Co za wieści! Gwiazdor skoków wraca do rywalizacji

Fantastyczne wiadomości płyną prosto ze Słowenii. Anze Lanisek po kontuzji powrócił na rozbieg skoczni i odbył trening w Planicy. W najbliższym czasie ma pojawić się w Pucharze Świata.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
 Anze Lanisek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Anze Lanisek
Pod koniec stycznia Anze Lanisek podczas jednego z treningów doznał kontuzji kolana. Pierwsze diagnozy mówiły, że doszło do uszkodzenia więzadła pobocznego przyśrodkowego, lecz operacja nie była wymagana. 27-latek miał chodzić w stabilizatorze i to miało pomóc.

Wstępne rokowania mówiły, że Słoweńca najwcześniej ujrzymy dopiero podczas ostatniego weekendu w Planicy, czyli w dniach 22-24 marca 2024 roku. Skoczek robił wszystko, co mógł, aby wrócić wcześniej. I to się udało.

W środę Anze Lanisek udostępnił w sieci nagranie z treningu właśnie na skoczni w Planicy, jednak na jej mniejszym obiekcie HS 102. Na wideo widać, że po kontuzji nie ma już najmniejszego śladu. Portal rtvslo.si informuje, że Słoweniec powróci do rywalizacji już podczas zmagań w Norwegii, czyli od 9 marca.

Obecny sezon jest dobrym dla Anze Laniska. Słoweniec po opuszczeniu kilku konkursów Pucharu Świata zajmuje dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu, a przed przerwą był już nawet trzeci.

Najbliższe zmagania Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w fińskim Lahti. Wśród Polaków zabraknie Dawida Kubackiego, któremu trener Thomas Thurnbichler postanowił zrobić wolne po ostatniej gorszej dyspozycji.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Zobacz także:
Psycholog przeanalizował wypowiedzi Dawida Kubackiego. Rezultaty mogą zaskakiwać

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×