Jan Ziobro najlepszy w letnich mistrzostwach Polski na dużej skoczni w Zakopanem

Jan Ziobro wygrał letnie mistrzostwa Polski na dużej skoczni, które odbyły się w Zakopanem. Srebrny medal zdobył Maciej Kot, a brązowy - Dawid Kubacki.

10. Stefan Hula 119,5/123,5 233,4

Po pierwszej serii wspólnie prowadzili skoczkowie z klubu WKS Zakopane: Kamil Stoch oraz Jan Ziobro. Skoczyli oni po 128,5 metra. Po półmetku rywalizacji na ósmej pozycji plasował się Maciej Kot. W drugiej serii zawodnik klubu AZS Zakopane skoczył 129,5 m i ostatecznie awansował na drugą pozycję. W LMP 2012 Kot wywalczył złoty medal. Stoch w drugim skoku miał 122 metry i w klasyfikacji końcowej uplasował się na piątym miejscu. Ziobro w drugiej serii ponownie skoczył najdalej, tym razem lądował na 130 metrze. To dla niego pierwszy medal indywidualnych mistrzostw kraju seniorów na igelicie.

Trzecią lokatę zajął aktualny mistrz kraju na średniej skoczni - Dawid Kubacki. Zdobył on dwie dziesiąte punktu więcej niż Klemens Murańka. Po półmetku zmagań na trzeciej pozycji plasował się Piotr Żyła. W ostatecznych wynikach Żyła uplasował się na szóstej pozycji. Zwycięzca sobotniego konkursu o Puchar Solidarności - Bartłomiej Kłusek - był siódmy. Ósme miejsce zajął Grzegorz Miętus, który o półtora punktu wyprzedził swojego starszego brata - Krzysztofa Miętusa. Czołową dziesiątkę zamknął Stefan Hula.

Na 11. pozycji sklasyfikowano wicemistrza Polski ze średniej skoczni - Krzysztofa Bieguna. W konkursie wzięło udział 65 zawodników. Delegatem technicznym był Jerzy Poloczek, a kierownikiem konkursu - Lech Pochwała. Skoki oceniali: Tadeusz Szostak, Mirosław Graf, Fabian Malik, Andrzej Galica oraz Kazimierz Bafia.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)