Piotr Lisek lepszy od mistrza świata!

Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce w memoriale Kamili Skolimowskiej. Polak okazał się lepszy od świeżo upieczonego mistrza świata! Kanadyjczyk Shawnacy Barber trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,64m.

Patryk Kurkowski
East News

Brązowy medalista mistrzostw świata z dobrej strony zaprezentował się przed swoimi kibicami. 23-letni tyczkarz nie osiągnął co prawda rewelacyjnego wyniku, ale okazał się wyraźnie lepszy od swoich przeciwników.

Piotr Lisek jako jedyny pokonał 5,64 m. Polak próbował też przeskoczyć poprzeczkę zawieszoną 10 centymetrów wyżej, ale wszystkie trzy podejścia były nieudane.

Na Stadionie Narodowym zawiódł Shawnacy Barber. Mistrz świata z Pekinu zaczął dobrze, ale już z wysokością 5,54m miał pewne problemy. Wyżej 21-letni tyczkarz już nie skoczył, toteż ostatecznie zajął drugie miejsce w memoriale. Na najniższym stopniu podium stanął drugi z naszych zawodników - Robert Sobera.

W stolicy nie pojawił się Paweł Wojciechowski, który ostatecznie wycofał się z zawodów z powodu kontuzji.