzeszowianie Urbanowicza, a mimo to ten kończy bez problemu.

Aut po bloku na Szerszeniu. Potwierdził to challenge.

Wlazły potwierdza swoją dyspozycję w kratkę. Początek słaby, a teraz co zaryzykuje to kończy.

Sytuacyjna, a Cebulj idzie do ataku slalomem niczym w koszykówce. Przynosi to korzyść, Trefl zaskoczony mocnym atakiem.

Domagała atakuje z drugiej linii.

Giuliani prosi o drugi czas.

Pietruczuk wszedł tylko na zagrywkę i od razu sprowadził Cebulja do parteru w przyjęciu.

Resovia nie lepsza. Popełnia błędy i Trefl wraca na wysokie trzypunktowe prowadzenie.

Trefl popełnia błąd. Mamy remis.

Resovia ma kontrę i gra przez Domagałę.

Woicki od razu uruchamia pipe'a. Bił Szerszeń.

Podwójna zmiana po stronie Resovii. Wchodzi Domagała i Woicki.

Wlazły wyładowuje się za niepowodzenia na siatce zza linii 9. metra. Drugi as atakującego

As serwisowy Wlazłego zmusza Giulianiego do wzięcia czasu.

A jednak wcześniej Lipiński zaatakował po rękach Butryna, który się do tego przyznał. A chwile później w "podzięce" Lipiński w pojedynkę zablokował Butryna.

Lipiński nie może wstrzelić się z lewego skrzydła. Znów zaatakował z błędem.

Drugi środkowy Resovii, w pojedynkę blokuje Mordyl.

Hain dostał piłkę na zrehabilitowanie się. i ją wykorzystał.

Drugi raz Hain również efektownie, lecz bije w aut.

Drzyzga wykorzystuje, że Urbanowicz nie pilnuje Haina.

Reichert po raz trzeci. Niemiecki przyjmujący w udanej kontrze.

Reichert w kolejnej akcji już nie kiwa, a bije mocno na potrójnym bloku.

Szybkie zbicie Tammemaa.

Widoczna kiwka Reicherta nieobronina przez Resovię. Defensywa przyjezdnych przysnęła.

Kolejna czapa na Wlazłym. Szerszeń zamknął prostą.

Tammemaa przyjmuje i atakuje, ale nie przebija się przez blok. Podobnie Cebulj, który atakował z miejsca.

Mamy pierwszy challenge w meczu po ataku Lipińskiego. Dłuższa przerwa, w której widać, że raczej luźna atmosfera towarzyszy meczowi.

Lipiński atakuje blok-aut.

Przeliczyli się gdańszczanie... Odgwizdane cztery odbicia.

Piłka wróciła na stronę Resovii, ale Cebulj fatalnie kiwa. Oburącz za linię 9. metra.

Efektowna czapa Cebulja na Wlazłym. To był pierwszy atak doświadczonego atakującego.

Resovia odpowiada identycznym zagraniem. W roli głównej Cebulj.

Nieco nie w tempo, lecz skutecznie. Atakował Lipiński z pipe'a.

Drzyzga z kolei gra przez Butryna. Reichert mocno spóźniony na skrzydle.

Janusz od razu gra przez środek siatki z Urbanowiczem.

Jako pierwsi piłkę do gry będą wprowadzać rzeszowianie. Zaczynamy!

Sprawiedliwymi dzisiejszego spotkania będą:

Sędzia pierwszy: Bartłomiej Adamczyk

Sędzia drugi: Sławomir Gołąbek

Komisarz: Bogusław Kawiak

Mecz rozpocznie się za około 5 minut. Znamy wyjściowe składy:

Trefl Gdańsk: Mordyl, Reichert, Wlazły, Janusz, Urbanowicz, Lipiński, Olenderek (libero)

Asseco Resovia: Szerszeń, Tammemaa, Drzyzga, Hain, Cebulj, Butryn, Potera (libero)

Jeżeli mecz ponownie wygra Resovia, przypieczętuje pięte miejsce w sezonie. Natomiast jeżeli atut swojego boiska wykorzysta Trefl, zwycięzce rywalizacji wyłoni złoty set.

Kto wygra mecz i zajmie 5. miejsce w sezonie?

Jest to drugie spotkanie obu drużyn o 5. lokatę. W pierwszym rozgrywanym w zeszłym tygodniu górą okazali się rzeszowianie. Ograli rywali u siebie 3:1, a MVP został wybrany Klemen Cebulj.

Zarówno jedna jak i druga drużyna mocno rotowała składem, o piąte miejsce walczyli głównie zawodnicy, którzy w poprzednich meczach pełnili rolę zmienników.

Witamy i zapraszamy na kolejne Plusligowe emocje! W ramach walki o 5. miejsce ponownie zmierzą się Trefl Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów. Początek rywalizacji o 17:30.