Trzeci konkurs Letniej Grand Prix 2015 i trzecia wygrana Sary Takanashi

Sara Takanashi wygrała na normalnej skoczni w Czajkowskim trzeci konkurs Letniej Grand Prix 2015. Na drugim miejscu została sklasyfikowana inna reprezentantka Japonii - Yuki Ito.

Piotr Ziemka
Sara Takanashi East News / Na zdjęciu: Sara Takanashi

Sara Takanashi jako jedyna oddała ponad 100-metrowe skoki. W pierwszej serii miała 100,5 metra. W następnej rundzie Japonka wylądowała trzy metry dalej i zwyciężyła z dorobkiem 261,9 punktu. Yuki Ito utrzymała drugą pozycję zajmowaną na półmetku. Skoczyła 96 oraz 94,5 m i zdobyła 232,5 pkt.

Na trzecim stopniu podium, tak jak po sobotniej rywalizacji, stanęła Line Jahr. 31-letnia Norweżka do TOP3 awansowała z szóstej lokaty po pierwszej serii. Czwarta była Julie Clair, piąta Irina Awwakumowa, a szósta Spela Rogelj.

Na czterech czołowych pozycjach w klasyfikacji generalnej, znajdują się dokładnie te same zawodniczki, które zajęły cztery najlepsze miejsca podczas niedzielnych zmagań.

Kolejny konkurs zaplanowano na 12 września w Ałmatach. Dzień później sezon Letniej Grand Prix 2015 kobiet zostanie zakończony.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)