Drugie miejsce Stefana Huli w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy

Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Drugie miejsce zajął inny Stefan - Hula. Trzeci był Anze Semenic.

Piotr Ziemka

Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w pierwszej serii skoczył 129 metrów. W drugiej uzyskał 126,5 i utrzymał prowadzenie. Stefan Kraft po raz czwarty w sezonie 2012/2013 wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego. Dwukrotnie zwyciężył w Ałmatach, a raz w Engelbergu. Największy sukces w karierze odniósł 6 stycznia w Bischofshofen, kiedy był trzeci w konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Świetnie w Planicy spisał się Stefan Hula. Polak po pierwszej serii był drugi. Skoczył w niej 128,5. W drugiej miał 125,5 i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Hula trzeci raz znalazł się na podium konkursu PK.

Trzecie miejsce zajął najlepszy z licznego grona Słoweńców - Anze Semenic. Członek zwycięskiego zespołu w MŚJ uzyskał 125 oraz 126 metrów. Czwarty był Matic Benedik. W czołowej dziesiątce uplasowało się w sumie czterech Słoweńców, bo piątą lokatę zajął Matic Kramarsic, a ósmą - Andraz Pograjc. Najlepszą dziesiątkę zamknął Jan Ziobro.

W drugiej serii skakali także sklasyfikowany na 17. pozycji Łukasz Rutkowski oraz 28. Rafał Śliż. Awansu nie uzyskali Jakub Kot, a także Andrzej Zapotoczny. W Planicy wystąpił też Anssi Koivuranta, który powrócił do międzynarodowej rywalizacji po przerwie spowodowanej kontuzją. Fin zajął 21. miejsce. Do konkursu zgłoszono 84 zawodników.