Loitzl zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego na igielicie w Czajkowskim

Wolfgang Loitzl triumfował w konkursie LPK w Czajkowskim. Drugie miejsce zajął Aleksiej Romaszow, a trzecie Stefan Hayboeck. Najlepiej z grona Polaków spisał się Krzysztof Biegun, który był dziesiąty.

Piotr Ziemka

Rosja to jedyny kraj, w którym zawody Pucharu Kontynentalnego na igielicie w 2012 roku odbyły się w dwóch miastach. W lipcu zawodnicy rywalizowali w Soczi. Rozegranie jedenastego oraz dwunastego konkursu cyklu zaplanowano w Czajkowskim. Zwyciężył Wolfgang Loitzl. W pierwszej serii skoczył on 124 metry, a w drugiej 122,5. Uzyskał 222,7 pkt. Dla tego urodzonego w 1980 roku reprezentanta Austrii to czwarte miejsce na podium w LPK 2012. Zwyciężył on również w Lillehammer. W Norwegii zajął też drugą lokatę. Trzeci był podczas inauguracji w Stams. Loitzl brał także udział w konkursie Letniej Grand Prix w Wiśle, gdzie uplasował się na trzeciej pozycji.

Austriacy zdominowali konkurs w Czajkowskim. Trzeci był Stefan Hayboeck. Czwarte miejsce zajął David Zauner, a piąte - Lukas Mueller. Na drugiej pozycji uplasował się Aleksiej Romaszow, którego odległość z drugiej serii (125,5) była najdalszą w konkursie. W pierwszej zmierzono mu 117,5. W sumie zdobył 212,9 pkt. W najlepszej dziesiątce znalazło się trzech skoczków z Rosji. Ósmy był Anton Kaliniczenko, zaś dziewiąty - Dmitrij Ipatow. Tuż za Ipatowem uplasował się najlepszy z Polaków - Krzysztof Biegun.

Dwunasty był Jan Ziobro, a osiemnasty Krzysztof Miętus. Osiem punktów do klasyfikacji generalnej zdobył Aleksander Zniszczoł, a sześć Łukasz Rutkowski  (odpowiednio 23. i 25. wynik). Do drugiej serii nie awansowali Andrzej Zapotoczny i Grzegorz Miętus. Liderem klasyfikacji generalnej LPK jest Jan Matura. W jedenastym konkursie tego cyklu Czech uplasował się na siódmym miejscu. W Rosji zabrakło Andersa Jacobsena, który w "generalce" jest drugi.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)