3:0
Zakończony
Włochy
komentarz

Zapraszamy już jutro na godzinę 16:00, kiedy Polacy rozpoczną swój mecz z reprezentacją Serbii.

34
12
6
1
POL 25 : 18 ITA
czas 3 SET

Włosi nas wyręczyli, posyłając piłkę zza linii 9. metra bezpośrednio w aut. Vital Heynen może zameldować wykonanie zadania

czas 3 SET

Tego właśnie spodziewaliśmy się po dzisiejszym występie naszych mistrzów świata. Spokój, wyrachowanie i przewaga jakości. Mamy piłkę meczową

czas 3 SET

Zadaniowo na parkiecie pojawia się Recine. Włosi jednak chyba już czują, że to spotkanie im się wymyka, bo popełniają kolejne błędy

czas 3 SET

Prowadzenie Polaków podwyższa Fornal posyłając bombę z pola zagrywki. Czas dla rywali

czas 3 SET

Gramy punkt za punkt i zdaje się, że zmierzamy do końca spotkania. Atakuje Nelli, przypominając, że gra w lidze rosyjskiej, jednej z lepszych na świecie

czas 3 SET

Jedna z najdłuższych akcji tego meczu. Ostatecznie w odpowiednim miejscu przy siatce odnalazł się Fornal i wyjaśnił całą sytuację. 23 sekundy trwała ta wymiana

czas 3 SET

As serwisowy Bednorza. Akurat w tym elemencie nasz przyjmujący trzyma równy, wysoki poziom

czas 3 SET

Włosi próbują podpatrzeć nasz sposób na grę, skuteczny atak środkowego, punkuje Galassi

czas 3 SET

Wyrzucił za antenkę Fornala nasz rozgrywający. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla trafia w antenkę

czas 3 SET

Biało-czerwoni zostawili Gabriele Nelliego bez bloku. To musiało skończyć się stratą punktów

czas 3 SET

Staramy się szybko rozstrzygnąć losy tego seta. Coraz więcej form ataku widać u Muzaja, który kiwa teraz z wysokiej piłki, zaskakując daleko ustawioną defensywę włoskiej ekipy

16
4
3
POL 2 : 2 ITA
czas 3 SET

Irytuje się trochę Bednorz. Nie może odnaleźć się w tym spotkaniu przyjmujący Zenitu Kazań

czas 3 SET

Bieniek śrubuje statystyki indywidualne. To najjaśniejszy punkt naszego zespołu w tym meczu

19
2
1
1
POL 25 : 20 ITA
czas 2 SET

Kolejny raz odrzucamy siatkarzy z Italii od siatki i zmuszamy do popełnienia błędu. Podwyższamy prowadzenie w meczu, choć ten set pokazał, że przed polskimi siatkarzami jeszcze sporo pracy

czas 2 SET

Po czasie nie chciał zepsuć zagrywki Muzaj i zdecydował się na jej stacjonarną wersję. Koledzy to wykorzystali i ustawili skuteczny trójblok

44
12
1
POL 19 : 18 ITA
czas 2 SET

Bieniek włącza szósty bieg! As serwisowy Bieńka, który w typowym dla siebie stylu dodaje zagrywce siły w ostatniej fazie uderzenia

czas 2 SET

W końcu! Potrójna ściana zatrzymuje Gabriele Nelliego. Wkraczamy w najważniejszy fragment tego seta

czas 2 SET

Nie możemy skończyć akcji ze skrzydeł. Powtarzamy więc akcję przez środek, a tu Bieniek wykorzystuje swoje kolosalne doświadczenie

czas 2 SET

Heynen: "To my dajemy punkty rywalom, to musi się zmienić"

czas 2 SET

Nieczysto w piłkę trafia Muzaj. Piłka trafia w bandy. Wyraźnie rozluźnili się podopieczni Vitala Heynena, Belg prosi o przerwę

2
4
4
9
POL 11 : 10 ITA
czas 2 SET

Przełamuje się Bednorz i to z sytuacyjnej piłki, chyba najtrudniejszej jaką otrzymał do skończenia w tym meczu

czas 2 SET

Sprawdzaliśmy zupełnie co innego. Oby te dyskusje nie wpłynęły na grę biało-czerwonych

3
2
5
1
3
czas 2 SET

Mamy weryfikację wideo. Trener Vital Heynen gestykuluje próbując wytłumaczyć sędziemu drugiemu, że chodzi o obcierkę atakującego przy piłce powracającej na drugą stronę

czas 2 SET

Grzegorz Łomacz coraz częściej zaprasza do gry środkowych. Przed chwilą atakował Kłos, teraz z drugiego piętra uderza Bieniek

czas 2 SET

Znów w głównej roli Bottolo, ale przyjmujący reprezentacji Italii został wrzucony w siatkę i nie zdołał wstrzymać ręki. Dotyka siatki i mamy kolejny punkt

czas 2 SET

Bednorz podobnie jak w ostatnim fragmencie pierwszego seta, nadział się na włoski blok

1
1
5
8
4
czas 2 SET

Trener Vital Heynen długo wpatruje się w ekran swojego laptopa, wyraźnie czymś zafrasowany. Na pewno nie martwi go wynik tego spotkania, którego przebieg Polacy kontrolują

3
6
2
czas 2 SET
Czy Polacy pozwolą Włochom na złamanie granicy 20 punktów w którymś z kolejnych setów?
czas 1 SET

Dość nieoczekiwanie w końcówce tego seta Polacy nie mogli dobić się do "pomarańczowego", ale co nie udało się Bednorzowi, dopełnił blokiem Kłos. Prowadzimy 1:0

czas 1 SET

Tym razem Muzaj pocelował Bottolo, Kolejna punktowa zagrywka biało-czerwonych. Bawią się teraz Polacy

26
12
4
3
3
czas 1 SET

Kolejny raz Włosi nie są wstanie zamortyzować naszej zagrywki. Piłki znad słupka nie był w stanie uratować Sbertoli. Przerwa na życzenie gospodarzy

27
7
3
2
1
czas 1 SET

Męczy się na lewym skrzydle Bottolo. Polski blok zawisł nad siatką i zgasił tę piłkę

czas 1 SET

Myli się po czasie Bednorz. Włosi odetchnęli, w pole serwisowe zmierza Lorenzo Cortesia

4
4
7
6
8
czas 1 SET

Nie trafia w boisko Mattia Bottolo. Ryzykują gospodarze, ale na razie bilans zysków i strat jest zdecydowanie na ich niekorzyść

czas 1 SET

Zagrywka Bieńka daje Polakom gratisowy punkt. Czas na żądanie włoskiej ekipy. O czas prosi Antonio Valentini

czas 1 SET

Kapitalna piłka na pipe'a do Fornala. Ten uderza piłkę, która szybuje z prędkością ponad 110 km/h! Włosi bezradni

16
3
5
2
POL 9 : 7 ITA
czas 1 SET

Włosi niemal odrobili starty, postraszył nas kiwką na siatce Riccardo Sbertoli. Nastroje tonuje jednak atakiem w drugi metr Bieniek

czas 1 SET

Michieletto obraca piłkę do prostej. Trudno na razie Polakom zatrzymać przyjmującego, który mierzy aż 205 centymetrów

czas 1 SET

Znów jak spod ziemi wyrasta Muzaj, tym razem atakując z drugiej linii. Widać duży głód gry u tego gracza

16
3
1
POL 4 : 2 ITA
czas 1 SET

Muzaj ustrzelił mocną zagrywką Michieletto!

17
4
3
1
3
czas 1 SET

Dobrze wprowadza się w to spotkanie Maciej Muzaj. Pewny atak naszego atakującego, który ostatni sezon spędził w klubie z Perugii