Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Salvador Hidalgo Oliva, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. To już jego szósta nagroda MVP w sezonie 2016/2017.

III set, (25:21, 25:17, 25:23). Do trzech razy sztuka. Grzegorz Kosok nie zawiódł w ataku z krótkiej i przypieczętował trzysetowe zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla.

III set, (25:21, 25:17, 24:23). Challenge wykazał, że Jakub Wachnik zahaczył o palce blokujących. Kontrchallenge jastrzębian, dotyczący dotknięcia siatki, nieskuteczny. Walka trwa dalej.

III set, (25:21, 25:17, 24:22). Za sprawą Macieja Pawlińskiego kielczanie wciąż w grze.

III set, (25:21, 25:17, 24:21)Michał Superlak przekroczył linię 9. metra, co dało jastrzębianom pierwszą piłkę meczową.

III set, (25:21, 25:17, 23:20). Fatalny błąd w zagrywce popełnił Jędrzej Maćkowiak . Co więcej, uczynił to w bardzo ważnym momencie.

III set, (25:21, 25:17, 21:19)Salvador Hidalgo Oliva zablokowany. Kielczanie wciąż wierzą w odwrócenie losów meczu.

III set, (25:21, 25:17, 21:18)Michał Superlak znacznie lepiej wprowadził się do gry niż w drugim secie.

III set, (25:21, 25:17, 21:16). Potężny cios Salvadora Hidalgo Olivy. Demonstracja siły jastrzębian.

III set, (25:21, 25:17, 20:15)Leo Andrić zablokowany, który znów w bardzo krótkim czasie stracił cały wigor. Zmienił go Michał Superlak.

III set, (25:21, 25:17, 18:15). Jastrzębianie wygrali kolejną akcję, ale trener gości Sinan Tanik miał nosa. Wziął challenge, który wykazał, że gospodarze dotknęli siatki.

III set, (25:21, 25:17, 18:14). W ataku nie zapunktowali Jakub Wachnik i Leo Andrić. Efekt jest taki, że jastrzębianie mają dzięki temu już cztery punkty przewagi.

III set, (25:21, 25:17, 16:14)Maciej Pawliński już nie tak groźny w polu serwisowym jak Andrić. Błąd Polaka.

III set, (25:21, 25:17, 14:13). Punktowy serwis Leo Andrica. Chorwat od kilku minut wyraźnie się ożywił.

III set, (25:21, 25:17, 14:11)Maciej Pawliński nie dał rady sforsować podwójnego bloku.

III set, (25:21, 25:17, 12:11)Maciej Muzaj punktuje dziś zagrywką, ale także popełnia w tym elemencie sporo błędów.

III set, (25:21, 25:17, 11:9). Kontra wygrana przez gospodarzy. Potężnym ciosem zakończył ją Damian Boruch.

III set, (25:21, 25:17, 10:9)Maciej Muzaj nie do zatrzymania, kiedy ma dobrą wystawę na prawe skrzydło.

III set, (25:21, 25:17, 8:8). Dziura w bloku pomogła Jakubowi Wachnikowi zdobyć punkt.

III set, (25:21, 25:17, 7:6)Salvador Hidalgo Oliva w swoim żywiole.

III set, (25:21, 25:17, 5:6). Jeszcze jeden udany blok Effectora. Nadział się na niego Jason DeRocco.

III set, (25:21, 25:17, 5:4)Salvador Hidalgo Oliva znów "ukąsił" kielczan zagrywką.

III set, (25:21, 25:17, 3:4). Fragment dobrej gry blokiem kielczan. Koniec końców pomylił się Maciej Muzaj.

III set, (25:21, 25:17, 2:2)Jędrzej Maćkowiak zdobył punkt ze środka nie siłą, a sprytem.

III set, (25:21, 25:17, 1:0). Obie ekipy powróciły od początku trzeciego seta do wyjściowego ustawienia.

Teraz przed nami około 10 minut przerwy.

II set, (25:21, 25:17). Akcja rezerwowych na zakończenie drugiego seta. Przyjął Marcin Ernastowicz, rozegrał Radosław Gil , a skuteczny atak ze środka wykonał Marcin Bachmatiuk.

II set, (25:21, 24:16). Ale Maciej Muzaj już się nie pomylił. Pierwsza piłka setowa dla Jastrzębskiego.

II set, (25:21, 23:16)Salvador Hidalgo Oliva tym razem zablokowany.

II set, (25:21, 23:14). Udany plas Macieja Muzaja. W międzyczasie Radosław Gil zmienił Lukasa Kampę, a Marcin Bachmatiuk Damiana Borucha.

II set, (25:21, 22:13). I Marcin Ernastowicz od razu popisał się perfekcyjnym przyjęciem i mocnym atakiem.

Marcin Ernastowicz zastąpił Jasona DeRocco. Wszedł pod siatkę.

II set, (25:21, 21:12). I kolejne niepowodzenie w ataku Michała Superlaka. Kielczanie wyglądają na pogodzonych z losem.

II set, (25:21, 20:12). Jeszcze jeden as serwisowy gospodarzy. Popisał się nim Lukas Kampa.

II set, (25:21, 19:12)Michał Superlak zablokowany.

II set, (25:21, 18:12)Michał Superlak zepsuł serwis. Jak dotąd nie wniósł zbyt wiele ożywienia.

II set, (25:21, 16:11). Przysłowiowa "akcja za dwa punkty" w wykonaniu Macieja Pawlińskiego. Najpierw efektowna obrona, potem skuteczna kontra.

II set, (25:21, 16:9). Kolejna piorunująca zagrywka gospodarzy. Tym razem jej autorem Salvador Hidalgo Oliva.

Zmiana w Effectorze. Konrad Formela za Jakuba Wachnika.

II set, (25:21, 14:8)Maciej Muzaj raz jeszcze udokumentował niezłą postawę w polu serwisowym.

II set, (25:21, 13:8). Piękna akcja duetu Lukas Kampa - Salvador Hidalgo Oliva. Przyjmujący zbiegł do środka i wbił gwoździa na czystej siatce.

II set, (25:21, 11:7)Jakub Wachnik bardzo przyzwoicie radzi sobie w ofensywie.

II set, (25:21, 10:5). Kolejna pomyłka Leo Andrica. I zmiana. Zastąpił go Michał Superlak.

II set, (25:21, 9:5)Leo Andrić ponownie zablokowany. Uderzył kompletnie bez wiary w pozytywne zakończenie akcji.

II set, (25:21, 7:4)Salvador Hidalgo Oliva tym razem kapitalnie się odnalazł w roli ... rozgrywającego. Ze skończeniem ataku na pojedynczym bloku problemów nie miał Jason DeRocco.

II set, (25:21, 6:3)Jason DeRocco w pojedynkę zatrzymał blokiem Leo Andrica.

II set, (25:21, 4:3)Maciej Muzaj pokazywał już dziś dobrą formę w polu serwisowym, ale tym razem popełnił błąd.

II set, (25:21, 3:1). Pierwszy challenge zmarnowany przez zespół Effectora. Maciej Pawliński nie trafił w ręce blokujących.

II set, (25:21, 2:1)Salvador Hidalgo Oliva nie skończył jednego z nielicznych ataków, ale wyręczyli go na siatce koledzy.

I set, 25:21. Jastrzębianie potrzebowali tylko jednej szansy, by przypieczętować triumf w inauguracyjnej partii. Uczynił to Maciej Muzaj.

I set, 24:21Peter Wohlfahrtstätter zepsuł serwis. Pierwszy setbol dla Jastrzębskiego.

I set, 23:20. Dwa bezcenne punkty Grzegorza Kosoka. Najpierw skończył krótką, potem zablokował Jakuba Wachnika.

I set, 21:19. Dodatkowo Maciej Pawliński popisał się trudnym serwisem, co wykorzystał Peter Wohlfahrtstätter.

I set, 21:18. Długa, nieco chaotyczna akcja na korzyść kielczan. Najwięcej spokoju zachował Maciej Pawliński.

I set, 20:16Salvador Hidalgo Oliva rozpoczął swój show.

I set, 18:15. Maciej Muzaj wykonał kolejne świetne zagrywki, a Salvador Hidalgo Oliva konsekwentnie przebijał się przez blok kielczan.

I set, 16:15. Świetna akcja Macieja Muzaja. Wykonał trudną zagrywkę, obronił, a na koniec skończył atak.

I set, 14:15Leo Andrić pokazuje, że po niedawnej chorobie nie ma już śladu.

I set, 13:13. Ale Jason DeRocco nadrobił niedokładności w przyjęciu asem serwisowym.

I set, 11:13Jason DeRocco na razie kompletnie nie radzi sobie w przyjęciu.

I set, 8:8. Środek skuteczną bronią Effectora. Akcję skończył Jędrzej Maćkowiak.

I set, 6:6. Salvador Hidalgo Oliva pokazał, że nic nie stracił ze swojej ogromnej dynamiki.

I set, 4:5. Przestoju gospodarzy ciąg dalszy. Tym razem popełnili błąd ustawienia.

I set, 4:4. Podwójne odbicie Lukasa Kampy. I już na tablicy świetlnej mamy remis.

I set, 4:3. Kolejna dobra zagrywka Petera  Wohlfahrtstättera. As.

I set, 4:2Maciej Muzaj nie nadrobił atakiem niedokładnego przyjęcia Jasona DeRocco.

I set, 4:0. Mocny początek jastrzębian, którzy zapunktowali już właściwie ze wszystkich stref w ataku.

Wyjściowe składy:

Jastrzębski: Muzaj, Kosok, Boruch, De Rocco, Kampa, Oliva, Popiwczak (libero)

Effector: Komenda, Wohlfahrtstaetter, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak (libero)

Mecz rozpocznie się około godziny 14:52.

Jastrzębianie będą musieli sobie od dziś już zawsze radzić bez Scotta Touzinsky'ego. Amerykanin przed kilkoma dniami, z powodu kontuzji, ogłosił zakończenie kariery.

Gracze Effectora  znajdują się obecnie na 12. pozycji. Legitymują się jednak fatalną passą ośmiu kolejnych ligowych porażek. Dziś po raz pierwszy wystąpią pod wodzą nowego trenera Sinana Tanika.

W chwili obecnej znacznie wyżej w ligowej tabeli plasują się siatkarze Jastrzębskiego, którzy zajmują aktualnie 5. miejsce, z bilansem 13 zwycięstw i 4 porażek (36 punktów).

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 19. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Effectorem Kielce.