Co za informacje dla skoczków. Dawno takich nie było

W najbliższy piątek na skoczni w Oslo zostanie rozegrany prolog turnieju Raw Air 2023. Prognozy pogodowe na cały weekend są bardzo optymistyczne.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
W pierwszej połowie marca w Oslo często lubi panować nieprzyjemna pogoda. Bywa wietrznie i mgliście, co z pewnością nie sprzyja rywalizacji na skoczni narciarskiej.

W tym roku początek turnieju Raw Air (impreza odbędzie się w dniach 10-19 marca) ma jednak przebiegać w bardzo dobrych warunkach.

Najnowsze prognozy pogodowe przewidują bowiem w najbliższy weekend w stolicy Norwegii dużo słońca, a także słaby i umiarkowany wiatr.

Podczas piątkowego prologu mężczyzn w ramach Raw Air 2023 (początek o godz. 17:00) ma być praktycznie bezwietrznie. Porywy wiatru w trakcie sobotniego (godz. 14:40) i niedzielnego konkursu (godz. 16:30) nie powinny natomiast przekraczać 2 m/s.

W środę (8 marca) Polski Związek Narciarski potwierdził, że Biało-Czerwonych na Raw Air 2023 reprezentować będą: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny (więcej TUTAJ).

Zobacz:
Ależ informacje dla kibiców. Te skoki obejrzysz w TVP

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×