Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kontrowersje wokół Graneruda. Trener ujawnia

Do sporego zamieszania z udziałem Halvora Egnera Graneruda doszło w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Sapporo. W norweskich mediach całą sytuację opisał trener Norwegów.

PS
Halvor Egner Granerud PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
Norwegowie z całą pewnością liczyli, że w piątek, w Sapporo, kolejne zwycięstwo dopisze Halvor Egner Granerud. Tym bardziej po znakomitym skoku w kwalifikacjach, w których nie pozostawił złudzeń rywalom.

Tak się jednak nie stało. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni musiał uznać wyższość dwóch rywali - Dawida Kubackiego i Ryoyu Kobayashiego. Nie pomógł nawet manewr obniżenia belki w pierwszej serii na życzenie trenera Alexandra Stoeckla. A być może nawet zaszkodził, o czym opowiedział Stoeckl w norweskich mediach.

Stoeckl zaordynował bowiem, aby organizatorzy obniżyli belkę z 12. na 10. Doszło jednak do nieporozumienia, bo belka najpierw została obniżona z 12. na 11., a dopiero po chwili z 11. na 10.

ZOBACZ WIDEO: Historyczny wyczyn Polaka. "Daleka droga przede mną"
- Halvor był zirytowany, bo ta zmiana zajęła trochę czasu. Mówił mi, że nie do końca potrafił zachować spokój. Oddał dobry skok, ale nie był on stuprocentowy - powiedział Stoeckl, cytowany przez portal dagbladet.no.

- W tym czasie warunki zmieniły się na gorsze. Mieliśmy trochę pecha. Przed nami jeszcze dwa konkursy tutaj. Jeśli założymy, że poziom szczęścia i pecha wyrównuje się w czasie, sobota i niedziela mogą być dobre - dodał Stoeckl.

Drugi konkurs PŚ w Sapporo odbędzie się w sobotę o godzinie 8:00 czasu polskiego. Trzeci w nocy z soboty na niedzielę (o godzinie 2:00).

Czytaj także:
Doleżal w dawnej roli. Zastąpił Horngachera
"Kandydat do harców". Eksperci już w niego nie wierzyli

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • 077777 Zgłoś komentarz
  Przestańcie w końcu kombinować z belką to nie będziecie mieć pecha tępe flety norweskie.Cwaniactwo i kombinatorstwo ze zmianą belki na życzenie powinno być zabronione.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×