13 gru 2023 18:00
czas 3 SET

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje na łamach WP Sportowe Fakty.

czas 3 SET

To wszystko z naszej strony dzisiaj. Kolejny mecz Asseco Resovia zagra u siebie 18 grudnia z Barkom Każany Lwów w ramach rodzimych rozgrywek.

czas 3 SET

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Daniele Lavia.

RES 20 : 25 TRE
czas 3 SET

Lavia blok aut i 3:0 dla Itasu Trentino. Asseco Resovia miała swoje szanse, szczególnie w tym drugim secie gdzie ostatecznie sama pogrążyła się błędami własnymi. Ma czego żałować, bo Itas Trentino zdawał się nie grać na 100 proc.

RES 20 : 24 TRE
czas 3 SET

Staszewski i pierwsza meczowa obroniona.

1
1
RES 19 : 24 TRE
czas 3 SET

Rzeszowianie skoczyli w trzech, lecz parametry Michieletto pozwoliły bez problemu ominąć blok i skończyć akcję. Meczowa dla Itasu.

RES 19 : 23 TRE
czas 3 SET

Rychlicki jeszcze powstrzymany przez Rejno. Resovia poprawia swój wynik.

RES 18 : 23 TRE
czas 3 SET

Louati obija ręce blokujących.

RES 17 : 23 TRE
czas 3 SET

Szachowe zagranie Itasu i czysta siatka dla Michieletto z pipe'a.

czas 3 SET

Louati jeszcze kończy na skrzydle, ale Resovia wygląda jakby chciała już skończyć ten mecz. Pół składu wymienione - na boisku jest Rejno, Staszewski, Bucki, Kędzierski, Louati, Zatorski.

RES 15 : 20 TRE
czas 3 SET

Dwa błędy z rzędu włoskich przyjmujących i przewaga zmalała do pięciu oczek.

2
3
RES 13 : 20 TRE
czas 3 SET

Sbertoli oszukał Buckiego. Skoczył do bloku z Podrascaninem, lecz schował ręce przez co atakujący wyrzucił piłkę daleko w aut nie zahaczając o jego ręce.

1
1
RES 13 : 18 TRE
czas 3 SET

Drzyzga gra z Kłosem i to daje efekty. Włosi odpuścili środek jakiś czas temu i w ciemno idą do skrzydeł.

1
1
RES 12 : 18 TRE
czas 3 SET

Michieletto zwiększa przewagę udanym atakiem z lewej flanki.

RES 12 : 17 TRE
czas 3 SET

Cebulji zablokowany przez Podrascanina.

RES 12 : 16 TRE
czas 3 SET

Po wymianie zepsutych zagrywek, Rychlicki popisuje się udanym atakiem.

RES 11 : 14 TRE
czas 3 SET

Cebulji w punkt przyjmuje trudną zagrywkę Lavii, a Drzyzga gra przez środek z Rejno.

RES 9 : 13 TRE
czas 3 SET

Masa błędów Louatiego, teraz Francuz wpadł w siatkę. Warto przypomnieć, że w składzie nie ma Defalco, który z reguły jest jedynką przyjęcia Resovii.

RES 9 : 12 TRE
czas 3 SET

Rejno zmienił Kochanowskiego i był o włos od powstrzymania Lavii na skrzydle.

RES 9 : 11 TRE
czas 3 SET

Boyer kończy atak mocno i tak jak z reguły nie okazuje emocji, tak krzyknął na całą halę Podpromie.

RES 7 : 11 TRE
czas 3 SET

Lavia odpowiada mocnym atakiem ze skrzydła.

RES 7 : 10 TRE
czas 3 SET

Czysta siatka u Karola Kłosa i efektowne wykończenie.

RES 6 : 10 TRE
czas 3 SET

Rzeszowianie skaczą i mijają bandy, ale to nie daje im kontry.

RES 6 : 8 TRE
czas 3 SET

W kontrze Boyer ledwo utrzymał się na nogach, ale udanie zakończył akcje.

RES 4 : 8 TRE
czas 3 SET

Podrascanin skutecznie na środku siatki. Serb zaczął być wykorzystywany w ofensywie dopiero pod koniec drugiego seta i od tamtej pory zaatakował 4 razy i wszystkie skończyły się punktem Itasu.

RES 4 : 7 TRE
czas 3 SET

Louati próbuje napędzać drużynę atakiem z pipe'a.

RES 3 : 6 TRE
czas 3 SET

Rychlicki szybko odpowiada i punktuje na prawym skrzydle.

RES 3 : 5 TRE
czas 3 SET

Zmiana decyzji. Miał być punkt po aucie zagrywki Louatiego, a jest as po tym jak sprawdził Medei.

RES 2 : 5 TRE
czas 3 SET

Boyer w kolejnej akcji pokazuje, że wcześniejsza sytuacja była wypadkiem przy pracy

RES 1 : 5 TRE
czas 3 SET

Boyer wpada w siatkę i już cztery punkty przewagi Itasu choć set rozpoczął się chwilę temu.

RES 1 : 3 TRE
czas 3 SET

Rychlicki górą w rywalizacji z Boyer.

RES 0 : 2 TRE
czas 3 SET

Hala Podpromie nieco ucichła po negatywnym zakończeniu drugiego seta. Dwa pierwsze punkty trzeciego dla rywali i to po błędach Asseco Resovii.

czas Trzeci set
RES 24 : 26 TRE
czas 2 SET

Fatalna końcówka Resovii i Louatiego.. dwa jego auty kończą seta i dają prowadzenie 2:0 Itas Trentino.

RES 24 : 25 TRE
czas 2 SET

Lavia broni pierwszej setowej, a po chwili kontrę wyrzuca w aut Louati i serowa dla Włochów.

RES 24 : 23 TRE
czas 2 SET

Podrascanin psuje serwis i setowa dla Resovii!

2
1
RES 23 : 23 TRE
czas 2 SET

Dwa ataki Lavii remisują wynik. Trzeba przyznać, że obie były do wybronienia, a defensywa nie do końca dobrze się ustawiła.

1
RES 23 : 21 TRE
czas 2 SET

Włosi podbijają pierwszy atak rzeszowian, ale tego z kontry Cebulja już nie są w stanie.

3
1
czas 2 SET

Trener Medei prosi o czas. Pewnie chodzi o ustawienie akcji i skończenie seta z powodzeniem.

RES 22 : 21 TRE
czas 2 SET

Nerwowa końcówka to Podrascanin ponownie uruchomiony. Nadal minimalne prowadzenie Asseco Resovii.

RES 21 : 20 TRE
czas 2 SET

Podrascanin przypomina o sobie na środku siatki.

1
RES 21 : 19 TRE
czas 2 SET

Sporo kosztują Asseco Resovię ostatnie wygrane punkty, ale ostatecznie padają ich łupem. Mając Buckiego na zagrywce, Cebulji wykańcza sytuacyjne.

RES 18 : 18 TRE
czas 2 SET

To byłoby na tyle z dwupunktowej przewagi Asseco Resovii. Po przerwie Michieletto skutecznie zaatakował, a następnie Louati dostał piłkę nie do skończenia i słusznie został zablokowany.

2
czas 2 SET

To już drugi czas Włochów.

RES 18 : 16 TRE
czas 2 SET

Najpierw Boyer kończy na skrzydle, a następnie Francuz wraz z Kochanowskim w duecie powstrzymują Rychlickiego.

1
RES 16 : 16 TRE
czas 2 SET

Rychlicki nie daje odskoczyć Asseco Resovii.

RES 16 : 15 TRE
czas 2 SET

Louati bije wysoko i daleko co daje korzyści Resovii.

RES 15 : 14 TRE
czas 2 SET

Lavia trzykrotnie próbował, jednak za trzecim razem czekał już na niego rzeszowski blok.

RES 14 : 14 TRE
czas 2 SET

Popisy Boyer pobudziły Michieletto, bowiem ten też dał popis w ataku w ostatniej akcji.

czas 2 SET

Czas dla Itas Trentino.

1
RES 14 : 13 TRE
czas 2 SET

Resovia wychodzi na prowadzenie. Najpierw Boyer serwuje, a później znalazł się w szóstej strefie i zaatakował sytuacyjną piłkę.

RES 13 : 13 TRE
czas 2 SET

Tego Włosi się nie spodziewali! Drzyzga poleciał za piłką w obronie i ledwo ją podbił. Okazało się, że na tyle wysoko, że Cebulj podbiegł i zaryzykował atakiem czym całkowicie zaskoczył rywali.

czas 2 SET

Skrzydła nie dały rady skończyć to Sbertoli wziął sprawy w swoje ręce i kinął z drugiej.

1
1
RES 11 : 11 TRE
czas 2 SET

Resovia trzyma presję zagrywką. Teraz serwuje Kochanowski, a Michieletto ma tak złą piłkę do ataku, że nabija się na blok.

1
1
czas 2 SET

Co za blok Podrascanina na Cebulju. Włosi próbują odbudowac przewagę.

1
1
RES 9 : 10 TRE
czas 2 SET

Teraz oba zespoły grają punkt za punkt. Rychlicki kończy.

RES 9 : 9 TRE
czas 2 SET

Bliźniacza akcja, jednak tym razem wykorzystany Michieletto, a ten zaatakował daleko w aut.

1
1
RES 8 : 9 TRE
czas 2 SET

KOlejna niedokładna piłka w ataku po włoskiej stronie i Lavia desygnowany do ratowania sytuacji.

1
RES 8 : 8 TRE
czas 2 SET

Trzy punkty w serii Asseco Resovii. Boyer w kontrze uderzył nad rękami Rychlickiego.

czas 2 SET

Louati uderzył na tyle mocno, że Włosi nie zdołali utrzymać piłki w grze.

1
1
czas 2 SET

Lavia omija potrójny blok Resovii jakby nigdy nic, źle Pasy ustawiły się w obronie.

czas 2 SET

Co za wejście Michieletto w pole serwisowego. Przyjmujący od razu posyła dwa asy serwisowe i buduje przewagę Itasu.

czas 2 SET

Najpierw Kochanowski i Lavia psują serwis, a następnie Boyer posyła asa i wyprowadza Resovię na pierwsze prowadzenie.

1
1
RES 1 : 1 TRE
czas 2 SET

W drugiej akcji Resovia już lepiej przygotowana na floata Słoweńca. Kończy akcje Cebulj z pipe'a

RES 0 : 1 TRE
czas 2 SET

Szybka zmiana stron boiska i Kozamernik otwiera drugiego seta od asa serwisowego.

czas Drugi set
RES 21 : 25 TRE
czas 1 SET

Cebulj walczył do końca przez co wylądował na stoliku telewizyjnym, ale piłki ostatecznie nie obronił. Rychlicki kończy pierwszego seta z czteropunktowa przewagą Itasu Trentino.

czas 1 SET

Przerwa im pomogła, Bucki serwuje w siatkę.

czas 1 SET

Włosi proszą o czas przed wejściem w pole serwisowe Buckiego.

RES 20 : 23 TRE
czas 1 SET

Efektowna czapan duetu Kochanowski-Louati na włoskim atakującym.

czas 1 SET

Lavia nie zgrał się z rozgrywającym w pipe i Resovia obroniła akcję, ale w kolejnej Rychlicki poprawił i zdobył punkt dla Itasu.

czas 1 SET

Co za fatalny błąd Kędzierskiego... Cebulj dobrze zagrywa, Resovia ma piłkę po swojej stronie, ale rozgrywający wpada w siatkę czym odbiera gospodarzom szansę na kontrę.

czas 1 SET

Asseco Resovia z podwójną zmianą, z Buckim i Kędzierskim na boisku. Ten drugi popisuje się od razu rozegraniem na środek do Kłosa co daje punkt.

RES 15 : 21 TRE
czas 1 SET

Kozamernik wygrywa akcje na siatce.

czas 1 SET

Przy drugim serwisie Lavia minimalnie w aucie, a potwierdziła to wideoweryfikacja.

RES 14 : 20 TRE
czas 1 SET

Lavia zwalnia rękę także na linii 9. metra i posyła serwis nie do odbioru. To już sześć punktów przewagi mistrzów Włoch.

RES 14 : 19 TRE
czas 1 SET

Rychlicki włącza się do ofensywy Itasu Trentino.

czas 1 SET

Włoski przyjmujący minimalnie lepszy co oddaje wynik i czteropunktowe prowadzenie Resovii.

RES 13 : 17 TRE
czas 1 SET

Panowie grają na zmianę z trudnych piłek. Wcześniej Lavia - Louati, i teraz ponownie Lavia - Louati.

1
RES 12 : 15 TRE
czas 1 SET

Louati rozgrywa bliźniacze zagranie do tego Lavii czym pobudza halę Podpromie.

1
RES 11 : 15 TRE
czas 1 SET

Potężny serwis Michieletto z którym ledwo radzi sobie defensywa Resovii. Nie udaje im się wyprowadzić skutecznej akcji, a w kontrze sprytem ogrywa blok Lavia.

1
czas 1 SET

Po czasie Karol Kłos wrócił Resovię do punktowania.

czas 1 SET

Michieletto na trzy razy, ale ostatecznie punktuje.

1
1
RES 10 : 11 TRE
czas 1 SET

Siła razy ramie i Boyer punktuje.

czas 1 SET

Szybko się Włosi odegrali na Słoweńcu. Efektowny blok na lewym skrzydle.

1
czas 1 SET

Kiwki nie są mocną stroną Boyer, ale na ratunek przyszedł Cebulj, który z sytuacyjnej piłki obił ręce w potrójnym bloku.

czas 1 SET

W poprawca Michieletto nie dał już szans na obronę rzeszowianom.

RES 7 : 7 TRE
czas 1 SET

A jednak błędu nie było. Akcja powtórzona.

RES 8 : 7 TRE
czas 1 SET

Sporo zamieszania w akcji, ale brawa należą się Kochanowskiemu za "wystawienie" piłki nogą. Punkt padł ostatecznie po błędzie, lecz Itasu Trentino.

RES 6 : 6 TRE
czas 1 SET

Drzyzga gra przez najniższego w bloku Sbertoliego i to popłaca. Louati radzi sobie bez problemu.

RES 5 : 5 TRE
czas 1 SET

Serwis Rychlickiego był trudny, ale nie na tyle aby Zatorski go nie przyjął. Nie to co atak Boyera, który wbił się w boisko rywali.

RES 4 : 4 TRE
czas 1 SET

Nie popisała się Resovia w ostatniej akcji. Louati chciał zablokować tak bardzo, że wpadł w siatkę.

RES 4 : 3 TRE
czas 1 SET

Itas Trentino też popełnia błędy. Przejście linii 3. metra.

RES 3 : 3 TRE
czas 1 SET

RES 1 : 2 TRE
czas 1 SET

Bardzo dużo rzeczy poszło źle w tej akcji po stronie Resovii i w efekcie kontrę skończył Rychlicki.

czas 1 SET

Pierwsza odpowiedź Resovii i poprowadzona przez najmocniejsze skrzydło - prawe z Boyer.

czas 1 SET

Pierwszy punkt spotkania dla rywali Polaków, a punktuje nie kto inny tylko Kozamernik, który ostatnie dwa sezony spędził na Podkarpaciu.

czas Start meczu

Wyjściowe składy:

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Kochanowski, Cebulj, Boyer, Louati, Kłos, Zatorski (libero)

Itas Trentino: Kozamernik, Michieletto, Sbertoli, Rychlicki, Lavia, Podrascanin, Laurenzano (libero)

Już po oficjalnej prezentacji obu zespołów. Zaczynamy!

O tym, że Resovia nie ma szczęścia do Włoskich zespołów nie trzeba mówić, ale jak będzie dzisiaj?

Kto wygra mecz?
Asseco Resovia Rzeszów
Itas Trentino

Sprawiedliwymi starcia w hali Podpromie będą Pedro Lopes Pinto z Portugalii oraz Kenneth Aro z Finlandii.

Zdecydowanym faworytem spotkania jest włoski zespół, który ma szereg trofeów na swoim koncie w ostatnich latach. Oglądać po drugiej stronie siatki będziemy mogli takie gwiazdy jak Marko Podrascanin czy Alessandro Michieletto.

1

Jest to trzeci mecz Asseco Resovii w ramach grupy B, jak na razie na swoim koncie ma jedną porażkę i jedną wygraną. Przegrali przed własną publicznością z Tous VB, a na wyjeździe wygrali z ACH Volley Lublana.

1

Witamy i zapraszamy na relację z trzeciej kolejki Ligi Mistrzów i starcia Asseco Resovii z mistrzem Włoch - Itas Trentino. Początek meczu o godzinie 18!