Dziesiąty po pierwszej serii Felix Schoft zwycięzcą konkursu PK w Sapporo

Felix Schoft wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo na dużej skoczni, choć po pierwszej serii zamykał pierwszą dziesiątkę. Jeszcze większy awans zanotował weteran Kazuyoshi Funaki. Polacy nie startowali.

10. Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 136/107 230,9

Felix Schoft w pierwszej serii uzyskał 127 metrów i plasował się na dziesiątej pozycji. W drugiej serii Niemiec miał 131 i awansował na pierwszą lokatę. To siódme miejsce na podium tego urodzonego w 1990 roku zawodnika, a pierwsze zwycięstwo w zimowym Pucharze Kontynentalnym. Konkurs na średniej skoczni ukończył on na dziesiątej lokacie. Drugi po pierwszej serii był rówieśnik Schofta - Dejan Judez. W pierwszej serii miał 132 metry, a w drugiej 127. Niemiec uzyskał o dwie dziesiąte punkty więcej niż Schoft. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Kazuyoshi Funaki. 36-letni Japończyk w pierwszej rundzie skoczył 117 metrów i plasował się na 25. lokacie. W drugiej uzyskał 133,5. Była to najdłuższa odległość drugiej serii, która pozwoliła mu awansować aż na trzecią pozycję. Tuż za podium znalazł się rodak Funakiego - Kenshiro Ito.

Po pierwszej serii prowadził Kim Rene Elverum Sorsell. Osiągnął 136 metrów. Był to najdłuższy skok w zawodach. W drugim skoku Norweg miał 107 metrów. Spadł na dziesiątą lokatę, zamienił się więc miejscami z Schoftem. O dziesięć pozycji spadł również Reruhi Shimizu. Po pierwszej serii Japończyk był trzeci, a ostatecznie uplasował się na trzynastej lokacie. Zwycięzca piątkowego konkursu PK w Sapporo - Anders Stjernen był dziewiąty. Ole Marius Ingvaldsen, który na skoczni Miyanomori był drugi, zajął szesnastą pozycję. Tuż za nim znalazł się Manuel Fettner z Austrii.

Na 24. miejscu uplasował się Takanobu Okabe, który urodził się w 1970 roku. W konkursie brało udział dwunastu Japończyków, ponieważ gospodarzom przysługiwały "dzikie karty". W drugiej dziesiątce zostwał sklasyfikowany również ubiegłoroczny zwycięzca dwóch konkursów PK w Sapporo - Mitja Meznar. Słoweniec był 27. Do pierwszej serii nie awansowali między innymi: Antonin Hajek (32. miejsce), Mario Innauer (38. pozycja) oraz Kazuya Yoshioka (39. lokata). Polaków zabrakło na liście startowej.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)