Taylor Henrich i Mackenzie Boyd-Clowes ze złotymi medalami mistrzostw Kanady

Mackenzie Boyd-Clowes wygrał na normalnym obiekcie w Calgary mistrzostwa Kanady mężczyzn w skokach narciarskich na igelicie. Z kolei w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Taylor Henrich.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Taylor Henrich - mistrzyni Kanady w skokach narciarskich PAP/EPA / Fredrik Von Erichsen / Na zdjęciu: Taylor Henrich - mistrzyni Kanady w skokach narciarskich

26-letni MacKenzie Boyd-Clowes skoczył najdalej w obu seriach. W pierwszej rundzie wylądował na 93. metrze. W następnej odsłonie rywalizacji w Calgary uzyskał 86,5 metra. Zwyciężył z dorobkiem 232,5 punktu. Srebrny medal zdobył Matthew Soukup, który miał 91 oraz 84 m i 221,9 punktu. Trzecie miejsce zajął Joshua Maurer (88,5 / 81,5 metra i 207 punktów).

Mistrzynią Kanady została Taylor Henrich (96 / 88,5 metra i 236 "oczek"). Na drugim stopniu podium stanęła Abigail Strate (87 / 93,5 metra i 226,5 punktu). Trzecia była Natasha Bodnarchuk (87 / 89 metrów i 217,5 pkt).

Skakało dwunastu zawodników oraz siedem zawodniczek.

ZOBACZ WIDEO: Niezwykłe podróże Marcina Lewandowskiego. "W moim łóżku wylądowała głowa koguta"


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Mackenzie Boyd-Clowes uplasuje się w czołowej piętnastce konkursu Pucharu Świata 2017/2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×