Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"To jest mordęga". Stoch nie owijał w bawełnę po konkursie

Kamil Stoch nie ukrywał niezadowolenia po pierwszym indywidualnym konkursie na skoczni Kulm. Trzykrotny mistrz olimpijski zajął w nim 17. miejsce. W rozmowie z Eurosportem wskazał przyczynę słabszych skoków.

Dawid Franek
Dawid Franek
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Od końcówki poprzedniego roku forma Kamila Stocha ewidentnie zwyżkowała. 35-latek co prawda nie stał na podium zawodów Pucharu Świata, ale regularnie zajmował miejsca w czołowej dziesiątce. Od samego początku weekendu z lotami narciarskimi na skoczni Kulm widać natomiast, że Stoch nie może się dopasować do tego obiektu. Trzykrotny mistrz olimpijski osiąga rezultaty, które nie są dla niego zadowalające.

W sobotę zajął 17. miejsce w pierwszym indywidualnym konkursie (skoki na odległość: 186,5 m oraz 203 m). Po zawodach przyznał, że brakuje mu radości z latania.

- Nie ma w ogóle zabawy, jest mordęga. Nie mogę znaleźć złotego środka - podkreślił Stoch w rozmowie z Eurosportem.

Chwilę później Polak powiedział nieco więcej o swoich kłopotach. - To są rzeczy, które wam trudno wytłumaczyć. Gdzieś się pogubiłem technicznie. Wiadomo, że jak nic nie działa, to skacze się z pewną kontrolą, a wtedy brakuje frajdy. Straciłem dobrą bazę i nie mogę znaleźć sposobu na lepsze skoki - dodał Stoch.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Na sam koniec rozmowy skoczek wymownie i w krótki sposób potwierdził, że sama skocznia Kulm nie do końca mu odpowiada - To jest klasyczna relacja Kulm i Kamil Stoch - powiedział.

Ma to odzwierciedlenie w wynikach. Dotychczas na obiekcie położonym w Tauplitz Stoch stał na podium tylko raz - w 2012 roku, kiedy był trzeci. Później rzadko wchodził do czołowej dziesiątki. W sobotę także nie udało mu się tego dokonać. Szansa na poprawę już w niedzielę, kiedy odbędzie się drugi konkurs indywidualny. Początek o godz. 14:15.

Czytaj także:
Żyła nie miał wątpliwości. Wskazał, czego zabrakło do podium

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy Kamil Stoch zajmie w niedzielnym konkursie miejsce w czołowej dziesiątce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×