65. TCS: sprawdź plan drugiej części zawodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA
zdjęcie autora artykułu

Po niedzielnym konkursie w Garmisch-Partenkirchen 65. Turniej Czterech Skoczni jest na półmetku. Prowadzi w nim Kamil Stoch, a my przedstawiamy plan rywalizacji na drugą część zawodów, która odbędzie się w Austrii.

Tradycyjnie trzeci konkurs indywidualny zaplanowano na Bergisel (H130) w Innsbrucku, a zakończenie zmagań odbędzie się na obiekcie Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140) w Bischofshofen.

Na razie przed skoczkami jednak jeden dzień wolny. Poniedziałek zawodnicy, sztab szkoleniowy, sędziowie i organizatorzy zawodów wykorzystają na przemieszczenie się z Garmisch-Partenkirchen do Innsbrucka. Już w Austrii skoczkowie zapewne odbędą trening imitacyjny. Jedyny wolny dzień w 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni będzie też w dużym stopniu poświęcony na regenerację fizyczną i przede wszystkim mentalną.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store). Komfort i oszczędność czasu!

Od wtorku 3 stycznia do piątku 6 stycznia zawodnicy znów będą rywalizować dzień po dniu, a do tego presja na skoczkach będących w czołówce TCS będzie ogromna. We wtorek 3 stycznia na Bergisel w Innsbrucku, gdzie Kamil Stoch już dwukrotnie stał na podium, odbędą się treningi i kwalifikacje. Dzień później zaplanowany jest trzeci konkurs 65. edycji TCS. Już w czwartek cała karawana skoczków będzie w Bischofshofen, gdzie popołudniu zaplanowano treningi i eliminacje. Tradycyjnie niemiecko-austriackie zawody zakończą się w święto Trzech Króli 6 stycznia.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Kot i Kamil Stoch odskoczą czołówce PŚ? Rafał Kot zabrał głos

Na razie wszystko na to wskazuje, że tego dnia wiele powodów do zadowolenia będą mieli polscy kibice. Na półmetku Turnieju prowadzi Kamil Stoch, który o 0,8 punktu wyprzedza Austriaka Stefana Krafta i o 6,6 punktu Norwega Daniela Andre Tandego. Co więcej w czołowej dziesiątce zawodów jest jeszcze dwóch Polaków, którzy są sklasyfikowani odpowiednio na piątym (Piotr Żyła) i siódmym miejscu (Maciej Kot).

Relacja na żywo z wszystkich serii skoków, które odbędą się w Innsbrucku i Bischofshofen oraz szerokie podsumowanie zawodów na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Innsbrucku) we wtorek o godzinie 13:45.

plan austriackiej części 65. Turnieju Czterech Skoczni:

Innsbruck 03.01.2017 (wtorek) 11:45 - oficjalny trening 14:00 - kwalifikacje 04.01.2017 (środa) 12:30 - seria próbna 14:00 - pierwsza seria konkursowa (system KO)

Bischofshofen 05.01.2017 (czwartek) 14:45 - oficjalny trening 16:45 - kwalifikacje 06.01.2017 (piątek) 15:15 - seria próbna 16:45 - pierwsza seria konkursowa (system KO)

Źródło artykułu: