PŚ w Wiśle: znamy skład podopiecznych Łukasza Kruczka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Łukasz Kruczek
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Łukasz Kruczek
zdjęcie autora artykułu

Łukasz Kruczek, trener reprezentacji Włoch, zdecydował się zabrać do Wisły na inaugurację Pucharu Świata w skokach czterech zawodników. Tym samym włoska reprezentacja weźmie również udział w zmaganiach drużynowych.

W składzie na polskie zawody znaleźli się Sebastian Colloredo, Alex Insam, Davide Bresadola i debiutant Zeno Di Lenardo. W sezonie 2017/2018 Włosi najbardziej liczą na Alexa Insama. Wicemistrz świata juniorów z 2017 roku pod wodzą Łukasza Kruczka czyni regularne postępy i w najbliższej edycji Pucharu Świata powinien regularnie walczyć o najlepszą trzydziestkę.

Oprócz Włochów skład na inauguracyjne zawody w Wiśle ogłosiły także inne reprezentacje. Na obiekcie im. Adama Małysza nie zabraknie Szwajcarów, w tym przede wszystkim Simona Ammanna. Oprócz czterokrotnego mistrza olimpijskiego wystartują także Gregor Deschwanden, Killian Peier i Andreas Schuler.

Francuzów w Polsce będzie reprezentował tylko Vincent Descombes Sevoie. Z kolei Rosjanie, którzy jako pierwsi ogłosili skład na polskie zawody, nieco zredukowali pierwotną listę. Do Wisły nie przyjedzie najbardziej doświadczony w kadrze naszych wschodnich sąsiadów Dimitrij Wassiljew. Będą natomiast Jewgienij Klimow, Denis Korniłow, Aleksiej Romaszow, Michaił Nazarow i Roman Siergiejewicz Trofimow. Ostatni z wymienionych będzie pełnił rolę rezerwowego.

Na inaugurację sezonu 2017/2018 w Wiśle zaplanowano konkurs drużynowy (sobota) i indywidualny (niedziela). Weekend rozpocznie się od piątkowych treningów i kwalifikacji. Relacja na żywo z zawodów oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.

Plan zawodów PŚ w Wiśle: piątek (17.11.2017) 16:00 - oficjalny trening (2 serie) 18:00 - kwalifikacje

sobota (18.11.2017) 15:00 - seria próbna 16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (19.11.2017) 14:00 - seria próbna 15:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO: Kto za Roberta Lewandowskiego? Kosecki i Saganowski przedstawili swoje pomysły

Źródło artykułu: