Zakończony
Francja
POL 25 : 15 FRA
czas 4 SET

Nie można było lepiej podsumować tego meczu niż blokiem Karola Kłosa oraz Artura Szalpuka. Polska zwyciężyła 3:1 z Francją na początek rywalizacji w Lidze Narodów.

czas 4 SET

Na potwierdzenie Karol Butryn i to już seria piłek meczowych!

czas 4 SET

Karol Butryn w dobrej dyspozycji i nie tylko punktuje potężnymi atakami, ale również technicznymi zagraniami.

czas 4 SET

Czy to już ostatnie fragmenty tego pojedynku? Polska nie odpuszcza blokiem, raz po raz odbiera chęć do grania atakującym z Francji.

czas 4 SET

Po asie serwisowym Karola Butryna jest konkretna przewaga reprezentacji Polski, ale trzeba mieć się na baczności. W poprzednim secie nawet zaliczka dziewięciu punktów nie zagwarantowała spokoju Biało-Czerwonym. Na razie być może ostatnia przerwa w meczu na żądanie selekcjonera Andrei Gianiego.

czas 4 SET

Po przerwie na żądanie Nikoli Grbicia reprezentanci Francji popełnili błąd w serwisie. Następnie Polska odbudowała przewagę swoim koronnym elementem, czyli blokiem.

18
6
POL 10 : 6 FRA
czas 4 SET

Potrafią efektownie blokować Polacy. Nie po raz pierwszy w meczu popisowo w tym elemencie zaprezentowali się Karol Butryn oraz Karol Kłos.

20
8
POL 7 : 3 FRA
czas 4 SET

Bardzo dobrze w obronie Kamil Szymura, a niebawem Polacy odpowiedzieli atakiem po prostej Karola Butryna. Czas pokaże, czy tym razem podopieczni Nikoli Grbicia zatroszczą się o swoje prowadzenie.

18
4
4
2
POL 4 : 1 FRA
czas 4 SET

Andrea Giani wcześnie poprosił o przerwę na żądanie, ponieważ Polacy energicznie rozpoczęli czwartego seta. Presja wywierana z pola serwisowego pomaga Biało-Czerwonym także w pozostałych siatkarskich elementach.

czas 3 SET

Dwa bloki Kamila Semeniuka w końcówce trzeciego seta i Polska po dużych perturbacjach rozstrzygnęła partię. 35:33. Kosmiczny wynik.

czas 3 SET

Całkiem płynnie przebiegał ten mecz do trzeciego seta, ale siatkarze nie mają zamiaru wcześnie zejść do szatni. Tym razem maratońskie granie na życzenie Biało-Czerwonych.

czas 3 SET

Po asie serwisowym Kamila Semeniuka pierwsza w secie piłka setowa Polski.

czas 3 SET

Pierwsza piłka setowa w trzecim secie dla Francji po asie serwisowym Kevina Tillie.

czas 3 SET

Spektakularny jak na męską siatkówkę pościg reprezentacji Francji. Zawodnicy w niebieskich strojach z białymi elementami doszli Polaków w mgnieniu oka od wyniku 10:19 do 20:20.

czas 3 SET

Kompletnie nieudany fragment meczu w wykonaniu Polski. Zanosiło się na wysokie zwycięstwo, tymczasem po stracie aż siedmiu punktów z rzędu można drżeć o rozstrzygnięcie seta.

czas 3 SET

Tym razem zanosi się na wysoki wynik dla reprezentacji Polski. Odechciało się wszystkiego Francuzom po serwisach Karola Butryna oraz Artura Szalpuka.

czas 3 SET

Z kolei Karol Butryn ustawił celownik w polu serwisowym. Potężne uderzenie i Kevin Tillie nie był w stanie dostarczyć piłki swojemu rozgrywającemu. Biało-Czerwoni rozpędzeni w trzecim secie, a Andrea Giani po raz ostatni w tej partii zażądał przerwy.

21
14
1
1
POL 11 : 7 FRA
czas 3 SET

Rozregulował się atakujący reprezentacji Francji. Andrea Giani jeszcze postanowił porozmawiać z podopiecznymi, którym nie po raz pierwszy w tym meczu nie wychodzi otwarcie seta.

czas 3 SET

Polska stara się odbudować grę po nieudanej drugiej fazie poprzedniego seta. Po sprytnym zachowaniu przy siatce Mateusza Bieńka jest prowadzenie 6:3 wicemistrzów świata.