Piłki meczowe po ataku Łukasza Kaczmarka.

1
2
KĘD 23 : 21 JAS
czas 3 SET

Dwupunktowe prowadzenie gospodarzy po zagrywce Norberta Hubera i potrójnym bloku na Tomaszu Fornalu.

6
3
3
1
KĘD 21 : 21 JAS
czas 3 SET

Każda akcja obu drużyn pod presją, ponieważ weszły w decydującą fazę seta przy stykowym wyniku. Odgwizdane przełożenie dłoni przez siatkę przez Marcina Janusza. W tej sytuacji remis i przerwa na żądanie Gheorge Cretu.

1
6
1
KĘD 19 : 18 JAS
czas 3 SET

Po asie serwisowym Łukasza Wiśniewskiego, który oznaczał punkt kontaktowy dla Jastrzębskiego Węgla, przerwa na żądanie szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ostatnia szansa mistrzów Polski na przedłużenie tego spotkania.

1
1
3
KĘD 19 : 16 JAS
czas 3 SET

Coraz bliżej rozstrzygnięcia meczu są gospodarze.

6
2
1
1
KĘD 14 : 13 JAS
czas 3 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca Andrei Gardiniego, którego coraz mocniej irytuje przebieg spotkania.

czas 3 SET

Tak oto jastrzębianie zostali pozbawieni trzypunktowego prowadzenia. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sprawiła, że trzecia partia rozpoczyna się praktycznie od początku.

czas 3 SET

Przedłużona akcja z obronami po obu stronach siatki została podsumowana atakiem przez Łukasza Kaczmarka. Piłka poszybowała poza boisko, ale po kontakcie z blokiem jastrzębian.

2
1
KĘD 8 : 11 JAS
czas 3 SET

Trudna piłka w pobliżu siatki, ale została wykorzystana do skutecznego zaatakowania przez Rafała Szumurę. Kolejny punkt dla Jastrzębskiego Węgla po nieudanej akcji Kamila Semeniuka.

1
1
2
KĘD 5 : 7 JAS
czas 3 SET

Podskoki i okrzyki jastrzębian. Na razie cieszą się dwupunktowym prowadzeniem. Tymczasem wbrew spostrzeżeniom Tomasza Swędrowskiego, jest zmiana w ustawieniu kędzierzynian. Pozostał w nim David Smith zamiast Krzysztofa Rejny.

1
2
KĘD 3 : 4 JAS
czas 3 SET

Zmieniło się już dwukrotnie prowadzenie na początku trzeciego seta. Jastrzębski Węgiel nie chce pozwolić gospodarzom na ponownie odjechanie. Gheorge Cretu robi zamieszanie włączaniem alarmu.

1
KĘD 2 : 2 JAS
czas 3 SET

Gospodarze w bazowym ustawieniu. Jastrzębski Węgiel z Rafałem Szymurą, a także z powracającymi Beniaminem Toniuttim i Stephanem Boyerem.

1
KĘD 0 : 1 JAS
czas 3 SET

Trzeci set, a w nim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanie przed szansą zamknięcia meczu. Jastrzębski Węgiel musi się budzić, jeżeli nie zamierza pakować sprzętu do autokaru po trzysetowym pojedynku.

czas 2 SET

Drugi set bez zasadniczego zwrotu akcji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wypracowała sobie przewagę wcześnie przy serwisach Łukasza Kaczmarka. Pościg Jastrzębskiego Węgla może i ambitny, ale tym razem nieskuteczny. Ostatni punkt konsekwencją błędu serwisowego Jana Hadravy.

czas 2 SET

Piłki setowe po autowym serwisie Jurija Gladyra.

czas 2 SET

Ponownie partia, w której obaj szkoleniowcy wykorzystali obie przerwy na żądanie. Gra wstrzymana przez Gheorge Cretu po autowym ataku Łukasza Kaczmarka. Niewiele już brakuje Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle do zamknięcia drugiego seta.

czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako pierwsza na granicy 20 punktów w drugim secie. Kamil Semeniuk poradził sobie w skomplikowanych okolicznościach i przepchnął piłkę przez blok Jastrzębskiego Węgla.

2
1
1
KĘD 18 : 14 JAS
czas 2 SET

Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy. Stopniała przewaga, dlatego postanowił zareagować. W Jastrzębskim Węglu nie ma zmian powrotnych i mogą reanimować wynik Eemi Tervaportti oraz Jan Hadrava.

1
KĘD 16 : 12 JAS
czas 2 SET

Podejmują próbę pościgu siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zapunktowali blokiem na Krzysztofie Rejnie, a następnie przeprowadzili kontratak z wykorzystaniem ustawionego na skrzydle Jana Hadravy. W zespole gospodarzy David Smith wprowadzony z kwadratu rezerwowych.

KĘD 16 : 9 JAS
czas 2 SET

Kilkupunktowe prowadzenie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po raz drugi weszli Eemi Tervaportti i Jan Hadrava za Beniamina Toniuttiego i Stephane'a Boyera.

1
KĘD 13 : 7 JAS
czas 2 SET

Kapitalna akcja z obronami po obu stronach boiska. Łukasz Kaczmarek interweniował w pobliżu krzesełek. Na koniec Rafał Szymura zaatakował po bloku.

KĘD 12 : 5 JAS
czas 2 SET

Druga przerwa na żądanie Andrei Gardiniego po kontrataku Krzysztofa Rejny. Denerwuje się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, ponieważ prowadzeni przez niego siatkarze nie radzą sobie z finalizowaniem akcji nawet na pojedynczym bloku.

1
KĘD 10 : 4 JAS
czas 2 SET

Bezlitośnie gospodarze. Aleksander Śliwka w kontrataku, a wynik już taki, że trudno będzie Jastrzębskiemu Węglowi powstrzymać punktującego w błyskawicznym tempie przeciwnika. Starają się pobudzić podopieczni Andrei Gardiniego.

2
KĘD 7 : 2 JAS
czas 2 SET

Akcja przeprowadzona z wykorzystaniem Aleksandra Śliwki, a ten z charakterystycznym dla siebie sprytem, z wykorzystaniem próbującego blokować Jurija Gladyra. Przerwa na żądanie trenera Andrei Gardiniego na początku drugiego seta.

2
KĘD 5 : 2 JAS
czas 2 SET

Rafał Szymura pojawił się na boisku zamiast Trevora Clevenota. Od razu zameldował się atakiem z wykorzystaniem dłoni blokujących kędzierzynian.

3
2
KĘD 5 : 1 JAS
czas 2 SET

Łukasz Kaczmarek w polu serwisowym i popisał się asem. Podobnie jak w pierwszym secie gospodarze wcześnie budują prowadzenie. Inna sprawa, że nieco ponad kwadrans temu nie potrafili go utrzymać.

czas 1 SET

Pierwsza partia od razu była interesująca. Nie zabrakło dobrych fragmentów siatkarskich po obu stronach, ale była też awanturka, żółta kartka, zwroty akcji. Na koniec walka na przewagi i w niej lepsi gospodarze.

2
2
2
1
KĘD 27 : 26 JAS
czas 1 SET

Pierwsza piłka setowa dla kędzierzynian.

czas 1 SET

Piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla po asie serwisowym Tomasza Fornala. Druga przerwa na żądanie szkoleniowca kędzierzynian.

4
1
1
1
KĘD 21 : 20 JAS
czas 1 SET

Przerwa na żądanie trenera po asie serwisowym Norberta Hubera.

1
2
1
KĘD 20 : 20 JAS
czas 1 SET

Remisowo przed decydującą częścią seta. Rozpoczynają się manewry szkoleniowców. Po stronie gospodarzy Bartłomiej Kluth wszedł w pole serwisowe, a w drużynie gości weszli Eemi Tervaportti oraz Jan Hadrava.

1
KĘD 17 : 18 JAS
czas 1 SET

Jastrzębianie na prowadzeniu po asie serwisowym. Łukasz Wiśniewski zaskoczył mocnym zagraniem Kamila Semeniuka oraz Aleksandra Śliwkę.

3
KĘD 16 : 16 JAS
czas 1 SET

Pięć punktów z rzędu Jastrzębskiego Węgla i choć był w sporych opałach, to doprowadził do remisu. W polu serwisowym znakomicie prezentuje się Tomasz Fornal.

1
1
3
KĘD 16 : 14 JAS
czas 1 SET

Było małe zamieszanie, ale piłka została przyznana gościom. Tomasz Fornal atakował po bloku w aut, do czego przyznał się Kamil Semeniuk. Po kolejnych dwóch punktach Jastrzębskiego Węgla jest pierwsza przerwa na żądanie szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

1
1
1
KĘD 16 : 11 JAS
czas 1 SET

Kompletne nieporozumienie Jastrzębskiego Węgla po serwisie Aleksandra Śliwki. Rośnie przewaga triumfatora Ligi Mistrzów, a Andrea Gardini wykorzystał pierwszą w meczu przerwę na żądanie.

2
1
2
1
KĘD 13 : 10 JAS
czas 1 SET

Jurij Gladyr z grymasem niezadowolenia wypisanym na twarzy. Przyjezdni nie mają łatwości w powstrzymywaniu kędzierzynian. Na pocieszenie dla środkowego Jastrzębskiego Węgla efektownie zaatakował.

1
1
KĘD 12 : 8 JAS
czas 1 SET

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Kaczmarek za niesportowe zachowanie.

1
1
2
KĘD 11 : 8 JAS
czas 1 SET

Pierwsza w meczu wideo weryfikacja. Sędzia bardzo pieczołowicie wybierał odpowiednią kamerę. Reklamowali przekroczenie linii środkowej gospodarze, a ponadto przeszkadzanie w rozegraniu Marcinowi Januszowi. Po kilku minutach od razu awanturka.

1
KĘD 11 : 7 JAS
czas 1 SET

Rozgorzała walka cios za cios. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie pozwala przyjezdnym na zmniejszenie strat. Ostatnia akcja popisowa w wykonaniu Marcina Janusza oraz Krzysztofa Rejnę.

2
2
1
1
KĘD 9 : 5 JAS
czas 1 SET

Na razie kilka kroków przed przeciwnikiem jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Krzysztof Rejno atakował po wystawie na środek siatki.

2
1
1
KĘD 7 : 4 JAS
czas 1 SET

Pracują blokiem zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, ale ze zmiennym szczęściem. Nie tak dawno złapali Łukasza Kaczmarka, ale po chwili zostali przechytrzeni przez atakującego Aleksandra Śliwkę.

2
czas 1 SET

Atakiem Łukasz Kaczmarek. Piłka spadała niebezpiecznie pod jego stopami, ale blok Jastrzębskiego Węgla okazał się autowy. Dokłada asa serwisowego Norbert Huber.

1
1
1
KĘD 2 : 1 JAS
czas 1 SET

Dobre otwarcie meczu przez gospodarzy przy serwisach Łukasza Kaczmarka. Jastrzębski Węgiel miał problem z przyjęciem i musiał mocno powalczyć o pierwszy punkt dla niego Trevor Clevenot.

1
17:12

Szóstki:

ZAKSA: Janusz, Semeniuk, Śliwka, Rejno, Huber, Kaczmarek, Shoji (libero)

JW: Toniutti, Fornal, Clevenot, Boyer, Gladyr, Wiśniewski, Popiwczak (libero)

1
17:12

Dobiega końca rozgrzewka w hali wicemistrza Polski. Siatkarze skoncentrowani, gotowi do prestiżowego meczu o przodownictwo w tabeli.

04:14

Sędziowie: Maciej Twardowski, Mariusz Gadzina

1
04:14

Jastrzębianie w drodze do Kędzierzyna-Koźla.

1
04:14

W poprzednim meczu gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów. Jeszcze sprawniej ze swoim przeciwnikiem rozprawił się Jastrzębski Węgiel. Również we własnej hali wygrał 3:0 z Treflem Gdańsk.

04:14

Kędzierzynianie postarają się przedłużyć serię zwycięstw.

04:14

W hicie PlusLigi dojdzie do konfrontacji finalistów poprzedniego sezonu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się w niej z Jastrzębskim Węglem. Ponadto drużyny sąsiadują na najwyższych miejscach w tabeli.