W trudnych chwilach wsparł Kubackiego. Otrzymał wyjątkową nagrodę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Anze Lanisek
Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Anze Lanisek
zdjęcie autora artykułu

Anze Lanisek pokazał klasę na zakończenie poprzedniego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jego gest w stosunku do Dawida Kubackiego został nagrodzony w Słowenii.

Pod koniec ubiegłej zimy Dawid Kubacki był zmuszony wycofać się z rywalizacji na światowych skoczniach na wieść o poważnej chorobie żony Marty. 33-latek zamierzał być w tych trudnych chwilach u boku ukochanej, dlatego też nie wziął już udziału w ostatnich zawodach zeszłego sezonu.

Kubacki stracił tym samym szansę, aby zakończyć rywalizację w Pucharze Świata na najniższym stopniu podium. Wyprzedził go Anze Lanisek, który po zakończeniu zmagań w Planicy zdecydował się na piękny gest.

Podczas ceremonii dekoracji najlepszych skoczków cyklu Słoweniec wszedł na podium wraz z tekturową podobizną Kubackiego. W jego oczach pojawiły się również łzy.

Ten piękny gest został zauważony przez środowisko sportowe i bardzo doceniony w naszym kraju. Do tego Lanisek został również uhonorowany w swojej ojczyźnie, gdy odbyła się uroczysta gala Sportowiec Roku 2023.

27-latek odebrał nagrodę specjalną w kategorii fair play. Jak podkreślono na profilu Słoweńskiej Federacji Narciarskiej, Lanisek otrzymał najdłuższą owację na sali ze strony zaproszonych gości.

Podczas gali wyświetlono również krótki materiał wideo ze specjalnym przesłaniem od Kubackiego. Nasz reprezentant podziękował Słoweńcowi za ogromne wsparcie w tych trudnych dla niego i jego żony chwilach.

- Miałem wsparcie wszystkich skoczków narciarskich. Anze Lanisek szczególnie wspierał mnie w tych trudnych dniach. Nie tylko przed mediami. Jego żona też pomogła. (...) Dziękuję za wszystko, co zrobiłeś na zakończenie zeszłorocznego sezonu i także w Planicy. Za wszystko czego dokonałeś, o czym ludzie nie wiedzą. Życzę wszystkiego najlepszego dla ciebie i twojej rodziny - powiedział Polak.

Czytaj także: Niecodzienne zdjęcia w jednej z największych agencji na świecie. Bohaterem polski trener Wawrzyniak - Hajto: zobacz face to face. Stało się coś niezwykłego

ZOBACZ WIDEO: Rzadki widok. Messi wszedł do sklepu i się zaczęło

Źródło artykułu: WP SportoweFakty