• 25 : 18
  • 25 : 18

Sezon w Katowicach dobiegł końca, ale gdzie indzie trwa w najlepsze. Zapraszamy na nasze relacje z pozostałych spotkań ekstraklasy siatkarzy!

MVP: Karol Butryn (GKS)

Błąd zagrywki Kacperkiewicza sprawia, że kibice w szopienickiej hali mogą wracać do domów w dobrych nastrojach. A zatem: miejsce 11. należy do GKS-u Katowice, 12. do Stoczni Szczecin.

Jeszcze raz atakujący GieKSy daje kibicom gospodarzy sporo radości.

Błąd rezerwowego Kacperkiewicz.

Karol Butryn! Dzięki niemu GKS jest o trzy punkty od zakończenia sezonu.

Marcin Komenda dotyka siatki.

W rolę lidera GKS-u udanie wcielił się ostatnio Rafał Sobański.

Teraz w głównych rolach skrzydłowi, Sobański i Ruciak.

Justin Duff zatrzymał się na Bartłomieju Krulickim.

Najpierw Kluth, potem Butryn. Czy gości stać na zryw prowadzący do przedłużenia meczu?

Blok Krulickiego, blok Butryna i pewność Stoczni zachwiana w posadach. Czas dla gości.

Zaczęło się granie na wyższym poziomie niż do tej pory. Wzajemnie siatkarskie ciosy Klutha i Kapelusa.

Butryn zapewnia GKS-owi w miarę bezpieczny dystans punktowy.

Blok Butryna, zaraz potem umiejętnie obicie dłoni blokujących przez Klutha.

Szczecinianie przeplatają dobre ataku serwisami w aut lub w siatkę. Tak nie odrobią strat.

Gościa mogą liczyć na zasięg Justina Duffa.

Kohut i Menzel solidarnie zepsuli swoje zagrywki.

Dwunasty udany atak Serhija Kapelusa. Czy ktoś go dziś zatrzyma?

Dobrze uderzył piłkę Gawryszewski, odpowiadając na asa serwisowego Sobańskiego.

Jak na razie równo po obu stronach. Teraz spisał się Kohut.

Mocne uderzenie Karola Butryna, wcześniej punktował Michał Ruciak.

Punkt i zepsuta zagrywka Kapelusa. Jak na razie Ukrainiec skończył sto procent (11/11) ataków w tym meczu!

Wracamy na parkiet i zaczynamy od punktu Rafała Sobańskiego.

14 punktów Karola Butryna, w tym aż 5 bloków i 10 autorstwa Serhija Kapelusa - oto dwie przyczyny prowadzenia GKS-u. Żaden z graczy Stoczni nawet nie zbliżył się do tych osiągów.

Jeffrey Menzel serwuje w siatkę i kończy partię. Jego koledzy z drużyny mają o czym myśleć podczas 10 minut przerwy.

Sobański rozbił blok rywala, mamy piłkę setową.

GKS odpowiada w dobrym stylu. Wzorowy atak Krulickiego ze środka i kolejny blok Butryna!

Blok Gawryszewskiego! Czyżby w tym secie coś jeszcze mogło się zmienić?

Za to Bartłomiej Kluth spisał się wzorowo, zmuszając przyjęcie katowiczan do kapitulacji.

Zadaniowo wprowadzony Witczak serwuje w aut.

Błąd pogania błąd. Pomyłki Butryna i Duffa.

Ruciak psuje serwis po dobrej akcji Menzela.

Chwila chwały mieli kolejno Kluth i Butryn.

As Sobańskiego! Trudno dziś chwalić przyjęcie gości.

Butryn nie ma zwyczaju mylić się w takich zagraniach jak to przed chwilą. Udany blok-aut.

Jeffrey Menzel zdobywa asa serwisowego.

Atakujący gości dobrze zbija piłkę po udanej akcji Sobańskiego.

Stoczniowcom nie pomogło nawet wejście Bartłomieja Klutha. Kolejny błąd zagrywki po stronie gospodarzy.

Autowa zagrywka Komendy ratuje siatkarzy Stoczni, którzy zostali zupełnie zastopowani przez GKS.

Zagrywka Kohuta w siatkę przerywa czarną serię przyjezdnych.

Atak Duffa w aut, blok katowiczan... Po stronie Stoczni zaczyna to źle wyglądać.

Kapelus zmusił rywali do ofiarnych obron, ostatecznie nieudanych.

Przypomina o sobie Justin Duff.

Stocznia dwukrotnie nie potrafiłą zatrzymać Karola Butryna na prawym skrzydle.

Dotknięcie siatki po stronie gości.

Bartłomiej Krulicki serwuje w siatkę.

Amerykanin punktuje dzięki dziurze w bloku katowiczan.

Zaczynamy od punktowej zagrywki Komendy. Menzel nie utrzymał serwisu w grze.

Bohater pierwszego seta, czyli Serhij Kapelus, kończy mocno z lewego skrzydła akcję i całego seta.

Kapelus i mamy piłkę setową.

Kohut kończy ważną piłkę, GKS był w opałach po serwisie Tomasza Kowalskiego.

Murek i Kowalski na parkiecie (ten pierwszy w roli przyjmującego). Czas dla siatkarzy Gruszki po punkcie Malinowskiego.

Katowiczanie na fali. Skuteczny atak o blok Butryna.

Po czasie dla gości zapunktował Serhij Kapelus.

Blok Karola Butryna!

Co nie udało się Menzelowi, zrobił kiwką za blok Malinowski.

Justin Duff spokojnie atakuje obok spóźnionego bloku GieKSy.

As Ruciaka i pierwsze prowadzenie gości w tym spotkaniu.

Słowacki środkowy zagrywa w siatkę, znowu remis.

Kohut po bloku w aut. Ładnie pracują środkowi po obu stronach siatki.

Marcin Komenda może liczyć na celność Kapelusa, tym razem z szóstej strefy.

Bartosz Gawryszewski atakuje ze środka, chwilę potem Mateusz Malinowski zagrywa asa!

Dwie pomyślne akcje Serhija Kapelusa.

Menzel atakuje z przechodzącej piłki po kiepskim przyjęciu katowiczan.

Blok-aut Ruciaka. Stoczniowcy nie poddają się.

Emanuel Kohut poprawił się w ataku po nieudanej próbie.

Butryn zmarnował serwis, ale wcześniej za jego pomocą zapunktował.

GieKSA ma sposób na Menzela. Amerykanik zablokowany w akcji z drugiej linii.

Malinowski dobrze odpowiedział na skuteczną akcję Rafała Sobańskiego.

Na lewym skrzydle w końcu przebija się Jeffrey Menzel.

Krulicki korzysta z nieporozumienia po stronie gości.

Stocznia: Tervaportti, Ruciak, Duff, Malinowski, Menzel, Garwyszewski, Mihułka (libero)

GKS: Komenda, Butryn, Sobański, Kapelus, Kohut, Krulicki, Mariański (libero)

Kontuzja Pawła Pietraszki z poprzedniego meczu Stoczni i GKS-u okazała się poważna, środkowy GieKSy został zastąpiony przez Krulickiego.

Czas zaczynać mecz, a zarazem kończyć sezon!

Ciekawa statystyka: do tej pory GKS rozegrał ze szczecińskim zespołem pięć spotkań, wszystkie zakończyły się ich wygraną. Na wyjeździe Ślązacy wygrywali 3:2 (trzy mecze), u siebie zaś 3:1 (dwa mecze). Czy siatkarze trenera Gogola wyłamią się dziś z tego scenariusza?

Po piątku wiemy już, kto trafił na 9. i 10. miejsce w klasyfikacji naszej ligi siatkarzy. Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał po złotym secie Cerrad Czarnych Radom.

Kto zajmie 11. miejsce w PlusLidze?

Dzisiejsze spotkanie będzie ostatnim, jakie w swojej karierze rozegra Dominik Witczak, kapitan katowiczan.

W katowickiej hali na Szopienicach miejscowy GKS zagra decydujące spotkanie o 11. miejsce w tabeli PlusLigi ze Stocznią Szczecin. Jeżeli gospodarze wygrają, zapewnią sobie tę lokatę, choć z pewnością przed sezonem liczyli na lepszy wynik. Jeżeli wygra Stocznia, potrzebny będzie złoty set. Tak czy siak szykuje się ciekawe granie.