PlusLiga: O 1. miejsce
06 maj 2023 14:45
KĘD 19 : 25 JAS
czas 4 SET

As serwisowy Stephena Boyera na zakończenie meczu! Drużyna Marcelo Mendeza będzie mogła już w środę zdobyć mistrzostwo Polski.

czas 4 SET

Piłki meczowe po błędzie serwisowym Łukasza Kaczmarka.

czas 4 SET

Wygląda na to, że kibice przyglądają się ostatnim akcjom meczu. Trudno być zaskoczonym ponurymi nastrojami w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy set był obiecujący dla gospodarzy, ale aktualnie jastrzębianie bezlitośnie punktują podopiecznych Tuomasa Sammelvuo.

2
2
1
1
KĘD 15 : 20 JAS
czas 4 SET

Jastrzębski Węgiel ponownie jako pierwszy na granicy 20 punktów w czwartym secie. To konsekwencja akcji rozpoczętej przyjęciem Trevora Clevenota, a także uderzeniem ze środka siatki w boisko Jurija Gladyra.

2
1
KĘD 14 : 19 JAS
czas 4 SET

Drobna kłótnia między sztabami szkoleniowymi wywołana dość chaotycznie zażądanym challengem.

2
KĘD 13 : 17 JAS
czas 4 SET

Nie daje się złapać Jastrzębski Węgiel, ale kędzierzynianie nie zamierzają zejść z boiska zdemolowani przez przeciwnika.

2
1
1
KĘD 8 : 12 JAS
czas 4 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jeszcze podrywa się do walki. Już wydawało się, że gospodarze są pozamiatani, jednak przy serwisach Marcina Janusza nieco stopniała przewaga Jastrzębskiego Węgla.

czas 4 SET

Trevor Clevenot dał o sobie znać na boisku mocnymi akcentami. Jest uderzenie atakiem przyjmującego Jastrzębskiego Węgla, a ponadto przyłożył asem serwisowym. Jest przerwa na żądanie trenera Tuomasa Sammelvuo. Zafrasowane miny kibiców na trybunach w Kędzierzynie-Koźlu.

2
2
1
KĘD 3 : 2 JAS
czas 4 SET

Świetnie pograli w poprzednim secie goście.

czas Czwarty set
czas 3 SET
Czy mecz zakończy się po czterech setach?
Tak
Nie
2
1
komentarz

Trzecia partia wygląda inaczej niż wcześniejsze sety, ponieważ została zdominowana przez jastrzębian. Wicemistrz Polski jest na prowadzeniu 2:1 w rewanżu i stanie przed szansą zamknięcia meczu w czwartej rundzie.

1
1
KĘD 15 : 25 JAS
czas 3 SET

Ostatni punkt w secie zdobył Eemi Tervaportti.

3
4
2
KĘD 15 : 24 JAS
czas 3 SET

Piłki setowe po błędzie serwisowym Davida Smitha.

2
2
1
KĘD 13 : 21 JAS
czas 3 SET

Również Wojciech Żaliński na boisku. Podstawowi kędzierzynianie zastanawiają się nad dobrym sposobem na wygranie pozostałych setów w meczu. Zatrzymanie rozpędzonych zawodników z Jastrzębia-Zdroju nie będzie zapewne banalnym zadaniem.

1
KĘD 11 : 18 JAS
czas 3 SET

Na boisku po stronie kędzierzynian pojawili się rezerwowi rozgrywający oraz atakujący. Szansa na złapanie oddechu po serii niepowodzeń przed Marcinem Januszem oraz Łukaszem Kaczmarkiem. Aktualnie ma możliwość pokazania się między innymi Bartłomiej Kluth.

1
1
KĘD 9 : 16 JAS
czas 3 SET

Trudno będzie poskromić podopiecznych Marcelo Mendeza w drodze po zwycięstwo w trzecim secie. Tym samym goście mogą objąć prowadzenie w rewanżu o mistrzostwo Polski.

4
2
1
3
KĘD 7 : 14 JAS
czas 3 SET

Po przerwie na żądanie szkoleniowca gospodarzy jest przełamanie jego podopiecznych. Zakończyła się zmiana Tuomasa Sammelvuo, który zdecydował się na kilka minut wprowadzić Adriana Staszewskiego za Bartosza Bednorza.

2
2
1
1
KĘD 6 : 12 JAS
czas 3 SET

Dobry fragment meczu w wykonaniu Tomasza Fornala. Radzi sobie swobodnie z blokiem przeciwnika i wbija coraz to nowe gwoździe w pole podopiecznych Tuomasa Sammelvuo.

2
2
2
2
2
czas 3 SET

Rozpędzili się jastrzębianie i zdobyli cztery punkty zaliczki w trzecim secie. Zrobiło się głośno w czasie przerwy na żądanie Tuomasa Sammelvuo. Ewentualne niepowodzenie w tym meczu przysporzy ogromnych problemów kędzierzynianom.

2
2
1
KĘD 2 : 5 JAS
czas 3 SET

Jastrzębianie radzą sobie aktualnie z wykorzystywaniem błędów przeciwnika. Dmytro Paszycki zagrał kompletnie bez pomysłu i prosto w blok ustawiony przez podopiecznych Marcelo Mendeza.

2
2
1
KĘD 1 : 2 JAS
czas 3 SET

Tym razem przewaga psychologiczna powinna być po stronie Jastrzębskiego Węgla, który perfekcyjnie poradził sobie w trudnych okolicznościach w drugim secie. Zaatakowali najpierw energicznie Stephen Boyer, a następnie technicznie Tomasz Fornal.

1
1
czas Trzeci set
komentarz

Tym razem kędzierzynianie nie zatroszczyli się dostatecznie dobrze o swoje prowadzenie. ZAKSA była długo przed przeciwnikiem, ale Jastrzębski Węgiel stopniowo odwracał wynik. 1:1 w meczu po zwycięstwie podopiecznych Marcelo Mendeza 25:22 w drugim secie.

czas 2 SET

Stephen Boyer asem serwisowym zakończył drugiego seta.

czas 2 SET

Piłki setowe po bloku na Bartoszu Bednorzu.

1
1
KĘD 22 : 23 JAS
czas 2 SET

Jastrzębski Węgiel na prowadzeniu po ataku z drugiej linii Tomasza Fornala.

1
2
2
KĘD 21 : 20 JAS
czas 2 SET

Świetna akcja przeprowadzona przez Aleksandra Śliwkę. Poradził on sobie z utrzymaniem piłki w grze, a następnie wybiciem jej po jastrzębskim bloku poza boisko. Ponownie zanosi się na zażartą walkę w końcówce partii.

KĘD 19 : 18 JAS
czas 2 SET

Dla odmiany przerwa na żądanie szkoleniowca jastrzębian. Łukasz Kaczmarek zaskoczył Tomasza Fornala asem serwisowym. Marcelo Mendez próbuje zaburzyć koncentrację atakującego z Kędzierzyna-Koźla.

3
1
1
KĘD 17 : 18 JAS
czas 2 SET

Tym razem gospodarze wpuścili już jastrzębian na prowadzenie. Reaguje na zwrot akcji trener Tuomas Sammelvuo. Przerwa na żądanie opiekuna kędzierzynian.

1
1
KĘD 17 : 16 JAS
czas 2 SET

Jastrzębski Węgiel miał szansę na zdobycie prowadzenia, jednak nie poradził sobie na skrzydle Tomasz Fornal. W odpowiedzi mocna riposta Łukasza Kaczmarka, na którym nie zrobił wrażenia potrójny blok przyjezdnych.

1
1
KĘD 14 : 12 JAS
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie traci rezonu od początku spotkania. Aleksander Śliwka prezentuje się lepiej niż w poprzednim meczu. Tym razem trafił prosto w jastrzębskie pole atakiem ze skrzydła.

1
1
2
KĘD 11 : 11 JAS
czas 2 SET

Ponownie remis. Piłka trafiła najpierw do Stephena Boyera, następnie do Tomasza Fornala, ale ostatecznie akcja została zakończona atakiem Moustaphy M'Baye po wystawie Beniamina Toniuttiego.

KĘD 9 : 9 JAS
czas 2 SET

Podniosła się wrzawa na trybunach po kolejnym efektownym bloku na Tomaszu Fornalu. Jeszcze długa wideo weryfikacja i pieczołowita analiza akcji. Pokazała ona sędziom, że piłka należy się Jastrzębskiemu Węglowi po podwójnym odbiciu Erika Shojiego.

1
1
1
KĘD 7 : 7 JAS
czas 2 SET

Wyrównanie. Kołyszę się nam wynik w Kędzierzynie-Koźlu. Trevor Clevenot dostał teoretycznie wygodną piłkę, ale nie przymierzył atakiem.

2
1
KĘD 4 : 5 JAS
czas 2 SET

Szarża Jastrzębskiego Węgla i cztery punkty z rzędu przy serwisach Tomasza Fornala. Sam reprezentant Polski stara się zrehabilitować za wpakowanie dwóch piłek w blok na zakończenie pierwszego seta.

1
KĘD 3 : 1 JAS
czas 2 SET

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poradziła sobie ze swoimi problemami i zaczyna coraz mocniej naciskać na dobrze sobie znanego przeciwnika. Mocne otwarcie drugiego seta. Dwa punkty przewagi po ataku Bartosza Bednorza oraz asie serwisowym Łukasza Kaczmarka.