Małysz świętuje urodziny. Dostał wyjątkowe życzenia

"Legenda na zawsze" - czytamy na oficjalnym Instagramie FIS. Międzynarodowa federacja narciarska opublikowała wyjątkowe życzenia dla Adama Małysza, który 3 grudnia obchodzi urodziny.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Adam Małysz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Adam Małysz
3 grudnia to wyjątkowy dzień w polskich skokach narciarskich. To właśnie tego dnia urodził się Adam Małysz. Wybitny sportowiec przyszedł na świat w Wiśle w 1977 roku. Tym samym w niedzielę obchodzi 46. urodziny.

"Orzeł z Wisły" z pewnością osobiście odebrał mnóstwo życzeń z całego świata. Nie inaczej jest w portalach społecznościowych. Polski skoczek mógł nawet przeczytać wyjątkowy post na stronie FIS.

"Wszystkiego najlepszego dla jedynego w swoim rodzaju Adama Małysza. Twoje dziedzictwo, wkład i wpływ na historię skoków narciarskich są nieocenione. Legenda na zawsze" - pisze międzynarodowa federacja narciarska.

Zadbano także o polski akcent, bo w naszym języku napisano: "Wszystkiego najlepszego Adam". Dodano także zdjęcie, na którym Simon Ammann i Thomas Morgenstern trzymają w górze naszego skoczka. Fotografia została wykonana po zdobyciu przez Małysza złotego medalu mistrzostw świata w Sapporo w 2007 roku.

Adam Małysz wciąż jest przy skokach, ale w zupełnie nowej roli. Od kilku lat spełnia się jako działacz. Najpierw był dyrektorem, a obecnie jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego.

Powodem kombinezony? Krok od tragedii w Lillehammer >>
Kolejna szansa Polaków. Wszystko w ekstremalnych mrozach >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Adam Małysz jest najlepszym skoczkiem w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×