Domen Prevc zdobywcą złotego medalu mistrzostw Słowenii na skoczni w Kranju

Domen Prevc wygrał mistrzostwa Słowenii w skokach narciarskich na obiekcie w Kranju (HS109). Triumfatorką konkursu kobiet została Maja Vtic.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / EPA/URS FLUEELER

Domen Prevc spisał się najlepiej w obu seriach. W pierwszej rundzie uzyskał 108 metrów, a w drugiej wylądował na 113. metrze. Drugą lokatę zajmowaną po 1/2 rywalizacji utrzymał Andraz Pograjc. Natomiast trzeciego miejsca nie zachował Cene Prevc, który uplasował się na szóstej pozycji. Brąz zdobył Ziga Jelar.

Mistrzostwa Słowenii nie miały tym razem najmocniejszej obsady. Nie skakali tacy zawodnicy jak: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, czy też Anze Lanisek.

6. Cene Prevc 106,5/107 254,8

Maja Vtic (107,5/108,5 metra) triumfowała ze zdobyczą 249,3 punktu. Po pierwszej serii prowadziła Ema Klinec. Ostatecznie była ona druga z dorobkiem o punkt mniejszym niż zwyciężczyni. 23 stycznia 2016 roku w Zao, Vtic i Klinec stanęły na podium konkursu PŚ. Trzecia w krajowym czempionacie była Eva Logar.

Reprezentant Polski w skokach chce pójść w ślady Adama Małysza i startować w Dakarze

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)