4
1
POL 25 : 22 BEL
czas 4 SET

Polska w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarzy. Mecz dwóch oblicz. Pełna dominacja w pierwszym i w drugim secie, po czym w trzeciej i w czwartej partii zrobiło się nerwowo.

czas 4 SET

Ponownie blok na Samie Deroo i to oznacza piłki meczowe!

czas 4 SET

Będzie emocjonująca końcówka czwartego seta. Piłka skierowana na skrzydło do Łukasza Kaczmarka, a ten przebił się przez niezgrabnie ustawiony przez reprezentantów Belgii blok.

czas 4 SET

Sam Deroo w kontrataku i ponownie remis. Szarpany fragment spotkania, w którym obaj selekcjonerzy próbują zaapelować do swoich podopiecznych.

czas 4 SET

Wilfredo Leon pokazał się na boisku i od razu jak przystało na jednego z liderów zespołu zaserwował asa. Nie wypuścić już tego prowadzenia i rozejść się do szatni!

czas 4 SET

Blok na Samie Deroo. Ściana przed reprezentantem Belgii i Polska ponownie na dwupunktowym prowadzeniu.

czas 4 SET

Dla odmiany kompletnie nieudana akcja Aleksandra Śliwki. Chyba rozpuścił nas wcześniejszymi, skutecznymi zachowaniami w ofensywie. Jest ponownie wyrównanie.

czas 4 SET

Aleksander Śliwka dostał dokładną piłkę od rozgrywającego i blokujący z Belgii nie zdążyli przesunąć się przy siatce. Przyjmujący reprezentacji Polski nie pozwala sobie na pomyłki w takich sytuacjach.

czas 4 SET

Po stracie czterech punktów z rzędu była przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Polski. Coraz więcej do powiedzenia swoim zawodnikom ma Nikola Grbić, ale czy to może dziwić? Drugi set z rzędu z banalną stratą konkretnego prowadzenia.

czas 4 SET

Trzecia z rzędu piłka do Kamila Semeniuka i tym razem atak w blok. Remis.

czas 4 SET

Błąd za błędem w ataku reprezentacji Polski. Nie popisał się Kamil Semeniuk. Pozostał punkt przewagi Biało-Czerwonym, więc wygląda na powtórkę pościgu Belgii z trzeciego seta.

czas 4 SET

Odpowiedzieli przez środek siatkarze z Belgii i odrobili odrobinę strat. Nie ma co wywoływać wilka z lasu, ale w poprzednim secie potrafili przeprowadzić skuteczny pościg.

czas 4 SET

Piłka od rozgrywającego skierowana na środku siatki do Norberta Hubera. Ten nie pozwolił sobie na popełnienie błędu i huknął prosto w pole reprezentantów Belgii.

czas 4 SET

Była przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Belgii. Próbuje on ponownie wskrzesić ogień w swoich podopiecznych. Na razie jednak zapunktował w kontrataku Aleksander Śliwka.

czas 4 SET

Polska oddala się na początku czwartego seta. Aleksander Śliwka zachował przytomność umysłu w kontrataku i kiwnął za blok. Następna akcja i przypomniał o sobie blok Biało-Czerwonych.

czas 4 SET

Reprezentacja Polski o krok przed rozochoconym przeciwnikiem. W jednej z akcji Biało-Czerwoni cieszyli się po udanym ataku ze skrzydła Łukasza Kaczmarka.

czas 4 SET

Nie ma co rozpaczać nad rozlanym mlekiem, jest możliwość zakończenia tego meczu w czwartym secie.

czas 3 SET

Klops w trzecim secie. Rozluźnienie, dekoncentracja? Za karę Polska musi rozegrać jeszcze minimum jedną partię. Było wysokie prowadzenie Polski, ale Belgia odwróciła wynik i zwyciężyła 25:23.

czas 3 SET

Błędami serwisowymi Polacy pomagają przeciwnikom.

czas 3 SET

Nie oddaje prowadzenia drużyna z Beneluksu i to ona jest jako pierwsza na granicy 20. punkta w trzecim secie. Rozegrał się bezproduktywny we wcześniejszych partiach Ferre Reggers.

czas 3 SET

Blok na Aleksandrze Śliwce oznacza dwupunktowe prowadzenie reprezentacji Belgii. Jeszcze nie reaguje nerwowo Nikola Grbić.

czas 3 SET

Sam Deroo w ostatnich akcjach wygląda na nieuchwytnego dla polskiego bloku. Belgia potrzebowała na objęcie prowadzenia sporo ponad godziny meczu, ale wyraźnie rozgościła się w tym położeniu.

czas 3 SET

Zdecydowanie najbardziej wyrównana partia meczu. Reprezentacja Polski nieco straciła kontrolę nad wydarzeniami, choć przecież była na prowadzeniu 5:1 i miało być do końca tylko miło i przyjemnie.

czas 3 SET

Trzeba podkręcić tempo. Na razie reakcja na kłopoty to roszady personalne. Bartosz Kurek zainstalował się na boisku skutecznym atakiem.

czas 3 SET

Uwaga, uwaga. Po błędzie Bartosza Kurka pierwsze w meczu prowadzenie reprezentacji Belgii. Po godzinie i kwadransie.

19
21
16
14
34
czas 3 SET

Trudniejszy fragment meczu dla reprezentacji Polski. Widać porozumiewawcze gesty, widać próby ponownego zmobilizowania się do walki. Prowadzenie, skromne, jest konsekwencją nieudanego ataku Sama Deroo.

czas 3 SET

Nikt nie będzie narzekać w Polsce na zamknięcie tego meczu w trzech setach. Dużo na to wskazuje, jednak Belgia jeszcze delikatnie naciska.

czas 3 SET

Sam Deroo, którego znamy z polskich hal, próbuje brać na siebie odpowiedzialność za grę reprezentacji Belgii, ale jego poczynania są falujące. Raz coś naprawi, raz coś zepsuje.

12
8
6
4
3
czas 3 SET

Jakub Kochanowski wykorzystuje swoje doświadczenie do punktowania serwisem oraz atakiem. Z kolei o bloku Polski można wypowiadać się wyłącznie w superlatywach.

czas 3 SET

Ponownie odjeżdża jak pociąg ekspresowy i to niekoniecznie polskiego przewoźnika drużyna Nikoli Grbicia. Jest przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Belgii po nieudanym ataku Sama Deroo.

czas 3 SET

Kamil Semeniuk zameldował się na boisku atakiem z lewego skrzydła. Dobre uderzenie tego przyjmującego. Następna akcja na 4:1 to z kolei ponownie blok reprezentacji Polski.