Fatalny upadek Petera Prevca. Kamil Stoch zareagował jednym słowem

Bardzo groźnie wyglądający upadek doświadczonego Słoweńca przyćmił skoki podczas trzech serii treningowych na skoczni w Planicy. Gdy Kamil Stoch dowiedział się od dziennikarzy, kto upadł, powiedział jedno - wymowne - słowo.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamil Stoch i upadek Petera Prevca PAP / Newspix / Na zdjęciu: Kamil Stoch i upadek Petera Prevca
Najprawdopodobniej na skutek wypięcia się wiązania w prawej narcie Peter Prevc upadł zaraz po wyjściu z progu podczas drugiego treningu na MŚ w narciarstwie klasycznym 2023. Słoweniec przy dużej prędkości runął na zeskok. Opuścił go na noszach, ale był przytomny i pokazał kibicom kciuk uniesiony w górę.

- To jest sytuacja, na którą nie da się przygotować. Jedyne co można zrobić, to próbować się ratować. Wierzę, że Peterovi nic się nie stało - mówił już po zakończeniu środowych serii treningowych Dawid Kubacki.

Z kolei Kamil Stoch słyszał, że jeden ze skoczków miał upadek na skoczni, ale nie wiedział o kogo dokładnie chodzi. Gdy polscy dziennikarze wyjaśnili mu, co się stało kilkadziesiąt minut wcześniej, Polak zareagował najpierw jednym słowem. - Biedny - powiedział.

- Wiedziałem, że ktoś upadł, ale nie wiedziałem kto i co się dokładnie stało. Jednym z zadań, jakie miałem na środowy dzień, to było przede wszystkim skupienie się na sobie, na swoich skokach - dodał trzykrotny mistrz olimpijski.

O komentarz do poważnego upadku Petera Prevca został poproszony także Aleksander Zniszczoł. 28-latek zdradził, że zaraz po upadku Słoweńcy poprosili o pomoc lekarza polskiej reprezentacji, doktora Aleksandra Winiarskiego.

- Na pewno nie wyglądało to dobrze. Z tego co wiem, Słoweńcy poprosili też naszego lekarza, doktora Winiarskiego, by zobaczył, jak wygląda sytuacja z Peterem. Mam nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało - podkreślił Zniszczoł.

Prevc karetką został odwieziony do szpitala, gdzie przejdzie kompleksowe badania. Na razie słoweńska federacja nie poinformowała o stanie zdrowia swojego skoczka.

Z Planicy Szymon Łożyński, dziennikarz WP SportoweFakty

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×