Wicemistrz olimpijski odda pożegnalny skok. Oto szczegóły

Choć Cene Prevc zakończył karierę przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023, dopiero teraz odda swój pożegnalny skok. Znane są już szczegóły - Słoweniec zaprezentuje się na mamuciej skoczni w Planicy.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Cene Prevc Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Cene Prevc
Poprzedni sezon był dla Cene Prevca najlepszym w karierze. Słoweniec został m.in. wicemistrzem olimpijskim w drużynie, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 10. miejsce.

Mimo to w październiku 2022 roku ogłosił zakończenie kariery. W rozmowie z portalem siol.net zaznaczył, "że zdał sobie sprawę, że inne cele stanowią dla niego większe wyzwanie niż skoki".

Rozpoczął wtedy studia na kierunku elektrotechnika. - Z tego powodu już prawie nie trenowałem - wyjaśnił.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za trening Polaków! "Dziewczyny się za mną uganiają"

Wiadomo już, że swój pożegnalny skok odda na Velikance w Planicy. Będzie to miało miejsce podczas konkursu drużynowego (1 kwietnia) - pomiędzy pierwszą a drugą serią.

W słoweńskich mediach Prevc zapowiedział, że oddał kilka skoków przygotowawczych. W Planicy nie zamierza tylko skoczyć, ale ma nadzieję na osiągnięcie dalekiej odległości.

W Planicy odbędą się łącznie trzy konkursy - oprócz sobotniej drużynówki przeprowadzone zostaną jeszcze zmagania indywidualne (31 marca i 2 kwietnia).

Czytaj także:
Zaskakujące słowa Apoloniusza Tajnera. "Ja już czekam na kolejny sezon"
Wszedł do pokoju Piotra Żyły. I nagle Polak zaczął krzyczeć

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Jak ocenisz karierę Cene Prevca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×