Mistrzostwa Europy 2021 siatkarek: Grupa B
Zakończony
Polska
GER 22 : 25 POL
czas 4 SET

Magda Stysiak Magda! Polki zwyciężają na otwarcie mistrzostw Europy! Dziękujemy za uwagę, a jutro zapraszamy na relację ze spotkania Polska-Grecja o godzinie 19:30.

czas 4 SET

Zawiodła technika i mieliśmy dłuższą przerwę, ale już elektroniczny protokół został naprawiony

czas 4 SET

Duży aut po zagrywce Drewniok. Sędzia pokazuje boisko, ale challenge jest bezlitosny dla Niemek

czas 4 SET

Zbyt niska wystawa Katarzyny Wenerskiej do Stysiak, ale rozgrywająca Jokera Świecie zrehabilitowała się zatrzymując Jennifer Janiskę

czas 4 SET

Po czasie podręcznikowa akcja w wykonaniu rywalek. Camila Weitzel dostała idealną piłkę do ataku

czas 4 SET

Cały czas próbujemy uruchomić to lewe skrzydło, ale zbyt mocno ściągała piłkę Łukasik. Niemki mają punkt kontaktowy

czas 4 SET

Mamy challenge. Jak się okazuje oko ludzie bywa zawodne, bo po ataku Stysiak piłka trafiła w linię

czas 4 SET

Uruchomiona Marta Pol, coraz mniej oczywiste wybory naszej rozgrywającej zaczynają się opłacać

czas 4 SET

Nieskutecznie na lewym skrzydle Górecka. Błyskawicznie roztrwoniliśmy całą przewagę

czas 4 SET

Dwukrotnie z aptekarską precyzją przy linii umieszcza piłkę Stysiak. Lina Alsmeier ma ogrome kłopoty z amortyzacją tej zagrywki. Czas dla Niemek!

czas 4 SET

Fantastyczna parada Anny Pogany, ale jej wysiłek zmarnowała Lippmann. Mamy remis, po 4

czas 4 SET

Ratujemy się blokiem! Janiska atakowała z drugiej linii, ale dobrze, w tempo, wyskoczyła Alagierska

21
8
3
2
GER 2 : 1 POL
czas 4 SET

Nie mieliśmy przyjęcia i nawet jedną ręką nie zdołała zatrzymać piłki po naszej stronie siatki Wenerska

6
5
1
5
GER 21 : 25 POL
czas 3 SET

Wygrywamy drugiego seta. Nie liczy się styl, a efekt i Polkom udało się wydrzeć tego seta

czas 3 SET

Pojawia się Orthmann, również widzimy na parkiecie Martyna Grajber. Remont i przemeblowanie składów trwa w najlepsze

czas 3 SET

As serwisowy Lippmann. Zła ocena piłki przez nasze przyjmujące, bo ta leciała bardzo wolno nad boiskiem

czas 3 SET

Daleko w aut zaatakowała Smarzek szukając rąk blokujących. Na obronę naszej atakującej przemawia fakt, że piłka była dogrywana z czwartego metra

czas 3 SET

Jest punktowy blok Nowickiej! Ratowała się Alsmeier na siatce, ale nie zdołała oszukać naszej rozgrywającej. Ależ huśtawka nastrojów po obu stronach siatki

czas 3 SET

Może to jest jakaś recepta na odbudowanie się. Górecka zdobywa błąd blokiem, a Łukasik posyła asa serwisowego. Nie są to może firmowe zagrania tych siatkarek, ale jest to fundament, na którym można budować dalszą grę

czas 3 SET

Nie wiemy co napisać, bo biało-czerwone nie radzą sobie w niemal żadnym elemencie - przyjęcie na drugą stronę siatki Łukasik, błąd dotknięcia siatki przy próbie rozegrania, nieskuteczne ataki. Przerwa dla trenera Jacka Nawrockiego

czas 3 SET

Robi się bardzo źle, bo Polki zaczynają popełniać błędy techniczne. My natomiast zmieniamy nasze ustawienie i Stysiak cofa się do przyjęcia, a siłę ataku ma wzmocnić Smarzek

czas 3 SET

To musiało się tak skończyć! Stysiak non-stop musiała mierzyć się z podwójnym blokiem i w końcu nie zdołała się przedrzeć na drugą stronę siatki. Rozsypała się nasza gra w ofensywie przez brak alternatyw

4
4
3
10
14
czas 3 SET

Żarty się skończyły. Górecka kończy akcję, ale raczej widać po niej złość. Różnych sposobów imają się Polki, by podnieść jakość gry

czas 3 SET

Powtarzamy to jak mantrę. Znów moment zawahania w obronie kosztował nas stratę punktów. Brakuje głośnego "moja"!

czas 3 SET

Monster block Zuzanny Góreckiej. Do samego końca miała otwarte oczy i doskonale nakryła tę piłkę! Skończyła się cierpliwość szkoleniowca niemieckiej kadry - Kimberly Drewniok za Lippmann

19
4
4
2
GER 3 : 7 POL
czas 3 SET

Walczy ze swoimi słabościami Llippmann. My natomiast wiemy doskonale, że ta zawodniczka preferuje atak do skosu i jesteśmy na to przygotowani. Czas dla Felixa Koslowskiego

czas 3 SET

Jak nie siłą, to sposobem. Mądrze splasowała tę piłkę Górecka, a blok Niemek "zabrał" ją niejako ze sobą

12
2
2
czas 3 SET

Coraz czytelniej wygląda nasza gra. Troszkę wygląda nasza reprezentacja jak reprezentacja Rosji kilka lat temu z osamotnioną Gamową

1
3
2
3
GER 25 : 23 POL
czas 2 SET

Teraz już jednak Camila Weitzel rozwiewa wszelkie wątpliwości i mamy 1:1. Walczymy dalej!

czas 2 SET

Kapitan Niemek pokazuje, że był to jednak tylko wypadek przy pracy. Niemki mogą wyrównać stan meczu, ale to jeszcze nie jest przegrany set

czas 2 SET

Elektryczne przyjęcie zagrywki Stenzel, ale szansy nie wykorzystują przeciwniczki. Jennifer Janiska atakuje przed siebie

6
3
10
GER 21 : 20 POL
czas 2 SET

Mamy challenge, który jednak nie wpływa na rezultat tej partii i podwójną zmianę w polskiej drużynie. Dokładnie tą samą, którą zaproponował Nawrocki w pierwszej odsłonie meczu

czas 2 SET

Nadziała się na blok Lippmann Górecka. Reaguje trener Nawrocki.

czas 2 SET

Kiwka Lippmann zaskakuje nasz zespół. A po raz kolejny ta piłka była w zasięgu trzech zawodniczek

czas 2 SET

Zupełnie inne spotkanie oglądamy w tym momencie. Jak Polki poradzą sobie z oddechem rywalek na plecach?

czas 2 SET

Po cichu odrabiały straty Niemki, ale teraz zatrzymały nas w jednym ustawieniu. Przegrywamy cztery akcje z rzędu. Minęła minuta i z uśmiechów na twarzach Polek niewiele pozostało. Nie zwieszajmy głów!

czas 2 SET

Tak dawno nie graliśmy przez środek siatki, że aż zapomniały o tym elemencie siatkarskiego rzemiosła Niemki. Zuzanna Efimienko-Młotkowska niemal bez reakcji blokujących umieszcza piłkę w pomarańczowym

czas 2 SET

Przerwa na życzenie rywalek. Długo nie mogła zapunktować Górecka, ale teraz to właśnie przyjmująca Grot Budowlanych Łódź  podwyższa przewagę

czas 2 SET

Z Niemek zeszła już chyba trema i coraz swobodniej poczyna sobie Weitzel, która cały czas szuka najskuteczniejszych rozwiązań

czas 2 SET

Nie ma swojego dnia Lippmann, doskonale blokuje gwiazdę rywalek Alagierska. W odpowiedzi Stysiak ze swobodą zmierzyła potrójny blok Niemek

17
10
2
czas 2 SET

Nieomylna w pierwszej partii była Stysiak. W ogóle nie dziwi nas imponująca dyspozycja tej siatkarki

26
10
3
1
czas 1 SET

Kto mógł to skończyć jak nie Magdalena Stysiak? Prosimy nie oddalać się od routerów i nie gubić zasięgu, bo widzimy się już za trzy minuty w secie numer dwa

60
25
5
3
7
czas 1 SET

"Zasuwamy za tymi drugimi piłkami" - słyszymy na czasie Polek. Najlepiej byłoby, gdyby nie trzeba było tego robić...

20
9
8
6
10
czas 1 SET

Miały na rękach piłkę w obronie zarówno Wenerska, jak i Stysiak. Trzeba w takiej sytuacji iść do końca! Mamy jednak kolejne setballe

czas 1 SET

Malwina Smarzek nie zamierza oddawać pola Magdalenie Stysiak! Efektowny atak prawoskrzydłowej Igor Gorgonzola Novara

28
9
1
3
czas 1 SET

Widać, że trener Jacek Nawrocki żyje tym meczem, wzorowy ruch odstawno-dostawny przy linii bocznej selekcjonera polskiej kadry

21
10
1
1
GER 14 : 17 POL
czas 1 SET

Nie, nie musimy się tego wystrzegać. Imoudu kiwa piłkę w sam środek boiska, ale Polki oglądały się po sobie. Ileż takich momentów widzieliśmy w ostatnich sparingach biało-czerwonych przed tym turniejem

czas 1 SET

Przełamuje się w ataku Lippmann. Nie oszukujmy się,  nie zawsze uda nam się powstrzymać atakującą Lokomotivu Kaliningrad

6
2
4
5
GER 10 : 14 POL
czas 1 SET

Moment konsternacji. Mamy gwizdek i okazuje się, że rywalki popełniły błąd ustawienia. W polu zagrywki Stysiak, dziś rozpoznawalna dzięki różowej barwie włosów. Czyżby był to efekt jakiegoś zakładu? Tak czy inaczej nasza liderka gra do tej pory fenomenalnie

12
2
2
GER 9 : 14 POL
czas 1 SET

Pewny atak Stysiak. Fliperowe odbicie w bloku nie ułatwiło zadania obrony tego ataku naszym zachodnim sąsiadkom

6
8
1
GER 8 : 13 POL
czas 1 SET

Bardzo precyzyjne są na razie wystawy Katarzyny Wenerskiej na lewe skrzydło. Powtarzalność to coś czego w tym momencie bardzo potrzebujemy

9
4
1
1
GER 6 : 10 POL
czas 1 SET

Aj aj aj. Wyblok Klaudii Alagierskiej na nic się zdał. Nie było nikogo na 9. metrze, bo Zuzanna Górecka podeszła asekurować blok. Próbowała jeszcze doskoczyć do tej piłki, prawdopodobnie gdyby miała tipsy, sięgnęłaby tę piłkę

czas 1 SET

Przez chwilę drżeliśmy o to, czy piłka po ataku Magdaleny Stysiak wpadła w boisko. Przy atakach, po których piłka leci z prędkością 90 km/h nie zalecamy mrugać!

4
2
2
GER 2 : 6 POL
czas 1 SET

Przerwa wypiła z uderzenia Łukasik i ta posyła piłkę w środek siatki. Nie możemy pozwolić, by błąd w polu zagrywki wybił nas z rytmu

czas 1 SET

Fantastycznie domyka kierunek po prostej Zuzanna Górecka . Zatrzymana Louisa Lippmann, Polki na razie grają fenomenalnie i o przerwę prosi trener Felix Koslowski

9
4
1
GER 1 : 4 POL
czas 1 SET

Lina Alsmeier nie może wstrzelić się w boisko, ale to nie jest nasz problem. Przyjmująca Niemek w tarapatach, ale to nie jest nasz problem

czas 1 SET

Zaczynamy! Pierwszy punkt dla biało-czerwonych zdobywa Martyna Łukasik ! To właśnie występ w szóstce tej zawodniczki może być dla rywalek zaskoczeniem

Niemcy: Lippmann, Weitzel, Alsmeier, Schoelzel, Imoudu, Janiska oraz Pogany

Polska: Górecka, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, Łukasik, Wenerska oraz Stenzel

5
2
19:24

Polki już za niespełna 5 minut zainaugurują swój występ podczas mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że dla podopiecznych Jacka Nawrockiego jest to impreza docelowa. Na początek czeka je starcie z Niemkami.