Maciej Maciusiak chwali młodego skoczka. "Ogromny potencjał"

Treningi z kadrą C rozpoczął 19-letni Łukasz Bukowski. Nowego podopiecznego chwali trener kadry młodzieżowej. - Widzimy w Łukaszu ogromny potencjał - powiedział Maciej Maciusiak.

Karol Borawski
Karol Borawski
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem

W minionym sezonie Bukowski zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Lotos Cup w kategorii junior A. Na początku maja młody zawodnik trenował z kadrą młodzieżową w Szczyrku. W treningach brały udział również kadry A i B, więc zawodnik TS Wisła Zakopane miał okazje do treningów z najlepszymi polskimi zawodnikami.

- Pierwsze treningi na skoczni w Szczyrku były bardzo fajne i jak na razie dobrze mi się skacze. Natomiast jeżeli chodzi o odległości, to w grupie poziom jest w miarę wyrównany i uzyskuję podobne metry do kolegów - powiedział oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego (pzn.pl).

Bukowski zdradził cele na przyszły sezon. - Startowałem już w zawodach międzynarodowych FIS Cup w Szczyrku i raz w Zakopanem, jednak te wyniki nie były satysfakcjonujące. Dlatego w najbliższym sezonie chciałbym punktować w każdych zawodach FIS Cup i zajmować miejsca do 15 - powiedział.

Zawodnika chwali trener kadry C Maciej Maciusiak. - Widzimy w Łukaszu ogromny potencjał, dlatego postanowiliśmy dać mu szansę. Pierwsze skoki pokazują, że już od pierwszych treningów Łukasz robi postępy - powiedział trener kadry juniorów.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch dla TVP: jestem pozytywnie zaskoczony Horngacherem (Źródło: TVP)


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×