Puchar Beskidów: Klemens Murańka drugi w Wiśle, Aleksander Zniszczoł czwarty

Miran Zupancic wygrał zaliczany do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego konkurs Pucharu Beskidów na igelicie w Wiśle. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka.

Piotr Ziemka
Klemens Murańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Po pierwszej serii z dorobkiem 139,9 punktu prowadził Klemens Murańka. Tylko trzy dziesiąte punktu tracił do niego Aleksander Zniszczoł. Niewielką stratę do lidera (0,9) miał też będący na trzecim miejscu Czech Filip Sakala.

Z tej trójki na podium stanął tylko Murańka, który uzyskał drugi rezultat drugiej serii. Polaka wyprzedził Miran Zupancic. Słoweniec awansował na szczyt z piątej pozycji zajmowanej po pierwszej rundzie. W drugiej serii zdobył najwięcej punktów.

Zniszczoł ostatecznie znalazł się tuż za podium. Trzeci wynik miał Alex Insam. Sakala zamknął czołową dziesiątkę. Na trzynastej pozycji został sklasyfikowany Jan Ziobro. Szesnasty był Bartłomiej Kłusek.

Na skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza (HS 134) rozegrano czwarty konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017. Na podium wszystkich stawał Murańka. Dwukrotne zwyciężył w Kranju, a w Szczyrku zajął drugą lokatę tuż za Zniszczołem.

W konkursie uczestniczyło 75 zawodników. W pierwszej serii dziesięciu rozpoczynających zmagania skoczków startowało z 22. belki. Pozostali ruszali z rozbiegu niższego o jeden stopień. Drugą rundę przeprowadzono z dwudziestej platformy.

Puchar Beskidów 2017 zakończy niedzielna rywalizacja we Frensztacie. Po dwóch konkursach liderem klasyfikacji łącznej ze zdobyczą 529 punktów jest Murańka. Drugą pozycję zajmuje Zupancic (527,7), trzecią zaś - Zniszczoł (523,4).