Liga Mistrzyń: Finał
22 maj 2022 18:00
czas 4 SET

Dziękujemy Państwu za pierwszą część Superfinału Ligi Mistrzów i już za chwilę zapraszamy na wielki finał z udziałem siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy bronić będą trofeum wywalczonego przed rokiem.

1
1
1
IMO 21 : 25 STA
czas 4 SET

Gabriela Braga Guimaraes zdobywa ostatni punkt w tej edycji Ligi Mistrzyń! VakifBank Stambuł najlepszą drużyną Starego Kontynentu w sezonie 2021/2022. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie, tak jak w finale Klubowych Mistrzostw Świata, musi zadowolić się srebrnymi medalami.

2
1
1
4
IMO 21 : 24 STA
czas 4 SET

Ależ to była fenomenalna akcja. Ofiarne obrony Włoszek przyniosły efekt, Egonu po kilkudziesięciu sekundach walki stawia skuteczny blok

czas 4 SET

Walczą dzielnie Włoszki, ale po ataku Gabriela Braga Guimaraes Turczynki mają piłki meczowe!

2
1
IMO 18 : 23 STA
czas 4 SET

Kontra wykończona przez Gabi, dwa punkty dzielą Turczynki od kolejnego trofeum w tym sezonie

1
2
4
3
IMO 18 : 22 STA
czas 4 SET

Zehra Gunes trafia ze środka, VakifBank Stambuł na ostatniej prostej do triumfu w Lidze Mistrzyń

czas 4 SET

Isabelle Haak najpierw trafia ze skrzydła, a chwilę później stawia skuteczny pojedynczy blok. Turczynki coraz bliżej złota

1
2
2
IMO 17 : 17 STA
czas 4 SET

Zaczynają grać asekuracyjnie w ataku Turczynki. Paola Egonu z kolei nie wstrzymuje ręki na kontrze i mamy remis

3
1
IMO 15 : 17 STA
czas 4 SET

Jeszcze gorzej zaatakowała Miriam Sylla, chociaż trzeba przyznać, że wystawa od Wołosz nie była najlepsza

1
1
1
IMO 15 : 16 STA
czas 4 SET

Pomyliła się Isabelle Haak w ataku po prostej. Fatalny atak, piłka daleko w aucie

czas 4 SET

Doskonale prezentują się w obronie obie ekipy, jednak Kathryn Plummer nie popisała się w ataku

czas 4 SET

Wyjątkowo nieporadni są dzisiaj arbitrzy kobiecego finału. Kolejna analiza wideo trwa kilka minut, co powoli zaczyna frustrować zawodniczki. Aktualnie sprawdzamy czy piłka po ataku Sylli dotknęła bloku

2
1
1
1
IMO 10 : 10 STA
czas 4 SET

As serwisowy Cansu. Przeliczyły się Włoszki, które obserwowały piłkę wpadającą w boisko

czas 4 SET

Kolejna wyjątkowo długa analiza i ostatecznie punkt dla Turczynek. Atak Egonu jednak autowy

czas 4 SET

Będą wielkie emocje w tym secie. Turczynki od początku pokazują, ze nie chcą, aby o wszystkim decydował tie-break. Włoszki mają jednak niesamowitą Egonu

czas Czwarty set
IMO 25 : 23 STA
czas 3 SET

Grają dalej Włoszki. Paola Egonu nie zawiodła w decydującym momencie trzeciego seta

czas 3 SET

Wstrzymała rękę w ataku Bartsch i to się zemściło na Turczynkach. Paola Egonu nie miała sentymentów na kontrze

3
2
1
1
IMO 21 : 21 STA
czas 3 SET

Gabi trafia z lewego skrzydła po prostej, choć sygnalizacja arbitra liniowego była nieco inna

czas 3 SET

A jednak piłka po bloku Plummer, choć zawodniczka Imoco pokazywała, ze kontaktu nie było

czas 3 SET

Turczynki mają jednak tajną broń, ataki Gabi z szóstej strefy jak dotąd za każdym razem trafiały w boisko

czas 3 SET

Jeżeli ktokolwiek może odwrócić losy meczu to tylko Paola Egonu, która jest dzisiaj w doskonałej dyspozycji

IMO 13 : 16 STA
czas 3 SET

Gabriela Braga Guimaraes w ataku z drugiej linii jest dzisiaj niezawodna

1
IMO 11 : 15 STA
czas 3 SET

Rozpędzają się Turczynki, Daniele Santarelli prosi o przerwę. Jeśli Włoszki chcą odwrócić losy meczu to czas najwyższy się przebudzić

1
IMO 11 : 13 STA
czas 3 SET

Kathryn Plummer szukała zagrywką linii końcowej, niestety źle obliczyła lot piłki i mamy aut

IMO 10 : 12 STA
czas 3 SET

Kathryn Plummer nie radzi sobie dzisiaj najlepiej. Chiaka Ogbogu zatrzymuje skrzydłową włoskiej ekipy

czas 3 SET

Paola Egonu ponownie wchodzi na obroty. Włoszka nie ma innego wyjścia, jeżeli myśli o wywalczeniu kolejnego złota w karierze

czas 2 SET

Po przerwie na żądanie Giovanniego Guidettiego, Turczynki przypieczętowały wygraną w drugim secie i tylko jedna partia dzieli je od triumfu w finale Ligi Mistrzyń

1
2
1
2
czas 2 SET

Nie składa broni Paola Egonu, najpierw punktując ze skrzydła, a chwilę później z linii 9. metra

czas 2 SET

Wszystko wychodzi Isabelle Haak w końcówce drugiego seta, czy to mocny atak czy delikatne kiwnięcie

czas 2 SET

Paola Egonu nie trafia w końcówce drugiego seta. Włoszka podobnie jak w pierwszej partii popełnia błąd, który jej zespół może kosztować bardzo wiele

czas 2 SET

Po przekątnej z prawego skrzydła trafia Paola Egonu

1
IMO 17 : 20 STA
czas 2 SET

Raz jeszcze trafia Isabelle Haak zmuszając Daniele Santarelliego do skorzystania z przerwy na żądanie

1
czas 2 SET

Isabelle Haak przypomniała o sobie. VakifBank Stambuł odbudowuje niewielką przewagę

IMO 16 : 16 STA
czas 2 SET

Imoco Volley Conegliano odrabia straty, mimo ze w pewnym momencie było już minus sześć

czas 2 SET

Chiaka Ogbogu popisuje się atakiem przez środek

1
1
czas 2 SET

W pojedynkę stara się wygrać ten finał Egonu, ale póki co idzie jej to całkiem nieźle. Przydałoby się jednak wsparcie koleżanek

1
IMO 12 : 14 STA
czas 2 SET

As serwisowy Paoli Egonu daje nadzieję Włoszkom na odrobienie strat

IMO 10 : 13 STA
czas 2 SET

Isabelle Haak atakuje w aut, przewaga Turczynek już nie jest tak imponująca jak chwilę wcześniej

czas 2 SET

Michelle Bartsch postanowiła nie walczyć z blokiem. Amerykanka splasowała piłkę i okazało się to dobre rozwiązanie

czas 2 SET

Isabelle Haak trafia na kontrze i siatkarki ze Stambułu ponownie zaczynają budować przewagę

czas 2 SET

Raz jeszcze trafia Egonu, to na jej barkach opiera się dzisiaj gra Imoco Volley Conegliano

czas 1 SET

Kończą tego pierwszego seta Turczynki i to one są bliżej złotego medalu Ligi Mistrzyń po inauguracyjnej partii

1
2
1
3
czas 1 SET

Niestety nie wytrzymują końcówki Włoszki. Kathryn Plummer po prostej atakuje w aut. Challenge w przypadku tej akcji nie pomóg siatkarkom Imoco Conegliano

1
3
IMO 21 : 23 STA
czas 1 SET

Fatalnie zaatakowała Egonu. Pierwszy tak poważny błąd Włoszki, ale może on okazać się brzemienny w skutkach

1
2
2
IMO 21 : 22 STA
czas 1 SET

Kathryn Plummer nie trafia w boisko i to Turczynki są bliżej wygranej w pierwszym secie

czas 1 SET

Michelle Bartsch zagrywa w antenkę. To nie najlepszy moment na takie błędy

1
IMO 20 : 19 STA
czas 1 SET

Sporo jest błędów po stronie Włoszek, a mimo to prowadzą one przed decydującą fazą pierwszego seta

czas 1 SET

Cios za cios grają oba zespoły, ale najczęściej to Paola Egonu występuje w roli egzekutora po stronie Imoco

1
1
IMO 15 : 15 STA
czas 1 SET

Kontrowersyjna decyzja, jedna z Włoszek dotknęła siatki włosami, co arbitrzy uznali za błąd. Nie zgadza się z tą decyzją Joanna Wołosz, Polka nie przekonała jednak arbitrów

1
IMO 15 : 14 STA
czas 1 SET

Od kilku minut trwa sprawdzanie błędu dotknięcia siatki przez jedną z siatkarek Imoco Volley Conegliano. Nie wystawiają sobie najlepszej opinii arbitrzy finału takim działaniem

czas 1 SET

Niesione dopingiem kibiców siatkarki Imoco zaczynają wchodzić na obroty. Siedem autokarów kibiców dotarło z Włoch na finały Ligi Mistrzów.

1
1
IMO 10 : 9 STA
czas 1 SET

Kapitalna wystawa Moniki De GennaroMiriam Sylla zdobywa punkt ze skrzydła. To pokazuje jak kompletny zespół ma Daniele Santarelli

czas 1 SET

Doskonale rozegrała przez środek Wołosz i Włoszki zaczynają przejmować inicjatywę

1
1
IMO 6 : 5 STA
czas 1 SET

Egonu w ostatnich dwóch meczach tych drużyn wspinała się na kosmiczny poziom i wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie tym razem

1
IMO 4 : 4 STA
czas 1 SET

Paola Egonu po pierwszej nieudanej akcji powoli się rozkręca. Kolejny skuteczny atak Włoszki

1
IMO 3 : 4 STA
czas 1 SET

Wykorzystała swoją siłę i zasięg Paola Egonu w starciu z blokiem. Tym razem się udało

IMO 1 : 4 STA
czas 1 SET

Zehra Gunes trafia, nie mają racji Włoszki, które sugerują, że piłka wylądowała poza boiskiem

czas 1 SET

Za nami efektowna prezentacja. Rywalizację o trofeum Ligi Mistrzów, zagrywką otworzy Miriam Sylla

czas Start meczu

Wyjściowe składy:

Imoco Conegliano: Robin De Kruijf, Raphaela Folie, Kathryn Plummer, Miriam Sylla, Joanna Wołosz, Paola Egonu, Monica De Gennaro (libero)

VakifBank Stambuł: Cansu Ozbay, Chiaka Ogbogu, Gabriela Braga Guimaraes, Isabelle Haak, Michelle Bartsch, Zehra Gunes, Ayca Aykac (libero)

1
1
Która drużyna zakończy zwycięsko dzisiejsze spotkanie?
Imoco Volley Conegliano
VakifBank Stambuł
1
1

Dzisiejsze starcie jest okazją do rewanżu dla Włoszek za ostatni finał KMŚ. VakifBank sięgnął po czwarty tytuł wygrywając 3:2 w finale w Ankarze 19 grudnia 2021 roku. W tym meczu również błyszczały Paola Ogechi Egonu (35 punktów) i Isabelle Haak (28 punktów).

1
1

Imoco Volley Conegliano  i VakifBank Stambuł  spotykają się po raz czwarty w Lidze Mistrzów i po raz trzeci w finale. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2016/17 i 2020/21. VakifBank pokonał Włoszki 3:0 w finale w Treviso 23 kwietnia 2017 roku. Zhu Ting zdobyła wówczas 22 punkty dla tureckiej drużyny prowadzonej przez trenera Giovanniego Guidettiego. W zeszłym roku Imoco Conegliano po raz pierwszy wygrał Ligę Mistrzów, pokonując VakifBank STAMBUŁ 3:2 w finale w Weronie 1 maja 2021 r. Gwiazdą meczu były wówczas Paola Ogechi Egonu (41 punktów) i Isabelle Haak (33 punkty).

1
1

Witamy Państwa podobnie jak przed rokiem, z nadziejami na polski wieczór w europejskiej siatkówce. Przed nami finał Ligi Mistrzyń z udziałem Imoco Volley Conegliano i VakifBank Stambuł z udziałem reprezentantki Polski Joanna Wołosz. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Wisienką na torcie będzie starcie panów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Itas Trentino. Obie potyczki śledzić będzie można na żywo na łamach naszego portalu!