Polak namiesza na mistrzostwach świata juniorów? Poznaliśmy skład

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jan Habdas
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jan Habdas
zdjęcie autora artykułu

Na przełomie stycznia i lutego rozpoczną się pierwsze skoki w kanadyjskim Whistler na mistrzostwach świata juniorów. Polski Związek Narciarski ogłosił skład Biało-Czerwonych na tę imprezę.

Mistrzostwa świata juniorów w Whistler będą kluczową imprezą dla młodych polskich sportowców. Ten najbardziej wyróżniający się ze skoczków, Jan Habdas, niedawno zdobył pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata (w Zakopanem). Mimo to sztab postanowił nie zabierać go do Japonii i oddelegować do Pucharu Kontynentalnego, aby spokojnie przygotował się do mistrzostw świata.

W piątek Polski Związek Narciarski opublikował skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na nadchodzący czempionat. Oprócz Habdasa, do Kanady polecą także: Klemens Joniak, Wiktor Szozda, Kacper Tomasiak oraz Marcin Wróbel.

Jeżeli zaś chodzi o kobiety, powołanie otrzymał cztery zawodniczki: Sara Tajner, Pola Bełtowska, Natalia Słowik oraz Wiktoria Przybyła.

Z całą pewnością nadzieje medalowe będziemy wiązać z biegami narciarskimi i występem Polek kategorii U23. W Kanadzie o czołowe lokaty powalczą m.in. Izabela Marcisz, Monika Skinder i Karolina Kaleta.

Pełny skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów w Whistler dostępny jest poniżej.

Czytaj także: - Doleżal w dawnej roli. Zastąpił Horngachera - Kontrowersje wokół Graneruda. Trener ujawnia

ZOBACZ WIDEO: Historyczny wyczyn Polaka. "Daleka droga przede mną"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty