Liga Mistrzów: 1/8 finału
07 lut 2024 16:00
HAL 25 : 22 KĘD
czas 3 SET

Błąd serwisowy Krzysztofa Zapłackiego na miarę ćwierćfinału Ligi Mistrzów dla Halkbanku Ankara!

czas 3 SET

Seria piłek meczowych dla Halkbanku Ankara.

czas 3 SET

Niewiele już brakuje gospodarzom do pełni szczęścia i najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Bezsprzecznie liderem zespołu Slobodana Kovaca jest Nimir Abdel-Aziz.

czas 3 SET

Nimir Abdel-Aziz zaserwował drugiego asa z rzędu! Przerwa na żądanie coraz mocniej zrezygnowanego Adama Swaczyny.

czas 3 SET

Prowadzenie zespołu z województwa opolskiego atakiem Daniela Chitigoia po skosie. Siatkarze Halkbanku Ankara nie są maksymalnie zdeterminowani, a już na pewno nie są uporządkowani w ostatnim fragmencie spotkania.

HAL 13 : 13 KĘD
czas 3 SET

Faluje wynik i nie tracą ducha do walki kędzierzynianie. Wyrównanie z powodu niecelnego uderzenia po prostej Earvina Ngapetha.

2
2
1
HAL 12 : 9 KĘD
czas 3 SET

Niedługo nacieszyli się kontaktem z przeciwnikiem podopieczni Adama Swaczyny. Trudno będzie wybić z uderzenia niesionych nieuporządkowanym, ale gwarnym dopingiem zawodników Halkbanku Ankara.

HAL 7 : 7 KĘD
czas 3 SET

Wyrównanie w wyniku ogromnego nieporozumienia spowodowanego przez Micaha Ma'a. Jeszcze próbują się budzić kędzierzynianie, którym na pewno potrzeba już trzech wygranych setów do awansu.

1
1
2
HAL 6 : 4 KĘD
czas 3 SET

Gospodarze grają o zamknięcie pojedynku oraz całego dwumeczu. Dwupunktowa zaliczka podopiecznych Slobodana Kovaca na tym etapie partii. Ostatni cios zadał kędzierzynianom atakiem Nimir Abdel-Aziz.

2
1
2
1
HAL 3 : 3 KĘD
czas 3 SET

Bardziej wyrównana walka na początku trzeciego seta. Na początku wcześniejszych partii albo odjeżdżali gospodarze, albo uciekali goście.

czas 2 SET

Jednostronna runda dla Halkbanku Ankara. Brakuje gospodarzom jeszcze jednej, wygranej partii do zwycięstwa i jednocześnie awansu do ćwierćfinału. Mieli komfort zmarnowania całej serii piłek setowych, a i tak postawili na swoim. Pozostało wierzyć w wielką metamorfozę zespołu Adama Swaczyny.

czas 2 SET

Niewiele już brakuje gospodarzom do zakończenia jednostronnego seta. Przez moment kędzierzynianie jakby sposobili się jeszcze do pościgu, ale zostali utemperowani. Przy okazji kolejne, trwające w nieskończoność, wideo weryfikacje i w półtorej godziny uda się dograć dwie partie.

4
3
HAL 19 : 15 KĘD
czas 2 SET

Kamera pokazała również cierpiącego z powodu urazu Bartosza Bednorza. Przyjmujący wicemistrza Polski ma problem z plecami i trudno przypuszczać, że przygotowuje się do powrotu na boisko.

2
2
6
3
HAL 19 : 12 KĘD
czas 2 SET

Na boisku pojawili się kolejni zawodnicy z kwadratu rezerwowych. Generalnie bałagan, ponieważ sędziowie mieli problem z ustaleniem ustawienia. Nie jest to piękne widowisko.

2
1
3
HAL 18 : 10 KĘD
czas 2 SET

Przerwa w grze jest spowodowana bolesnym uderzeniem piłki w kciuk Daniela Chitigoia.

2
5
HAL 17 : 10 KĘD
czas 2 SET

Na razie kompletna dominacja Halkbanku Ankara w drugim secie. Coraz bliżej końca, więc trudno spodziewać się jeszcze zwrotu akcji. Ostatni punkt dla gospodarzy jest efektem autowego ataku Andreasa Takvama.

2
4
HAL 13 : 5 KĘD
czas 2 SET

Swobodnie grają gospodarze, którym w drugim secie nic nie przeszkadza w punktowaniu. Druga przerwa na żądanie trenera Adama Swaczyny. Trudno będzie znaleźć remedium na problemy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

czas 2 SET

Efektowne zagranie Łukasza Kaczmarka z pierwszej piłki. Na boisku nie ma już aktualnie zmagającego się z problemami zdrowotnymi Bartosza Bednorza. Jego zmiennikiem jest Krzysztof Zapłacki.

2
1
HAL 7 : 2 KĘD
czas 2 SET

Dużo nie wychodzi wicemistrzom Polski. Trzy minuty to jednak zdecydowanie za mało na odbudowanie się po skandalicznym niepowodzeniu w pierwszym secie.

1
2
HAL 5 : 1 KĘD
czas 2 SET

Przerwa na żądanie trenera Adama Swaczyny.

3
1
HAL 4 : 1 KĘD
czas 2 SET

John Gordon Perrin zaatakował z powodzeniem na zakończenie poprzedniego seta i pozostaje na boisku. Po jego ataku, a także po asie serwisowym Nimira Abdela-Aziza, Halkbank Ankara zdobył prowadzenie 4:1.

czas 1 SET

Halkbank Ankara przybliża się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Różne fazy miała ta partia, emocje zmieniały się kilkakrotnie przez 50 minut. Ostatecznie zagotowanym gospodarzom udało się odwrócić wynik. Porażka 30:32 wicemistrza Polski jest karygodna, biorąc pod uwagę zmarnowanie olbrzymiej zaliczki i serii piłek setowych.

czas 1 SET

Pęknie godzina tego bardzo dziwnego seta?

czas 1 SET

Już ściskali się kędzierzynianie, ale wideo weryfikacja odebrała im punkt na 26:24. Już ponad 40 minut zamieszania i nadal nie wiadomo, kto wygra pierwszego seta.

czas 1 SET

Gonili całego seta i dogonili, broniąc trzy piłki setowe. Micah Ma'a, znany z polskich boisk, zaserwował asa.

czas 1 SET

Piłki setowe po ataku Dmytro Paszyckiego.

czas 1 SET

Earvin Ngapeth zgaszony, tak samo zresztą jak głośna publiczność w Ankarze. Wystarczył do tego blok kędzierzynian.

czas 1 SET

Awantura już w pierwszym secie. Tym razem nie trzeba było czekać na nią aż do tie-breaka. Posypały się żółte kartki, a Slobodan Kovac wbiegł na boisko. Intruz!

7
5
1
HAL 18 : 21 KĘD
czas 1 SET

Wydawało się, że niepotrzebne pudło Bartosza Bednorza i ponownie gospodarze cieszyli się ze złapania kontaktu z wicemistrzem Polski. Wideo weryfikacja pomogła przyjmującemu z przeszłością w reprezentacji Polski.

4
2
3
1
HAL 17 : 19 KĘD
czas 1 SET

Na przełamanie atakiem Łukasz Kaczmarek!

9
3
2
HAL 17 : 18 KĘD
czas 1 SET

Punkt kontaktowy zdobyty potężnym atakiem Nimira Abdela-Aziza. Odbudowali się nagle siatkarze Halkbanku Ankara, a kędzierzynianie nie radzą sobie w odbiorze.

czas 1 SET

Trochę przekombinowali goście, co spowodowało zredukowanie ich zaliczki na 17:14. ZAKSA ma do porozmawiania ze swoim szkoleniowcem, stąd przerwa na jego żądanie.

1
1
1
1
HAL 11 : 17 KĘD
czas 1 SET

I ponownie blokiem ZAKSA. Działa ten element.

2
1
HAL 10 : 16 KĘD
czas 1 SET

Zmarnowana szansa w kontrataku Halkbanku Ankara, co nie jest specjalnie martwiące. Z kolei goście skutecznie - akcja z wykorzystaniem atakującego Łukasza Kaczmarka.

2
1
1
HAL 7 : 14 KĘD
czas 1 SET

Kędzierzynianie mają za zadanie kontrolować wydarzenia na boisku po energicznym rozpoczęciu meczu. Jak dotąd wychodzi to całkiem dobrze, a siatkarze Halkbanku Ankara mają problem z opanowaniem nerwowości po ich stronie boiska.

czas 1 SET

Przerwa w grze była spowodowana problemem ze zdrowiem Łukasza Kaczmarka. Polak oberwał piłką w okolicę szyi. Potrzebował sporo czasu na dojście do siebie.

1
4
1
2
HAL 1 : 9 KĘD
czas 1 SET

Problem w przyjęciu doprowadza do zmian w Halkbanku Ankara. Na boisku pojawił się z kwadratu rezerwowych John Gordon Perrin, ale zameldował się na nim autowym atakiem.

czas 1 SET

Po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka była już pierwsza przerwa na żądanie trenera Slobodana Kovaca. Mają o czym rozmawiać bezradni na początku rewanżu siatkarze Halkbanku Ankara.

2
HAL 0 : 4 KĘD
czas 1 SET

Ziarno niepewności zasiane w stolicy Turcji. Po długiej i skutecznej wideo weryfikacji ZAKSA nie zamierzała się zatrzymać i zapunktowała kontratakiem z wykorzystaniem Bartosza Bednorza.

1
2
HAL 0 : 2 KĘD
czas 1 SET

Jako pierwszy w pole serwisowe wszedł David Smith. Na początek meczu Łukasz Kaczmarek złapał przeciwnika blokiem, a po chwili Amerykanin dołożył asa serwisowego.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.

Sędziowie: Paul Catalin Szabo-Alexi (Rumunia), Pedro Lopes Pinto (Portugalia)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle walczy o wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w fazie play-off. Pierwsza konfrontacja z Halkbankiem Ankara zakończyła się wynikiem 3:2 dla wicemistrza Polski w nerwowych okolicznościach. Do rewanżu dojdzie w środę w stolicy Turcji.