Trzy złota Manuela Fettnera na mistrzostwach Austrii, Stefan Kraft drugi

Manuel Fettner wygrał na igelicie w Eisenerz mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich na skoczni normalnej (K98, HS109).

Piotr Ziemka
PAP/EPA / Daniel Karmann

31-letni zawodnik zdobył w październiku 2016 roku trzy złote medale mistrzostw Austrii. W czwartek zwyciężył na dużym obiekcie w Bischofshofen. Dzień później triumfował w konkursie drużynowym w Eisenerz wraz z: Andreasem Koflerem, Clemensem Aignerem i Eliasem Tollingerem. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej Manuel Fettner zajął pierwsze miejsce.

W sobotnim konkursie Fettner prowadził już po pierwszej serii. Skoczył 102,5 metra. W drugiej rundzie uzyskał najdłuższą odległość konkursu - 104,5 m. Fettner po raz drugi wygrał indywidualne mistrzostwa Austrii seniorów na skoczni normalnej. W 2012 roku zwyciężył w Villach.

Na drugiej pozycji uplasował się Stefan Kraft, który zdobył srebro również na dużej skoczni oraz w rywalizacji zespołowej. Po pierwszej serii obrońca mistrzowskiego tytułu zajmował trzecią lokatę. Wyżej plasował się wówczas 32-letni Kofler, który ostatecznie stracił do srebrnego medalisty jedną dziesiątą punktu. Dla Koflera to piętnasty medal krajowego czempionatu w konkursie seniorów zdobyty indywidualnie. Pierwszy uzyskał w 2004 roku.

Czwarty był Aigner, piąty Michael Hayboeck, a szósty Markus Schiffner. Na 23. pozycji został sklasyfikowany Thomas Diethart.

6. Markus Schiffner 104/99 248,4

Na najwyższym stopniu podium mistrzostw Austrii kobiet stanęła Jacqueline Seifriedsberger. Druga była Elisabeth Raudaschl, trzecia zaś - Julia Huber. Na czwartej pozycji uplasowała się Eva PinkelnigW konkursie nie uczestniczyły Daniela Iraschko-Stolz oraz Chiara Hoelzl. Mężczyźni startowali z dwudziestej belki startowej w pierwszej serii. W drugiej rundzie z tej platformy ruszało 35 skoczków, jeden zawodnik z 19., a 21 - z 18. Z kolei kobiety startowały z 26. belki podczas pierwszej odsłony zmagań oraz z 27. w drugiej serii.